NÁŠ PODZIM? JSME TAKOVÍ SPOKOJENÍ NESPOKOJENÍ, ŘÍKÁ TRENÉR HÁJŮ SLABÝ

V zápasech na domácím hřišti jsou druzí nejlepší v přeboru. Dokonce o skóre lepší než vedoucí Aritma. Když ale fotbalisté Hájů opustí brány svého stadionu, je to problém. Z venku přivezli svěřenci trenéra Zdeňka Slabého pouze bod, stejně bídně jsou na tom už jen Cholupice. A to ještě Háje remizovaly na půdě týmu Loko Vltavín B, kde v poslední minutě brankář Tlustý zlikvidoval penaltu. "Nemuseli jsme mít ani ten bod," říká Slabý.

Čím si vysvětlujete, že je u vás takový výsledkový rozdíl mezi zápasy doma a venku?

To nevím, měli jsme i sezony, kdy jsme doma prohrávali, to bylo ještě na přírodní trávě, venku jsme naopak vyhrávali. Díval jsem se na bilanci doma - venku a třeba Uhříněves je na tom podobně jako my, venku získala jen čtyři body, doma je nejlepší. Už jsem dřív mluvil o tom, že pro nás může být určitá výhoda, když doma hrajeme na umělé trávě, venku nám naopak nesedí přírodní povrch, protože na něj kluci nejsou zvyklí a dělá nám to problémy. Spíš si ale myslím, že je to shoda okolností. Bodů jsme z venku mohli přivézt víc. Třeba v posledním kole jsme na Meteoru vedli v 80. minutě 2:0 a prohráli jsme tam. To mě hodně mrzí. Jinak je to pořád o nějakém štěstí nebo smůle. Někdy se vám zápas podaří, jindy méně.

A jak se vám z vašeho pohledu celkově podařil podzim?

Kdybyste nám před začátkem podzimu řekl, že budeme mít 20 bodů, tak bychom to asi brali, protože odešel Pepa Bičaník a Radek Fedič, navíc se zranil Tomáš Janeček. To jsou tři lidi ze základní sestavy. Těch 20 bodů máme, ale vzhledem k průběhu podzimu jsme takoví spokojení nespokojení.

Hlavně závěr soutěže se vám moc nevyvedl.

Všechno se přetrhlo, když jste napsal o naší sérii domácích výher a my pak remizovali s Čafkou. To jste nás načal (směje se). Ne, teď vážně. Ve druhé polovině soutěže jsme měli ty silnější celky. Já to takhle nechci říkat, protože nerad někoho podceňuji nebo vyzdvihuji, ale fakt je, že doma jsme předtím měli spíš týmy, které hrají v tabulce dole. Pak nás čekala Dukla B, Radotín, Aritma. To byly zápasy, kde jsme tratili.

Zdá se, že je pro vás zakletá 20bodová hranice. Víc jste na podzim na Hájích zatím v přeboru nikdy nezískali, že?

Je to tak, nikdy jsme se přes tu dvacítku na podzim nedostali. Kdybychom udrželi útok Bičaník -Pospíšil, tak bychom asi byli výš. Jenže to máme Bičaníka držet, když dostane nabídku z divize? Pospíšil odešel už dřív, byl pracovně vytížený a hraje u sebe doma na vesnici. S oběma byla dohoda, že kdybychom na tom byli bídně, přišli by nám na jaře pomoct.

Povoláte je tedy zpět?

Kdybychom měli 23 bodů, tak o tom vůbec nepřemýšlíme. Máme 20 bodů a rozhodli jsme se, že to necháme na nich. S oběma jsem mluvil. Když bude mít Motorlet zájem, ať tam Pepa Bičaník zůstane. To samé Jakub Pospíšil. Když na tom bude pracovně tak, že bude chtít kopat jen za tu vesnici, ať tam kope.

Nějaký gólový útočník by se vám ale hodil, ne? Váš nejlepší střelec je záložník Václav Hruška s pěti trefami.

Já jsem spokojený, další tři hráči dali po čtyřech gólech, mezi nimi jsou dva naši útočníci Šůs a Boháč, čtyři góly má i záložník Janoušek. Nějak jsme museli zareagovat na to, že nám odešel takový střelec jako je Pepa Bičaník, který dal 25 gólů. Teď se o to musí podělit víc lidí. Doufali jsme, že to zvládneme, zatím se nám to docela daří. Jestli to tak bude i na jaře, to nejsem schopný říct.

Jste desátí. Myslíte, že se vás bude týkat boj o záchranu? Náskok na týmy pod sebou nemáte moc velký. Navíc to vypadá, že z divize sestoupí téměř jistě Zličín, ohrožená je i Přední Kopanina.

O to víc nás mrzí ten poslední zápas na Meteoru. Mohli jsme mít 23 bodů. Neříkám, že bychom pak byli zachránění, ale bylo by to veselejší. V téhle situaci to bude ještě těžké. K záchraně by mělo stačit kolem 34 bodů, což je pořád dost daleko. Už jsme dokázali získat za půl sezony jen deset bodů. Uvidíme, jestli se nám budou vyhýbat zranění, ale pokud to bude v pořádku, tak já svému kolektivu pevně věřím. I na jaře jsme schopní nějaké body udělat. Rozhodně to ale neberu tak, že jsme teď v klidu.

Chystáte v zimě nějaká hráčské změny?

Určitě ne. Z loňského dorostu přišlo před sezonou sedm kluků, šest jich chodí. Jakub Šůs hraje stabilně, hodně nastupuje také Radek Štípek, po tom zranění by měl naskočit Tomáš Janeček. Kdyby se vrátil Bičaník s Pospíšilem, usnadnilo by nám to situaci, ale na druhou stranu by pravděpodobně vzali místo těm klukům, kteří teď mají šanci, aby se prosadili a zahráli si přebor.

Uvidí vás v přestávce fanoušci opět na zimním turnaji v Uhříněvsi?

Ne, žádný turnaj hrát nebudeme. Chceme mít víc utkání, která si budeme domlouvat. Hodně zápasů jsme sehráli i v létě, abychom víc poznali těch sedm mladých kluků, kteří přišli z dorostu. Většinu z nich jsme prohráli, ale nemůžu říct, že by se to v podzimu nějak špatně odrazilo. I proto tuhle cestu volíme znovu. Na turnaji bychom hráli zápasy už od 3. ledna, sezona by končila někdy 20. června. Začneme později, kluci hrají i hanspaulku, futsal, pak jsou fotbalu přesycení. Rozhodli jsme se takhle, přáteláky začneme hrát od konce ledna na naší umělé trávě. Hodně klubů sice turnaje hraje, ale nějak soupeře seženeme.

Převzato z http://www.fotbalpraha.cz/index.php?cmd=view.article&articleID=2012

středa 8.12.2010 | Klub | Přečteno: 2770