Loko Vltavín "B" - FC Háje "A" 6:1 (4:0)

Značně nevyrovnané výkony i výsledky provázejí na podzim v přeboru B-tým Loko Vltavín. Svěřenci trenéra Milana Šafra šli do utkání s Háji s hrozivou domácí bilancí v podobě zisku jediného bodu z pěti zápasů. Tentokrát ale zabrali naplno a rozstříleli soupeře z Jižního Města 6:1. U čtyř branek domácích byl kapitán Tomáš Krimlák, po sedmi minutách druhého poločasu se však zranil a musel odstoupit.

K holešovickému souboji nastoupila domácí Lokáda s šesti posilami z A-týmu, který hraje ČFL, naopak hostům chyběli Dub s Bednářem. První z nich se ženil, druhý se nemohl uvolnit ze zaměstnání.

Domácí rozhodli zápas ve svůj prospěch už v jeho úvodní čtvrthodině díky dvěma trefám útočníka Krimláka. V 11. minutě jej uvolnil Uhlíř a kapitán vltavsínského béčka chytrým a přesným obloučkem přehodil gólmana hostí Tlustého: 1:0. O čtyři minuty později Krimlák zasekl míč v rohu šestnáctky a parádní trefou z úhlu do vzdálenější šibenice zvýšil na 2:0.

Deprimovaní hosté neměli jak odpovědět, naopak zvýšit mohl po necelé půlhodině hry Krimlákův kolega z útočné dvojice Škorvánek, promarnil však dvě šance právě po přihrávkách kapitána svého týmu. Ve 36. min. Krimlák rozehrál roh a Vajner hlavou zvýšil už na 3:0. Dvě minuty před pauzou to vyšlo i Škorvánkovi, po "námazu" od Zelenky stanovil poločasový stav na 4:0.

Po změně stran brankostroj pokračoval, ve 49. min. Krimlák tísnil hostujícího beka Vlasáka, ten zpanikařil a poslal míč hlavou do vlastní sítě: 5:0. O tři minuty později však ukázal fotbalový osud Krimlákovi svoji odvrácenou tvář, po skluzu Krejčího si totiž poranil kotník a musel odstoupit ze hry.

V 62. min. čerstvý muž v sestavě domácích Štěpánek si udělal z Vlasáka dobrý den, ideálně přihrál ke vzdálenější tyči nabíhajícímu Zelenkovi a ten zvýšil už na 6:0. A v 71. min. Kubík, jenž převzal od Krimláka kapitánskou pásku, parádní trefou z voleje napálil břevno Tlustého svatyně.

Nakonec se dočkali i hosté, střídající Reichmann odcentroval k bližší tyči a holešovický stoper Palej si srazil míč nechtěně do vlastní branky. Dvě minuty nato Vlasák z voleje pálil pod břevno, tentokrát domácí branky, gólman Nguyen vytěsnil balon na roh. Pět minut před koncem symbolicky korunoval hájecký zmar kapitán Janoušek, který se zranil a v bolestech polehával za postranní čarou. Trenér Slabý už ho ani neměl kým střídat, a tak modří dohráli zápas oslabeni o jednoho hráče, aniž by byl někdo vyloučen.

Loko Vltavín B - FC Háje 6:1 (4:0)

Branky: 11. a 14. T. Krimlák, 36. Vajner, 43. Škorvánek, 49. vlastní Vlasák, 62. Zelenka - 79. vlastní Palej.

ŽK: 15. Škorvánek - 37. Vlasák, 41. Soucha. Rozhodčí: Vlček - Gotthard, Les. Diváků: 40.

Loko Vltavín B: Nguyen - Sedláček, Palej, Vajner, Nedvěd - Zelenka, Uhlíř, Kubík, Barták - T. Krimlák
(54. Štěpánek), Škorvánek (78. Tušer). Trenér Milan Šafr.

Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, V. Hruška, J. Slabý - Janeček, Hrůza (78. Reichmann), Janoušek, Šůs
(46. Musil) - Boháč, Soucha. Trenér Zdeněk Slabý.

Milan Šafr (Loko Vltavín B): Jednoznačná partie, až na určité fáze, kdy jsme soupeři dovolili hrát, není co vytknout. Strašně moc nám pomohla přítomnost šesti hráčů áčka v sestavě, to je pak hned znát. S nimi necháváme balon běhat po zemi a nenakopáváme to. Vedle nich pak mohou vyrůst i mladí kluci, kteří to jinak sami nedokážou uhrát, protože se zatím teprve rozkoukávají. Takhle to ale bylo kompaktní, každá řada byla silná a tudíž jsme byli i schopni hrát fotbal. Nevzpomínám si, že bychom někdy předtím za mého zdejšího působení nastříleli šest branek v zápase. A mohlo jich být i deset.

Zdeněk Slabý (FC Háje): Z posledních dvou zápasů žádný bod a skóre 1:10, to tedy není žádná sláva. Fakt, že domácí byli posíleni, nás neomlouvá, bylo to z naší strany špatné. Podali jsme odevzdaný výkon, jako bychom šli v neděli dopoledne na procházku před obědem. Z naší strany byl první poločas to nejhorší, co jsme za dlouhou dobu předvedli. Možná pokud bychom zalezli v osmi lidech dozadu a bránili, mohli jsme prohrát jen těsně. Naopak domácí šli tomu naproti, snažili se běhat, napadali a měli i štěstí, které k tomu patří. Před týdnem jsme doma podlehli 0:4 Kunraticím, to byl pro nás smolný zápas, tady na Vltavínu jsme ale na to neměli.