Přebor 5 kolo Muži "A" - Uhříněves 1:1 (0:1)

Přebor 5 kolo Muži "A" - Uhříněves  1:1 (0:1)
Háje vytáhl z bídy golman Tlustý. Ve vyrovnaném utkání hosté z Uhříněvsi dlouho vedli a o tři body je připravil až devět minut před koncem proměněnou penaltou gólman Tlustý.

Aktivněji začali domácí. V 5.minutě proletěla táhlá střela Fediče těsně nad břevnem. O šest minut později se na druhé straně dostal po přesném centru Jančaříka do gólové šance Rožánek, jenže míč si špatně zpracoval a ten se stal snadnou kořistí Tlustého. V 18.minutě to po Dubově centru znova zkoušel Fedič, ale střela mu v dobré pozici vůbec nesedla. Pak při dalším závaru Musil ani Hruška obrannou hráz hostí neprostřelili. A tak přišel trest na opačné straně. Ve 27.minutě se po ideální přihrávce Saricheva parádně ve vápně uvolnil Čejka a pravačkou napálil balón do sítě. Za další dvě minuty mohl po šikovném obhození vybíhajícího Kudrnáče vyrovnat Hruška, ale míč nakonec nasměroval mimo tyče. A když se deset minut před pauzou neujala ani pohotová hlavička Duba, šli daleko spokojeněji do kabin hosté.

Druhou půli začali domácí se snahou o vyrovnání. Zvláště Janoušek ve středové řadě hýřil velkou aktivitou. Ve 48.minutě to zkoušel zdálky, ale Kudrnáč byl připraven. Pak si na jeho dlouhý centr naběhl Dub, avšak hlavičkou prodloužil míč těsně nad břevno. Hosté se do velkého útočení nepouštěli a soustředili se hlavně na pozorné bránění. Světlou výjimkou byla 62.minuta, kdy se do rychlého úniku dostal Sarichev, avšak jeho nápřah mu stačila domácí obrana odvrátit na roh. Z následného protiútoku Janoušek vyslalna zteč Duba, ale Kudrnáč mu včasným vyběhnutím jasnou šanci zmařil V 68.minutě mohl potvrdit výhru hostů svým druhým gólem Čejka, když takřka z půlky postupoval po perfektní přihrávce Běhounka sám na Tlustého, avšak z několika kroků ho neprostřelil. Zvýšit tak na 0:2, nebylo už co řešit. Takhle měli domácí stále nějakou naději. A ta v 81.minutě skutečně přišla. Pronikajícího Bičaníka zastavil ve vápně nedovoleným zákrokem Trhlík a penalta byla na světě. Na tu si až z brány odskočil gólman Tlustý a prudkou střelou k levé tyči nedal Kudrnáčovi pražádnou šanci. Za další minutu se až do vápna hostí prodral Janoušek, s jeho přízemní střelou si tentokrát Kudrnáč poradil. Vyrovnaný zápas mohl minutu před koncem rozhodnout Čejka, když mu střídající Eger ideálně do běhu namazal, ale jeho pumelici Tlustý reflexivně nohou vyrazil.

Petr Königsmark (Uhříněves): Je to škoda, myslím, že jsme tady ztratili body, ale druhou půli už soupeř trošku přidal a nějakou šanci tam měl. Bohužel je asi škoda, že za stavu 1:0 jsme tam měli příležitosti, kdy šel Čejka dvakrát sám na bránu a nedal. To se musí proměnit. Kdyby se ty šance proměnili, tak jsme vyhráli.

Zdeněk Slabý (FC Háje) : Měli jsme problémy se sestavením mužstva. Ze širšího kádru nám chybělo vinou vyloučení a zranění asi šest lidí. První a druhou půli hráli kluci, kteří s námi v životě nehráli. Na tu sestavu jsme s bodem spokojeni. Co se týká vývoje hry, tak gól jsme si dali skoro vlastní. Když přihlédnu k tomu, že soupeř měl nějakou brejkovou šanci a teď nakonec Čejka stoprocentní gól. Myslím, že v poli jsme byli fotbalovější, ale chybí nám takové ty rychlostní typy hráčů, kteří by byli schopni to přečíslit a rozhodnout. Myslím si, že remíza je nakonec zasloužená.

FC Háje - Uhříněves 1:1 (0:1)

Branky
: 81. Tlustý z penalty - 27. Čejka ŽK: 9. Hovorka, 12. Krejčí, 84. Fedič - 65. Bobek, 79. Kudrnáč
Rozhodčí: Váša - Kotlár, Čermák
Diváků: 50

FC Háje: Tlustý - Hrůza, Krejčí, Dub, Jiskra - Musil, Hovorka (64. Pánek), Fedič, Janoušek, Hruška - Bičaník. Trenér Zdeněk Slabý.
Uhříněves: Kudrnáč - Horáček, Trhlík, Zlatník, Jančařík - Rožánek (90. Kaněra), Procházka, Běhounek, Bobek - Sarichev (69. Eger), Čejka. Trenér Petr Königsmark.