Mladší přípravka A

4 víkendová utkání mladší přípravky

4 zápasy, 4 prohry , 3 různí soupeři, celkové skóre 6:24. Vypadá to na děsivou Hájeckou sobotu, ale ne vždy, a to obzváště v této kategorii, je výsledek nejdůležitějším faktorem.

Praga - Háje "B" 3:1 (3:1)

Ročník 2002 jel ke přijel ke svému druhému jarnímu mistráku do Kyjí, kde má "domácí" prostředí Pragovka. Praga měla tým namixovaný z 2001 a 2002. Na podzim nás porazila těsně 2:0, ale dnes se hrál oproti podzimnímu utkání hezčí fotbal.

Bohužel začátek utkání se nám příliš nepovedl. Již ve čtvrté minutě jsme lovili míč z naší sítě. Útočník Pragy fauloval u našeho vápna Matěje, což rozhodčí neodpískal a soupeř střílel do poloodkryté brány, kam se Tom po výhozu nestihl úplně vrátit - 1:0. Hned minutu na to jsme ale po hezké akci na trase Péťa - Marťas dokázali vyrovnat. Z prakticky jediné střely na bránu jsme dokázali vstřelit gól 1:1. V polovině prvního poločasu se nám povedla ještě jedna nádhrená akce, kdy jsme přenesli z balón zleva na pravou stranu pomocí postupného útoku přes střed hřiště a následné postrčení do strany. K zakončení jsme se ale nedostali. V poslední pětiminutovce 1. půle soupeř dvakrát skóroval. První situace byla po nepovedeném výkopu od Toma, kdy se Praga dostala náhodou k naší brance a taková trošku haluz skončila v naší brance - 2:1. Ve 23. minutě soupeř zvýšil na 3:1 po brejku. Po změně stran jsme se snažili stále kombinovat, ale protože nás bylo málo, klukům došla síla. Do konce utkání se již prakticky nic nestalo a tak soupeř mohl slavit výhru 3:1.

Kdo byl na zápase, tak ví, že kluky musíme pochválit. Narozdíl od soupeře jsme se snažili jít do kombinace a individuálních průniků, zatímco soupeř spoléhal na brejky a nakopnuté míče na útočníky, kteří nás velice potrápili. Naši kluci si zaslouží pochvalu. V 10 lidech bojovali a sanžili se hrát. Naším hlavním nedostatkem byl ale počet střel na bránu. Jediná střela za celý zápas je odstrašující!!! Klukům tedy patří dík za bojovnost a hru, rodičům za účast a podporu.

Zápasu se zúčastnili: Tom Dvořák, Marťas Lebeda, Míša Ondrášek, Péťa Novák, Domča kundrát, Ráďa Skuhra, Dáda Srba, Mates Povolný, Kryštof Voska, Vojta Hůlka

Sparta - Háje "A" 9:1 (6:0)

V přeborovém klání jsme jeli na Strahov, kde se dřív předváděla spartakiáda a mladí Sparťané pro nás měli také připravené představení. Zápas byl rozhodnutý hned z počátku utkání, ve kterém nám Sparta dala tři čtyři góly. Kluci byli odhodlaní bojovat jako proti Bohemce, ale Sparta byla v kombinaci daleko silnější. Roztočila svůj kolotoč, na který jsme si právě v první půli dost zvykali. Celkem nám Sparta nasázela branek 6. Po změně stran už to ale taková převaha nebyla. Kluci si začali lépe obsazovat soupeře a pokusili se i o brejk se snahou dát aspoň góla. To se povedlo Davidovi Eichlerovi, který vystřelil a bránkaři skočil neposedný balón skákající na drnu až v síti. Párkrát se nám podařilo utéct soupeřovým obráncům, ale na brankáře jsme již nevystřelili. Takže prakticky máme 100 % úspěšnost zakončení...

Sparta hrála moc hezky jako tým. Její kombinace byly opravdu dobré. Ale že bychom zaostávali v individuálních dovednostech, to si nemyslím. Kluci ukázali, že umí i kličky a hezké přihrávky. Škoda jen, že si pod tlakem Sparty víc nevěřili, na můj vkus tam bylo až moc nakopnutých míčů v situacích, kdy chtělo hru uklidnit. V dalším zápase nás čeká Braník a pokud budou kluci hrát a makat jako v tomhle zápase a proti Bohemce, tak si určitě na braníku spravíme chuť. Klukům patří dík za bojovnost a snahu vstřelit gól, rodičům za účast a podporu.

Zápasu se zúčastnili: Fíla Kincl, David Nováček, David Eichler, Dan Kolář, Domča Střízek, Honza Trojan, Honza Hadraba, Honza Uhmann, Pepa, Kuba Tomek, Kuba Burka, Péťa Novák

Háje (2001) - Sparta Krč 4:5

Přátelské dvojutkání hrané na Schullhofce začal ročník 2001. Na užším hřišti to byla pro naše kluky příprava na soutěž, která strtuje za dva týdny. Kluci zaspali hlavně úvod utkání, byla na nich znát dlouhá zápasová pauza. Během první půle prvního poločasu kluci obdrželi 3 branky, převážně po ztrátě míče při útoku. Soupeř se poté dostal do rychlého zakončení, naši kluci se nestihli rychle vrátit. Soupeř v poločase vedl o 2 nebo 3 branky. Kluci se v druhé půli zvedli a nakonec utkání skončilo hokejovým výsledkem 5:4 pro Krč.

Zápasu se zúčastnili: David Havlíček, Ondra Pelant, Míla Lisý, Kuba Tomek, Kuba Burka, Dan Kolář, Mates Janda, Maty Skala, Mates Hladík, Filda Kincl.

Háje (2002) - Sparta Krč 0:7

V následném utkání si zahráli kluci z ročníku 2002, kteří moc nenastupují v mistrovských utkáních. Byl to pro ně prakticky první zápas po půl roce. Podle toho taky naše hra vypadala. Důležité ale je, že se snažili hrát a bojovat. Alespoň polovina gólů padla do naší sítě trošku náhodou a také kvůli našemu malému důrazu, zejména před naší brankou. Kluci se to ale teprve učí, výsledek zde není vůbec směrodatný. Navíc bylo k vidění pár zajímavých individuálních akcí. Kluci si zaslouží určitě pochvalu za snahu. Výborná situace se odehrála na konci zápasu, kdy ve snaze vstřelit čestný gól vznikl před brankou Krče chumel v celkovém počtu takových 12 lidí na necelých 10 metrech čtverečných, ani nebyl vidět balón, jen sposta nohou ve snaze vykopnout balón z toho chumlu. Rodičům (jak 2001, tak 2002) děkuji za účast a podporu v tento střídavě oblačný den. Navíc se přišly podívat i některé rodiny, které nehrály, což je super a patří jim za to velký dík.

Zápasu se zúčastnili: Domča Kundrát, Tom Dvořák, Luky Phan, Péťa Jun, Hugo Chomát, Matěj Mareš, Míša Hartman, David Plevka