Tempo - FC Háje "A" 2:1 (1:0)

Vyrovnaný zápas dvou devítibodových sousedů v tabulce rozhodl sedm minut před koncem šťastnou trefou Hlavík. Tempo si tak připsalo už čtvrtou výhru v řadě a usadilo se na vynikající třetí příčce tabulky. Háje po třech výhrách v řadě odjíždějí ze Lhotky s prázdnou. Zápas glosoval vtipně to po utkání trenér hostujícího celku Zdeněk Slabý slovy: "Bylo to takové jako v neděli odpoledne po tahu."

Domácí se v úvodních minutách přece jen častěji tlačili na polovinu soupeře, jenže v koncovce byli zcela neškodní. Střelecké pokusy Kopala, Kočího i Heráně se mezi tyče Tlustého branky nevešly. První přímou střelu tak vyslal na hostující branku až ve 21. minutě Boháč, avšak Tlustý si s ní snadno poradil.

Na první gól si tak přítomní diváci museli počkat až do 38.minuty. Do té doby bezchybného Duba obral takřka na brankové čáře o míč Boháč, který pak zpětnou přihrávkou našel před brankou nabíhajícího Kopala a ten bombou pod břevno otevřel skóre 1:0. Domácí tak s jednobrankovým vedením odcházeli do kabin.

Domácí začali aktivněji i po změně stran. V 53.minutě rozehrál Kopal rohový kop na nikým nehlídaného Kočího a jeho dělovku z rohu šestnáctky Tlustý jen s námahou vyrážel. V 55.minutě nahradil Musila v sestavě hostí Hovorka a zaujal místo ve stoperské dvojici s Hruškou. Kapitán Dub se tak vysunul až na hrot útoku. Tato změna mužstvu určitě prospěla. Hosté se až do tohoto okamžiku v přechodové fázi většinou trápili a obranný val domácích zdolávali jen velmi sporadicky.

Dub už po dvou minutách mohl zařídit vyrovnání, když si naběhl na přetažený centr Janečka, z ostrého úhlu prudce napřáhl, jenže jeden z bránících hráčů mu střelu v posledním okamžiku srazil na roh. V 59.minutě mohl zase na druhé straně pojistit vedení domácích Kopal, jenž se po dlouhém centru Dvořáka dostal k míči, avšak z deseti kroků hostující branku prudce přestřelil. Pak se po dlouhé Kopalově přihrávce dostal ke střele Netušil a Tlustý jen s námahou míč vyrážel.

Přišla však 70.minuta a hosté nečekaně udeřili. Obránce Vlasák hezkou individuální akcí obešel vybíhajícího gólmana Flakse, kličkou se zbavil i vracejícího se obránce a chladnokrevně do prázdné branky vyrovnal na 1:1.

Závěr zápasu přinesl zcela otevřený fotbal a gólové příležitosti na obou stranách. V 73. minutě po rohu Kopala hlavičkoval zblízka Hlavík a Tlustý míč jen reflexivně vyrážel, ani nevěděl jak. Na druhé straně prudká střela Janouška jen těsně minula pravou tyč domácí branky.

V 83.minutě neúnavný Kočí ideálně vysunul do uličky Hlavíka, ten se dostal s míčem až do šestnáctky a kolem vybíhajícího Tlustého umístěnou střelou ke vzdálenější tyči zvýšil na 2:1 pro domácí. Přitom, jak napřáhl ke střele, tak se nešťastně zranil a musel ze hry odstoupit. Domácí tak posledních sedm minut dohrávali v deseti, neboť měli limit pro střídání vyčerpán.

I přesto ještě v 85.minutě Kočí po vyhraném souboji s Hovorkou mohl znova ohrozit hostující branku, míč si však dopředu moc předkopl a vybíhající Tlustý byl u něj dříve. Závěrečný nápor hostí se nekonal a tři perně vybojované body tak zůstaly na Lhotce.

Tempo - FC Háje 2:1 (1:0)

Branky: 38. Kopal, 83. Hlavík - 70. Vlasák. ŽK: 60. Kadlec, 89. Žalud (oba Tempo).

Rozhodčí: David - Zelený, Trska. Diváků: 60.

Tempo: Flaks - Masner, Dvořák, Vrzal, Netušil - Hlavík, Boháč, Kočí, Kadlec (74. Komorník) - Kopal
(79. Žalud), Heráň (64. Boubín). Trenér: Libor Koller.

FC Háje: Tlustý - Vlasák, Hruška, Dub, J. Slabý - Bednář - Janeček (64. Klenka), Janoušek, Musil
(55. Hovorka) - Šůs, Soucha. Trenér: Zdeněk Slabý.

Hlasy trenérů:

Libor Koller (Tempo): Byl to těžký zápas. Háje začaly sezónu stejně jako my. Měly teď tři vítězství po sobě. Myslím, že první poločas jsme byli lepší, po jejich chybě jsme dali gól. Druhý poločas Háje začaly hrát, zlepšily přihrávku a hru. Dub byl znát v útoku a zlepšil se Janoušek.Měli jsme velké problémy. Podařilo se jim srovnat na 1:1. Kluci, ale bojovali dál, zlomili to a asi jsme si druhý gól zasloužili. Za stavu 1:1 jsem to chtěl nějak změnit, poslal jsem tam dva čerstvé hráče a nepočítal s tím, že sedm minut před koncem, budou našeho hráče chytat křeče.

Zdeněk Slabý (FC Háje): První půle byla z naší strany špatná, soupeř byl o něco lepší. Druhou půli jsme hru vyrovnali. První gól jsme si zavinili sami. Dub pouštěl míč do autu a myslel, že je protihráč daleko. Ten to dal před bránu a další to tam dorazil. První poločas byl ale oboustranně bez šancí. Druhá půle byla lepší, mě připadalo, že jsme byli o malinko lepší, měli jsme i nějaké šance. Změnilo se to příchodem Duba do útoku. Vpředu jsme měli menší hráče, kteří se v první půli při nakopnutých míčích do šance nedostali. Myslím, že příchodem Duba se to zlepšilo. Nakonec rozhodla jedna chyba. Kdybychom hráli na remízu, tak jsme to možná uhráli. Bylo to ale otevřené, chtěli jsme to dotáhnout do třech bodů a tam nás potrestali. To se ale stane, takový je fotbal.

Nejlepší hráč FC Háje: Matěj Soucha

Nejlepší hráč FC Tempo: Jan Kočí

Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jan Kočí (Tempo)