Mladší žáci A

Mladší žáci A,Turnaj-Heřmanův Městec-5.místo

V neděli 12.února jsme jeli na náš předposlední halový turnaj v této sezóně do Heřmanova Městce, pořadatelem byla Tesla Pardubice. Turnaj byl silně obsazený, 10 týmů bylo rozděleno do 2 skupin po 5 a hrálo se jednou 15 minut.

1.zápas - FC Háje - Tesla Pardubice 2:2 - v 1.dramatickém zápase jsme brzy prohrávali 0:2. Klukům bylo celkem jedno, že prohráváme a vypadalo to, že dostaneme pěkný nášup. Bojovat kluci začali až v posledních čtyřech minutách a utkání vyrovnali na konečných 2:2.

Góly: 2 Navrátil

2.zápas - FC Háje - Vysočina Jihlava 1:2 - s jedním z nejlepších týmů turnaje jsme začali velmi dobře a brzy vedli 1:0. V zápase se nám dařilo držet vedení až do závěrečných minut, ale po dvou individuálních chybách jsme o něj přisli.

Gól: Navrátil

3.zápas - FC Háje - Sparta Praha 1:3 - Sparta "94" nám vrátila porážku z minulého turnaje a zaslouženě vyhrála. V tomto utkání jsme po všech stránkách selhali. Neproměněná penalta za stavu 0:1 nás dostala ještě do větší krize. Sparta zvýšila na 3:0 a nám se podařilo výsledek jen kosmeticky upravit na 1:3.

Gól: Navrátil.

Do tohoto utkání za nás střílel góly pouze Pepa Navrátil, střelecká muška našich střelců byla tragická.

4.zápas - FC Háje - Chotěboř 3:0 - v tomto utkání se mělo rozhodnout jestli skončíme 3.-5. ve skupině. Museli jsme vyhrát o dva góly, aby jsme hráli alespoň o 5.místo. To se nám nakonec povedlo a zaslouženě jsme vyhráli.

Góly: 2 J.Šplíchal, Hančl.

5.zápas - o 5.-6.místo - FC Háje - AFK Chrudim 1:1 na penalty 5:4 - v tomto utkání nás podržel náš golman Dominik Bejdl, který zneškodnil 5 šancí.

Gól: Ryzec.

O osudu utkání museli rozhodnout až penalty, v těch měli větší štěstí naši. Dominik 5.penaltu chytil a k naší 5.se postavil sám a proměnil.

Penalty proměnili: J.Šplíchal, Navrátil, Grafnetr, Ryzec, Bejdl.

Sestava: Bejdl, Paszyc, Ryzec, Faměra, Hančl, J.Šplíchal, M.Šplíchal, Navrátil, Solař, Grafnetr, Lojda, Seneta.

Pořadí: 1.Slavia Praha, 2.Vysočina Jihlava, 3.Bohemians 1905, 4.Sparta Praha, 5.FC Háje, 6.AFK Chrudim, 7.RMSK Cidlina, 8.Tesla Pardubice, 9.Hlinsko, 10.Chotěboř.

Náš nejhorší výkon na turnaji, nejde o umístění, protože 5.místo v takto silně obsazeném turnaji je ještě úspěch. Naše hra byla bez chuti a zápalu, chyběla nám vůle a chuť po vítězství. Při finálovém zápase Slavia-Jihlava, kde se setkali jedny z nejlepších týmů v republice a zápas byl velmi dramatický a bylo se na co dívat, ale někteří naši hráči mu vůbec nevěnovali pozornost. Nevím co by je mělo bavit víc než sledovat fotbal a poučit se z několika pěkných akcí. Na tomto turnaji exceloval hráč Slavie Martin Hůrka, který vstřelil 13 gólů byl vyhlášen nejlepším střelcem turnaje. Na tohoto hráče je radost se dívat, nejen pro vstřelené branky, ale i pro svou neuvěřitelnou bojovnost a touze po vítězství. Z něj si mohou vzít všichni naši hráči příklad.