Mladší žáci D (2009)

Ročník 2005: Deštivý pátek na Šeberově

Páteční zápas proti Šeberovu nedopadl vůbec dobře. Soupeř byl určitě hratelný i s ohledem na postavení v tabulce, kde jsme na tom před dnešním zápasem byly hodně podobně.
15.kolo v Pá 28.4.2017 18:00
Šeberov UMT
AFK Šeberov

Zápas se hrál za velmi chladného a deštivého počasí, ale kluci chtěli ven, chtěli hrát a počasí jim ani moc nevadilo. Bohužel mokrý míč na promáčené umělce byl o dost rychlejší, než za běžných podmínek a měli jsme veliké problémy se zpracováním. Míče nám odskakovali od nohy, přihrávky se zadrhávali a naše hra tím dost trpěla. V první půli jsme si míče ještě dokázali pro sebe získat, ale postupem času se snaha již vytrácela. Soupeř si s podmínkami poradil daleko lépe a postupem času převzali iniciativu.

V první půli jsme hráli vyrovnanou partii a byly fáze, kdy jsme byly lepší. Bohužel záloha nehrála dnes moc dobře ať už v ní hrál kdokoliv. Nesouhra zálohy s útokem se v prvním poločase projevila slabou podporou útoku. Útočili jsme do plné obrany a když už jsme si dokázali přechodem jeden na jednoho se soupeřem poradit, nebylo komu před bránu nahrát a naše akce většinou končili v rohu pokutového území. Do druhé půle nastoupil soupeř o mnoho lépe a obrana začala mít stále větší problémy a díky nezbíhání zálohy se soupeř dostával snadněji k zakončení. Zálohu jsme sice protočili a vystřídali se v ní všichni, ale bohužel bez většího efektu na zkvalitnění hry.

Jak se naše hra začala hroutit, tak jsme začali dělat školácké a chvílemi až nepochopitelné věci. Na hřišti byl vidět i okamžik, kdy při našem autu si kluci místo nabíhání do volného prostoru začali obsazovat protihráče s tím, aby si soupeř nahrál, pokud by získali míč.

Dnešní zápas nebyl ani tak o výkonu jednotlivých hráčů, ale spíše o hlavě. Kluci na hřišti musí více spolupracovat, a hlavně si musí navzájem věřit. Nelze hrát jenom s jedním, nebo dvěma spoluhráči a jinému, i když volnému raději nenahrát, aby celou akci náhodou nezkazil. Ve chvíli, kdy se do přechodové fáze zapojí jenom minimum hráčů, je pro soupeře velmi snadné si útok pohlídat a naše hra dostává trhliny, a hlavně se ze hřiště vytrácí bojovnost a chuť hrát.

Sestava: Michal Moravec – David Brunovský, Martin Matějka, Filip Francl, Schrojf Vilda, Veselý Lukáš, Odvárko Lukáš, Mathouchanh Alex, Hamala Kája, Mareš Dominik

pátek 28.4.2017 | Karel Moravec | Přečteno: 1609