Mladší žáci A

Ročník 2005: Návštěva dětského domova

Ve čtvrtek 7.12. jsme vyrazili s devíti klukama: Alexem, Simonem, Fílou, Kubou, Adamem, Vaškem, Dymem, Kubou a Honzou, na návštěvu za dětmi do Dětského domova ve Zbraslavi. Kromě předání peněz z běhu jsme chtěli propojit naše kluky s jejich dětmi, aby společně strávili trochu času. Vzhledem k počasí jsme ho strávili venku na zahradě DD.

Návštěvu jsme plánovali cca tři týdny nazpět a kluci se k tomu postavili pozitivně. Říkali, že když půjdou v partě, tak by šli. Dali jsme si sraz u kostela na Hájích a vyrazili jsme. Po cestě panovala dobrá nálada a srandičky, cesta nazpět už taková nebyla. Kluci navnímali atmosféru a prostředí. Děti z DD byly velmi rády, že si s nimi přišli kluci pohrát. Hned si děti naše kluky přitáhly a společně házeli na koš, kopali gumovými míči, houpali se nebo hráli na babu. A nebo se jen společně procházeli a povídali se.

Kluci byli energičtí a k dětem velmi pozorní, byť to pro ně nebyl obvyklý druh zábavy. Stejně tak byli pozorní, když nás paní Hrabětová, zástupkyně ředitelky, provázela po DD a vyprávěla nám o DD.

Po hodině hraní pak část dětí šla na procházku, šli jsme společně s nimi. Šli jsme okolo vánočního stromu na zastávku, odkud nám jel autobus zpátky domů. Kluci při procházce dbali na bezpečnost, upozorňovali děti na přechod. Stejně tak s nimi dělali blbiny, kdy je ve dvou klasicky zhoupli. Byla radost to sledovat.

Jedním ze silných momentů bylo, kdy jeden šestiletý chlapec mluvil o tom, že nemá rodiče, že maminka jednoho dne odešla a už se nevrátila. Pozornost a vnímavost našich kluků v tomto okamžiku jela na 100% a pak o tom mluvili v autobuse.

Všechny naše kluky moc chválím. Omlouvám se za rozmazané fotky v galerii, ale alespoň částečně dokumentují naši návštěvu.

P.S.: Peněz jsme nakonec předali o trochu více, než jsme prezentovali, ještě dodal peníze dědeček jednoho hráče a nakonec jsme odevzdali částku 22.930 Kč. V DD byli nadšení a moc všem děkují.

pondělí 11.12.2017 | Otmar Mansour | Přečteno: 643