Union Vršovice - Mladší přípravka "A" 4:2 (1:2) + foto

V deštivé velikonoční odpoledne jsme se vydali do Vršovic. Zejména v první půli jsme předvedli velmi dobrý výkon.

Na začátek bych zmínil zajímavost, kterou jsem ještě nezažil. Na jednom hřišti se hrála dvě mistrovská utkání zároveň. Na jedné půlce starší přípravka, na druhé mladší. Myslel jsem si, že to bude nepříjemné, že se kluci budou zastavovat při písknutí rozhodčího z druhého hřiště, tato situace však nenastala.

Na soupeře jsme vlítli hned od začátku. Důrazem a aktivním napadáním jsme ho zatlačili na jeho polovinu. Asi ve třetí minutě se řítil v nových kopačkách Adámek do velké šance, dostal do strany hezkou přihrávku od Páji, ale z úhlu brankáře ještě nepřekonal. To se změnilo o pár minut později, kdy sám vybojoval na středu míč, pelášil směrem na bránu a prostřelil brankáře - 1:0. Další branku mohl vzápětí přidat Domča, ke kterému se dostal na vápně odražený míč, jeho levačku zastavilo břevno. Hrál se fotbal nahoru dolu, kluci na obou stranách hezky mákli. Po jednom z brejku soupeře se nám podařilo útočníka domácích zastavit pouze za cenu nedovoleného zákroku a jelikož byl míč ve vápně, rozhodčí nařídil penaltu. Ráďu ale jen tak nikdo nepřekoná, střelu nadvakrát zkrotil do své náruče. Hra se opět přelévala z jedné strany na druhou, Vršovičtí se ale nedostávali do tolika šancí, neboť jsme lépe bránili. Na 2:0 zvyšoval Pája, kterému předložil velmi dobrý balón Míša Ondrášek, Pája vlétnul do souboje s brankářem a díky důrazu protlačil míč až do branky. Do 15. minuty jsme měli více ze hry my, poté se hra začala vyrovnávat a v závěru byli lepší domácí. V prvním poločase jsme vlastně jedinkrát špatně bránili, kdy si s námi zahrál soupeř lehké bago a z hezké střely ze střední vzdálenosti snížil na 2:1. Za tohoto stavu se šlo do kabin.

Druhou půli jsme opět začali velmi dobře, chtěli jsme hrát, aktivně jsme napadali. Snažili jsme se jít do kombinace i do rychlých brejků, už to ale nebyl fotbal z první půle. Co nám oproti předešlým zápasům nechybělo, byla bojovnost, ovšem dle mého názoru na úkor fotbalovosti. Občas tam byly situace, které šly řešit fotbalověji. Ano, za cenu chyby, případného vyrovnání či prohry, ale za cenu kvality fotbalu. Dokonce jsme párkrát i nakopli jen tak nazdařbůh. Postupem času začal přebírat iniciativu soupeř. Ráďa nás držel dobrými zákroky stále ve vedení. Vyrovnání přišlo přibližně v půlce půlky, kdy Vršovice zahrávaly roh a i když jsme měli dobře pokryté hráče, soupeř trefil míč perfektně z voleje a nedal Ráďovi šanci - 2:2. Vršovice nás ještě více přimáčkly. My jsme ale také zahrozili z prá brejků. Jen krůček chyběl Péťovi, aby byl u míče dřív než brankář. Kryštof se ocitl také ve velmi dobré šanci. V poslední pětiminutovce se rozhodlo o vítězi dnešního pohledného a bojovného utkání, Vršovice vstřelily dvě branky a bylo rozhodnuto, že velikonoční zajíček zůstane na přírodní trávě na Praze 10, i když jsme koledovali, co to šlo.

První půle se mi líbila opravdu hodně. Bylo na prckách znát, že se fotbalem baví. Navíc vstřelili první branku, což je namotivalo ještě víc. Jak jsem již říkal, v druhé půli kluci bojovali, ale fotbal šel chvílemi do pozadí. Nicméně takovou bojovnost u kluků moc neznáme, takže buďme velmi rádi za ni. Zápas byl velmi pohledný a řekl bych značnou dobu vyrovnaný. Rád bych pochválil dnes všechny, ale chtěl bych vyzdvihnout jednoho. Ano, můžu napsat, že Adámkovi se vrátila stará forma, Míša navázal na dobrý výkon z minulého zápasu, Peťas tradičně velmi dobře bojoval, Dáda s Pájou odehráli na středu zálohy velmi dobré utkání, Lukýno makal po straně výborně, Kryštof vytvářel šance pro sebe i pro ostatní, Vojťas Ž. se po dvoutýdenní pauze předvedl ve velmi dobrém světle, Honzík zabránil mnoha útočným výpadům soupeře, Vojta H. jezdil po lajně a bojoval jako správný kapitán, Domča bránil i útočil naplno, Ráďa nás několikrát podržel. Ze všeho nejvíc chválím Matěje, který odehrál jeden z nejlepších zápasů, jaký jsem u něj kdy viděl. Málokdo ho obešel a rychlostně se klukům vyrovnal. Obranu odehrál velmi dobře. Samozřejmě jako všichni má navíc, zaslouží si za dnešek ale velkou pochvalu, stejně jako ostatní kluci.

Také bych rád poděkoval rozhodčímu, který předvedl velmi dobrý výkon. Co měl zapískat, ve většině zapískal. Poděkování patří také rodičům, kteří déšť nedéšť fandili svým borcům. A to si mohli někde v teple dávat žbrďolku za žbrďolkou...

Zápasu se zúčastnili: Ráďa Skuhra, Honza Habětín, Vojta Hůlka, Péťa Jun, Domča Kundrát, Dáda Srba, Adam Tůma, Pája Vodrážka, Kryštof Voska, Matěj Povolný, Míša Ondrášek, Vojta Žebrakovský, Luky Gill