McDonald´s cup 1.-3. třídy

1. kolo McDonaldového turnaje bylo svátkem pohodového školního fotbálku. O pořadí na bedně se však rozhodovalo až do posledních zápasů. (Na fotce mix Háječáků ze všech škol)

Ve středu se odehrálo obvodní kolo turnaje základních škol tzv. McDonald´s cup. Jako tradičně se hrálo na UMT Hrabákova, nedaleko ZŠ Pošepného náměstí.

Tentokrát se turnaje účastnilo 7 škol - Campanus, Kateřinky, Pošepňák, Mikulka, Donovalská, Milíčov a samozřejmě Květňák. Mendelka se odhlásila na poslední chvíli (zřejmě kvůli kazéňskému postihu).

Těchto sedm škol se utkalo mezi sebou systémem každý s každým o to, kdo postoupí do krajského finále. Motivací mohly být také hezké poháry a medaile za první tři místa.

Hrací systém 7+1 je již také tradicí, ovšem ne rozměry hřišť. První zápas jsme nepochopitelně odehráli na šíři hřiště pro 5+1, takže ani nešlo netvořit chumel. Naštěstí po určitém nátlaku ze stran rozhodčích a trenérů se hřiště zvětšilo, což rozhodně prospělo kvalitě hry. Jeden zápas trval 2x10 minut.

Pokud bych měl hodnotit turnaj celkově, tak byl velmi povedený. Někteří kluci předváděli veškeré dovednosti s míčem. Bylo samozřejmě znát, kdo hraje fotbal závodně a kdo ne. Kluci se však fotbalem bavili, hlavní cíl turnaje byl tedy splněn. Krom zábavy se však na hřištích vedly také tvrdé boje. Mnozí spoluhráči z fotbalových klubů si jako soupeři z jiných škol nedali nic zadarmo. Ba naopak, byli proti sobě více motivovaní. Dokonce proběhla i sázka o tatranku :-). Jinak některé školy hrály moc hezký fotbal, jiné zase volily spíše jednodušší systém v podobě nakopávaných míčů. Nakonec však zvítězila fotbalovost, o první místo si to v posledním zápase rozdaly dva nejlepší týmy turnaje.

Pro Květňák to byl velmi úspěšný turnaj, i když začátek tomu nenasvědčoval. V prvním zápase na prťavém hřišti jsme byli jasně fotbalovější, nicméně Donovalská využila dlouhých nákopů svého brankáře a důrazného zakončení. Poté, co vedla 2:0 se soustředila velmi na defenzívu, která ji vynesla cenné vítězství 3:0. Poté nás čekal Campanus. Na vítězství jsme se hodně nadřeli. Vedli jsme 1:0, Campanus ale vyrovnal a měl i další šance. Až pět minut před koncem jsme zvrátili výsledek na naší stranu a vyhráli celkově 3:1. Další zápas s Pošepňákem byl velmi důležitý a o našem vítězství rozhodla nepozornost brankáře. Pošepňák překvapil důrazem a agresivitou, i přesto jsme vedli značnou část zápasu 2:0. "Domácí" se nevzdali a dvěma slepenými góly vyrovnali. Brankář Pošepňáku si ale nešťastně srazil míč ze strany za svá záda, přidali jsme vzápětí další gól a vyhráli 4:2. Zápas s Kateřinkami byl jednoznačnou záležitostí, vyhráli jsme 4:2. Pokud jsme chtěli být první, potřebovali jsme vyhrát oba zbývající zápasy. První cíl se nám povedl, zvládli jsme těžký zápas s Mikulkou, výhra 2:0 ovšem byla zasloužená.

V posledním utkání jsme se střetli s Milíčovem. Tým, ve kterém jsem měl víc svěřenců (hájeckých), než u nás na Květňáku. Tým, který hrál opravdu dobře. Jenže v předposledním zápase pouze remizoval s Pošepňákem. Tím se misky vah naklonily na naši stranu. Stačila remíza, abychom zvítězili. Zápas to byl moc hezký, napínavý. Kluci ze sebe vydali poslední zbytky sil. Milíčov se dostal do vedení 1:0, které si udržel asi 4 minuty. Poté David Eichler prokličkoval půl hřiště a vyrovnal na 1:1. V druhé půli byla spousta šancí na obou stranách, zvítězit mohl kdokoliv, ale skóre se u neměnilo, a tak jsme po Kop Cupu získali i prvenství z McDonald´s Cupu a postoupili do krajského finále.

Sestava Květňáku: Vojta Žebrakovský, Kuba Tomek, Erik Spěvák, David Nováček, David Eichler, Martin Žižka, Péťa Mašek, Roman Goldschmidt, Denis Nussli, Mára Uhlík, Mára Coufal, Tonda Řehoř

Háječtí:

Květňák: Vojta Žebrakovský, Erik Spěvák, David Nováček, David Eichler (host. ve Slavii) Péťa Mašek, Roman Goldschmidt, Mára Coufal, Kuba Tomek

Milíčov: Kuba Burka, Marťas Bártek, Míša Ondrášek, Nico Boketta, Dan Kolář, Vojta Hůlka, Adam Tůma, Péťa Jun

Mikulova: Honza Uhmann, Honza Habětín, Dáda Srba, Míla Lisý

Donovalská: Honza Hadraba

Campanus: Matěj Zábranský

Pošepňák: Ráďa Skuhra

Kateřinky: Luky Gill, Marťas Lebeda, Pavel Chromec