Mladší žáci B (2007)

Ročník 2006: Těžký zápas s Duklou Praha

Ročník 2006: Těžký zápas s Duklou Praha
V sobotním brzkém ránu nás čekal soupeř z čela tabulky.
23:2
(14:0)
13.kolo v So 4.11.2017 10:15
Ruzyně
Dukla
FC Háje
Branky FC Háje: 50. Hadraba, 70. Pechanec. Diváci: 67,

Komentář

O soupeři jsme věděli, že nekompromisně trestá jakékoliv chyby, o čemž nás hned v úvodu utkání přesvědčil. V momentě, kdy nám míč odskočil od nohy, tam soupeř okamžitě byl a přímočaře si to namířil k naší bráně. Věděli jsme, že koncentrace na hru bude dnes základním kamenem naší hry. 

V první třetině nás nižší koncentrace, už ani ne tak na hru, ale spíše na práci s míčem, trestala v podobě obdržených gólů. O první přestávce jsme si o tom popovídali a přidali předsevzetí, že druhým naším základním kamenem bude podstoupit osobní souboje. Od druhé třetiny jsme tak začali hrát vyrovnanější fotbal. Výsledkem toho byl i vyšší tlak na soupeře a z toho plynoucí rohové kopy. Z jednoho rohového kopu se nám podařilo vstřelit i první gól, který ohromně zvedl sebevědomí našich hráčů. Od té chvíle se začali kluci hecovat, začali mezi sebou i více komunikovat a i přes další obdržené góly, které pramenily z našich nepřesností, se nám dokonce utkání podařilo přidat soupeři ještě jeden gól. 

Číslo sice vyjadřuje velký rozdíl, který je ovšem odpovídající postavení v tabulce. Je nutné však vnímat i předvedenou hru. Porovnáme-li tuto hru s naším prvním utkáním v lize s Libercem, kde jsme za celý zápas navštívili soupeřovu polovinu snad jen třikrát a nevystřelili na bránu, pak výkon s Duklou, která Liberec porazila, ukázal ohromný herní progres našeho týmu. Děkuji hráčům za jejich odhodlání prát se o výsledek až do konce zápasu.   

Zápasu se zúčastnili: Goikoetxea, Domša, Hadraba, Holý, Kubánek, Lacko, Limberg, Málek, Pechanec, Slavík, Stříbrský, Trnka, Zlatuška


sobota 4.11.2017 | Martin Holý | Přečteno: 647

Další články