Partnerský klub - SK Slavia Praha

SK Slavia Praha v roce 2017 spustila projekt Partnerských klubů

SK Slavia Praha je nejstarší fotbalový klub na území České republiky a jako takový chce patřit mezi nejúspěšnější týmy nejen u nás, ale také se prosazovat v Evropě. Základem každého velkého klubu je kvalitně fungující mládežnická akademie. Výchova talentů je důležitá už od útlého věku, proto Slavia spouští projekt Partnerských klubů.

Tento projekt Partnerských klubů má za cíl navázat na fungující systémy v okolních státech. Projekt plně zapadá do nastavené koncepce výchovy talentů v klubu a je také součástí rozšiřování a zkvalitňování skautingu, který je v mládežnickém věku velmi důležitý.

Základní myšlenkou celého projektu je především centralizace talentovaných hráčů do Slavie a partnerských klubů a vytvoření tak široké mládežnické základny. Vývoj jedince je silně individuální jak po fyzické, tak hlavně mentální stránce. Někteří hráči jsou na přechod do Slavie psychicky připraveni až v pozdějším věku, a proto je pro všechny strany důležité, aby se hráč rozvíjel v partnerském klubu a přechod do Slavie byl správně načasován.

Předpokladem a pilířem vzájemné spolupráce je vzájemná komunikace a spolupráce trenérů SK Slavia Praha s trenéry partnerských klubů za účelem společné metodiky rozvoje hráčů. K tomu využíváme a pořádáme školení trenérů a nabízíme trenérské stáže v našem klubu.

Prostředkem propojení hráčů jsou pravidelné turnaje mezi partnerskými kluby. Nejtalentovanějším hráčům z partnerských klubů bude také umožněna pravidelná účast na trénincích SK Slavia Praha. Věříme, že účast na trénincích jednoho z nejlepších týmů ve výchově mladých talentů může být obrovskou motivací jak pro hráče účastnícího tréninkové jednotky, tak i pro jeho spoluhráče v partnerských klubech.

Pro všechny členy partnerských klubů nabízíme také možnost pravidelně podporovat naše A týmy mužů a žen během ligových zápasů. Ne všichni mladí hráči mohou naskočit do ligového fotbalu, tento projekt však chce pootevřít dveře nahoru, propojovat a motivovat.

K roku 2020 jsme již zaznamenali několik úspěšných přesunů hájeckých nejnastartovanějších fotbalistů, kteří se mohli v SK Slavii Praha dále fotbalově rozvíjet a znamenalo to pro ně adekvátní výzvu. Naopak někteří "slávisti" dostali doporučení na klub FC Háje JM, jelikož to v současné době bylo pro jejich fotbalový rozvoj vhodnější.

V roce 2023 dochází ještě k většímu propojení SK Slavia Praha s šesti vybranými partnerskými kluby (jedním z nich jsou i FC Háje JM)

Možná jste na webu SK Slavia Praha v posledních dnech zaznamenali dva zásadní články. První popisuje nový směr, kterým se v přípravkových kategoriích chce Slavia vydat (ZDE). Ve druhém článku formou rozhovoru více o projektu mluví a popisuje ho šéftrenér přípravek Kryštof Herold (ZDE).

Naprosto zásadní změnou je, že Slavia chce po vzoru západních velkoklubů Evropy od sezóny 2023/2024 zrušit předpřípravkové kategorie U6 a U7. A od sezony 2024/2025 dojde také ke zrušení kategorie U8 a nejmladším týmem pro následující sezony zůstane kategorie U9. Důvodů k tomuto kroku je mnoho a pro bližší osvětu doporučujeme přečíst si zmíněné články výše. Případně vám může pomoct krátké pětiminutové video, ve kterém Kryštof Herold osvětluje důvody této radikální změny (ZDE).

Výše popsané kroky znamenají výrazné zvýšení spolupráce Slavie s partnerskými kluby. Konkrétně s šesti nejbližšími partnerskými kluby, jedním z nichž jsou samozřejmě i Háje (FC Háje Jižní Město, ABC Braník, SK Zbraslav, Spartak Kbely, ČAFC Praha a TJ Březiněves). Do této společnosti jsme se dostali především díky dlouhodobé, kvalitní systematické práci s mládeží.

Zrušením předpřípravkových a některých přípravkových kategorií uvolní Slavia ruce některým trenérům a funkcionářům, kteří se o tyto kategorie doteď na Slavii starali. Ti nově zaměří své uvolněné síly právě na práci u partnerských klubů, kterým budou pomáhat s metodikou, tréninkovým či zápasovým procesem a s mnoha dalšími činnostmi, které jsou pro kvalitní chod klubu a kvalitní výchovu mládeže potřebné. Konkrétní činnost v jednotlivých klubech Slavia vždy přizpůsobí individuálním potřebám partnerského klubu.

Na Hájích se na novou ještě bližší spolupráci těšíme. Už v posledních měsících jsme se Slávií v bližším kontaktu, než kdy dřív a věříme, že celý projekt bude prospěšný nejen pro Háje a Slávii, ale především pro všechny děti v něm zapojeným a pro celý fotbal v České republice!!!

Závěrem se můžete podívat na krásné video, ve kterém je náš klub jako partnerský klub SKS představen (ZDE).

Zástupci našeho klubu na představení nové formy spolupráce s SK Slavia Praha

Turnaj partnerských klubů SKS 2022