ČAFC Praha - FC Háje "A" 0:0

Celkem pětadvacet střel, z toho devět na branku Martina Tlustého a šestnáct mimo tři tyče, vyslala domácí Čafka v souboji s Hájemi. Výsledek? Jen bod za bezbrankovou plichtu. Hosté z Jižního Města přežili i závěrečnou dvacetiminutovku, kdy se museli obejít bez vyloučeného stopera Krejčího. Přesto sami měli na začátku druhé půle vůbec největší možnost celého utkání, kapitán Dub ji ale fatálně promarnil.

Už v první půli měl mnohem blíž ke vstřelení branky tým ČAFC. Ten přitom postrádal oba své zkušené útočníky, Fišer už v letní pauze přerušil aktivní činnost a Ulrich se zranil ve středečním pohárovém utkání v v Hrdlořezích.

V 10. min. Šlitr hlavičkoval zblízka vedle a o devět minut později pálil po zemi těsně vedle. Ve 32.min. to už vypadalo, že Šmejkal protlačí balon za hájeckou brankovou čáru, v poslední chvíli však zasáhl hostující bek Vlasák. O dvě minuty později po rohu Pulkerta, exekutora domácích standardek, T. Kaliba v čisté šanci hlavičkoval na malém vápně mimo.

Tři minuty nato měl levý bek Čafky po dalším rohu svoji další velkou příležitost, jeho dorážka však skončila na jednom z hostujících hráčů. V jasných gólových šancích selhali domácí Šlitr, Šmejkal i T. Kaliba, tak to zkusil čtyři minuty po změně stran hostující forvard a nositel kapitánské pásky Dub.

Po exkluzivní kolmé přihrávce od Janouška běžel sám na bezmocného domácího gólmana Franka, k dosud čtyřem svým trefám v nové sezoně ale další nepřidal. Zblízka nepochopitelně napálil balon jen do tyče! To byla zřetelně největší šance celého střetnutí a bylo lze jen těžko uvěřit, že ji nedávno třicetiletý Dub tak trestuhodně "zazdil".

Žádná jiná střela na branku ČAFC za 90 minut neletěla, jen tři mimo. Zbytek utkání již patřil jednoznačně ČAFC, tedy alespoň co se územní převahy a počtu střel týče. Neuspěli dvakrát Kovačík ani znovu po rohu hlavou T. Kaliba. zkusil to proto i zdálky, jeho střelu po zemi k tyči ale pozorný gólman Tlustý stihl míč vyrazit.

Potom viděl hostující stoper Krejčí v rozmezí pouhých čtyř minut dvě žluté karty, první z nich za protesty a druhou, která už znamenala předčasný a nedobrovolný odchod pod sprchy, za faul. Celkový počet žlutých karet byl nakonec 0:6, včetně obou Krejčího, ale i tento kritický moment modrobílí ustáli.

Možná ještě víc jim zatrnulo v 77. min., kdy domácí útočník Šmejkal nafilmoval pád v šestnáctce, sudí ale nechal pokračovat ve hře. V závěru utkání mohl korunovat snahu týmu v zelených dresech právě Šmejkal, nejprve obešel Vlasáka, ale jeho střela letěla těsně vedle, pět minut před závěrem pak ve velmi nadějné pozici pálil nad Tlustého branku.

Zápas tak skončil 0:0, přestože na střely vyhráli domácí 25:4 a na rohy 7:1. Jen na ofsajdy prohráli 2:4. Háje o týden dříve nastřílely Uhříněvsi ve druhé půli šest branek, teď byly naopak rády, že po změně stran přestály záběhlické měření sil bez inkasované branky - zejména díky Tlustému, který podal výkon zjevně převyšující přeborovou úroveň, si odvezly si bod.

ČAFC Praha - FC Háje Jižní Město 0:0

ŽK: 57. V. Hruška, 71. V. Krejčí, 83. Soucha, 85. Slabý, 85. Janoušek (všichni Háje).

ČK: 75. V. Krejčí (Háje). Rozhodčí: V. Novotný - T. Krejčí, Havlín. Diváků: 60.

ČAFC: Frank - Zupka, Chvátal, J. Kaliba, T. Kaliba - Kural (74. Ponetajkin), Fiala (59. Hrazdil), Pulkert, Kovačík - Šlitr (59. Trčka), Šmejkal. Trenér: Zdeněk Herink.

Háje: Tlustý - Vlasák, V. Krejčí, V. Hruška, Slabý - Bednář - Janeček (72. Pravenec), Janoušek, Klenka
(56. Boháč) - Dub, Soucha (90. Musil). Trenér: Jakub Hruška.

Hlasy trenérů:

Zdeněk Herink (ČAFC): Směrem dopředu jsme byli příliš jaloví, proto jsme nevyhráli. První půle bez šancí, ve druhé jsme se už tlačili do koncovky, k čemuž nám pomohl i soupeř svým vyloučením. Ale ani z dvacetiminutové přesilovky jsme nic nevytěžili. Pro nás je to jednoznačně ztráta tří bodů. Nedařily se nám kombinace ani koncovka, proto jsme to zkoušeli i z větší dálky, obrana Hájů ale vše zblokovala. Chyběl nám útočník Ulrich, který má dobrou formu, bohužel ve středečním pohárovém utkání v Hrdlořezích utrpěl zranění a zatím nevíme, jak dlouho nám bude chybět.

Jakub Hruška (Háje JM): Při absenci pana Slabého, který je na dovolené, to byla moje trenérská premiéra v přeboru. Vzhledem k obrazu druhé půle je remíza asi opravdu naším úspěchem. Mrzet nás může neproměněná šance Tomáše Duba na začátku druhé půle, tohle dát, zápas by se vyvíjel jinak. A pak také červená karta Vojty Krejčího, po níž jsme se dostali pod tlak. Žluté karty jsme dostávali většinou za protesty, nebyli jsme spokojeni s výkonem rozhodčího. Ve středu hrajeme na Uhelkách, chceme tam vyhrát stejně jako teď Radotín.