FC Háje "A" - Královice 2:1 (1:0)

Poslední přátelák před sezónou nezkazilo ani špatné počasí. Královice sice vstřelily dvě branky, jednu však do vlastní sítě, a tak jsme se mohli před mistráky radovat z výhry.

Týdn před prvním mistrákem jsme vyrazili do Královic k poslednímu letnímu přáteláku. Nezdrželi jsme se však dlouho, neboť kvůli průtrži mračen jsme utkání na trávě nemohli odehrát. Přesunuli jsme se tedy k nám na Háje na umělku.

I přes přejezd z Královic na Háje začalo utkání v domluvený čas, tedy v 18:00. Utkání bylo oboustranně opatrnější. Ne, že by oba týmy byly zalezlé na své vlastní polovině, ale vycházely ze zabezpečené defenzivy a nikam se nehnaly. Balón se držel hlavně ve středu hřiště, v první půli ho měli déle na kopačkách hráči Královic. Dostali se však pouze do dvou šancí, první šla těsně nad břevno a druhou lapil těsně před koncem půle Márty. Z naší strany se nedalo mluvit o ofenzivní smršti, do zakončení jsme se dostávali málokdy, spíše střelami ze střední vzdálenosti. První zaznamenal Kuba Šůs, druhou po výjezdu ze středu obrany Kája Hrůza. Přesto jsme se dostali do vedení, když Slabák rozehrál prudký roh před branku a obrana hostů si srazila míč do vlastní sítě. Tato branka padla těsně před poločasovou přestávkou.

Naše vedení však netrvalo dlouho. Z kraje druhé půle Královičtí vyrovnali, Kája první střelu z vápna ještě reflexivně vyrazil, dorážku z malého vápna ovšem neměl šanci chytit. Obraz hry se příliš nezměnil, s možnou únavou jsme však vyrovnali držení míče. Naše obrana fungovala dobře a nepustila Královice k nějaké větší šanci. V průběhu druhé půle se prostřídalo a přišlo mi, že obrana hostí již není tak důsledná, jako v úvodu utkání. Toho jsme také využili v polovině druhé půle, kdy si Kuba Reichmann výborně zpracoval na vápně míč a ze vzduchu trefil vítěznou branku. V premiéře za áčko dal o sobě výrazně vědět. Náznaky šancí byly na obou stranách, vyjma hlavičky Kuby Reichmanna po centru Vojty Vlasáka, si však ani jeden z týmů už šanci nevypracoval, a tak skončilo utkání vítězně 2:1.

Sestava v 1. poločase: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Hrůza, Slabý - Klenka, Hruška, Bednář, Štípek - Musil, Šůs

Sestava v 2. poločase: Tureček - Vlasák, Krejčí, Hrůza, Slabý - Šůs (Štípek), Hruška (Mansour), Bednář, Štípek (Hovorka) - Musil (Reichmann), Pospíšil