Mládež

I v sezóně 2020/2021 budou hrát naše přípravky a mladší žáci mimo PFS zápasy v soutěži Jihovýchodní liga. Jedná se o soutěž klubů převážně z Jihovýchodní části Prahy. Tyto zápasy jsou především pro pomaleji se učící děti.

Myšlenka vznikla v průběhu jara ze zkušeností získaných převážně ze sezóny 2014/2015. Oslovením okolních klubů a vytvořením nepsaných i psaných pravidel můžeme s radostí prohlásit, že v sezóně 2015/2016 proběhl pilotní model tak, aby proti sobě hrály přibližně vyrovnané týmy a děti. Všechny kluby pochopily, oč se jedná, co je naším cílem a věříme, že praxe nám dá za pravdu v podobě větších úsměvů na tváři dětí tím, že budou hrát vyrovnanější zápasy.

Za hlavního iniciátora by se dala považovat úspěšná spolupráce. A to spolupráce dvou oddílů Kolovraty - Háje a dua Tomáš Reitmeier - Otmar Litera. Myšlenka vzkvétala a do pilotního půlroku se podařilo zajistit 6 týmů: SK Hostivař, Sokol Kolovraty, Dolní Počernice, JM Chodov, Háje 2005 a Háje 2006.

Pět let ukázalo velký význam a přínos této soutěže, kdy se odehrálo mnoho oboustranně zajímavých zápasů, které dětem přinesly více radosti a odpovídající úroveň učení se fotbalu. Aktuálně máme v Jihovýchodní lize týmy ve třech kategoriích. 

Letos se tak uskuteční již šestý ročník.

Sezóna 2020/2021

Účastníci mladších žáků: FC Háje JM, SK Čechie Smíchov, SK Ďáblice 2008, SK Ďáblice 2009, SK Hostivař

Účastníci starších přípravek: ČAFC, FC Háje JM 2010, FC Háje JM 2011, SK Čechie Smíchov, Sokol Kolovraty, Sokol Zvole

Účastníci mladších přípravek: Braník dívky, ČAFC, FC Háje JM 2012, FC Háje JM 2013

Kontaktní osoba: Miroslav Navara (navara.miroslav@gmail.com)