Historie

Historie našeho oddílu je velmi pestrá. Pouze ve zkratce zmíníme základní etapy tradičního fotbalového oddílu z Jižního Města

První etapa probíhala od roku založení 1930 do konce První republiky 1939.

Druhá etapa je obnovení činnosti klubu v poválečných letech 1946-1953.

Třetí etapa je budovatelská, kdy se klub rozvíjel a budoval svou základnu. 1953-1971.

Čtvrtá etapa je etapa nejistoty. V tomto čase klub neměl vlastní hřiště, avšak díky snaze vedení klub nezanikl. 1972-1984.

Pátá etapa: Oficiální název klubu je TJ Háje Jižní Město, tímto začíná období sídlištního klubu. 1985-1996.

Šestá etapa: Díky píli a přesvědčení se klub osamostatnil a vypracoval mezi nejpočetnější kluby v Praze. Dochází ke vzrůstající sportovní výkonnosti, kdy většina kategorií hraje nejvyšší pražské a celostátní soutěže, včetně historického postupu A mužů do Pražského přeboru se sestavou skládající se převážně z odchovanců klubu. 1997-2024.

Hlubší zpracování historie připravujeme.