FC Háje "A" - Bohemians Praha "B" 2:1 (1:0)

Jakoby zakleté je hřiště Hájů pro B-tým Bo-hemians Praha. Z dosavadních šesti zdejších vzájemných střetnutí v přeboru tu zelenobílí bodovali jen napoprvé v srpnu roku 2006, kdy si odsud odvezli remízu 2:2. Pak už vyhrávali jen domácí, a to pětkrát za sebou: 5:1, 3:2, 1:0, 1:0 a 2:1. Ten poslední výsledek se zrodil v rámci středečního předehrávaného 16. kola nejvyšší metropolitní soutěže.

Týmu z Jižního Města opět chyběli z různých důvodů čtyři hráči základní sestavy, naopak hosté přijeli ze Střížkova posíleni o dva borce, kteří hrají spíš za divizní jirenskou farmu: Tomáše Jandzika a Andrewa Klimenta. A to ještě sestavu vyšperkoval hráč základní sestavy áčka Bohemians Praha Petr Janda, takže ani neměla být znát absence toho nejzkušenějšího borce: Pavla Mráze.

Háje však udělaly to nejlepší, co mohly: nečekaly, s čím přijde soupeř a samy se do něj hned od úvodního hvizdu velmi zostra pustily. Hned ve 2. min. Janoušek vyzkoušel pozornost gólmana Chroboka. O pět minut později stejný hráč docela lacino obešel Jandzika a rázem se ocitl ve více než vyložené šanci, ztratil však rozvahu a přehodil branku hostí. Vzápětí pálil Soucha těsně vedle.

Ve 12. min. se už domácím sázka na ofenzivu vyplatila, po přihrávce Janouška Dub otevřel skóre: 1:0.

Sedm minut nato Soucha sice úspěšně přeloboval gólmana Chroboka, míč ale odvrátil v poslední možné chvíli na čáře T. Moudrý. Zanedlouho po rohu Soucha hlavičkoval těsně vedle.

Tým z Prahy 9 to zpočátku zkoušel spíš zdálky, přičemž aktivní byl zejména Škoda, jenž také ve 26. min. napálil míč do břevna. Dvě minuty před pauzou přešel přes čtyři hráče domácích, z hranice vápna vypálil přesně k tyči, Tlustý však bravurní robinzonádou vytěsnil míč do zámezí. To byla nejhezčí akce celého duelu. Z první půle to přesto nebylo vše, jen několik vteřin před odchodem do šaten po centru Souchy domácí záložník Musil hlavičkoval hlavou těsně vedle.

Po obrátce už převzali iniciativu zelenobílí, Jandova bomba proletěla těsně nad břevnem, zatímco Obusanya zdálky našel horní růžek Tlustého svatyně, její hájecký strážce ovšem znovu vytáhl fantastický zákrok. Po obou forvardech hostí pálil i ofenzivní záložník Mišák, v 55. min. jeho dělovka z úhlu lízla břevno a přesně po hodině hry ho v jasné šanci vychytal Tlustý. Po něm to zkoušel znovu střelou z úhlu Škoda a těsně nato Obusanyovi míč doslova ukradl přímo z nohy Tlustý.
Místo vyrovnávací branky přišlo navýšení skóre ve prospěch domácích. Po chybě hostujících stoperů Soucha v polovině druhé půle přesným lobem přehodil Chroboka: 2:0.

Dvacet minut před koncem Škoda naservíroval balon do čisté gólové šance Jandovi, ten ale mířil nad, a tak se jen chytal za hlavu. Až čtvrt hodiny před závěrem po rohu Tomáš Moudrý pohotovou ranou z voleje propálil Tlustého: 2:1. Ujala se tak až dvanáctá střela mířící na domácí branku, střeleckých pokusů však měli Bohemians celkem 27, oproti pouhému tuctu hájeckých?

Vyrovnat se už hostím nepodařilo, naopak zvýšit mohl po sólové akci Janoušek, Chrobok ale jeho umístěnou střelu vyrazil.

Zdeněk Slabý (FC Háje): Na úroveň přeboru to byl rozhodně nadstandardní zápas, který se musel divákům líbit. Za šance v prvním poločase, na které to bylo čtyři ku dvěma, a také za bojovnost jsme si zasloužili vyhrát. Ve druhé půli nás soupeř zatlačil, ale měli jsme i štěstí, když jsme navíc z jednoho brejku přidali druhý gól. Právě takové štěstí nám tady chybělo v premiérovém utkání sezony proti Třeboradicím.

Ladislav Kurucz (Bohemians Praha B): Co mám na to říct? Máme sice kondičně našlapaný tým a také po herní stránce to bylo velmi dobré, jenomže jsme ztroskotali na vynikajícím brankáři domácích. Vstřelit tady první gól, dovolím si tvrdit, že bychom dali Hájům bůra. To je prostě fotbalový zákon, nedali jsme šance, tak jsme neuspěli. Na nás se chce každý vytáhnout, tak jako předtím Královice, které nám daly vyrovnávací gól v poslední minutě utkání.

Nejlepší hráč Hájů: Jiří Janoušek

Nejlepší hráč Bohemians B: Michal Škoda

Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Martin Tlustý (Háje)

FC Háje Jižní Město - Bohemians Praha B 2:1 (1:0)

Branky: 10. Dub, 66. Soucha - 76. T. Moudrý. ŽK: 50. Soucha, 60. Šůs (oba Háje).
Rozhodčí: Hurych - Klíčman, Hlavnička. Diváků: 80.

FC Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Hrůza, Pravenec - Šůs (69. Reichmann), Bednář, Janoušek, Musil (82. Klenka) - Soucha (89. J. Boháč), Dub. Trenér Zdeněk Slabý.

Bohemians Praha B: Chrobok - Kovář, Pařízek, Jandzik, T. Moudrý - Kliment - Hájek, Mišák (87. Laitl), Janda - Obusanya (76. Babánek), Škoda. Trenér Ladislav Kurucz.