Rozhovor s Honzou Boháčem na stránkách PFS

Když bylo v průběhu podzimu potřeba, zaskočil jako krajní obránce. V sobotu ale Jan Boháč ukázal, že je i zdatným střelcem. Útočník Hájů dal první hattrick mezi muži a nasměroval tak svůj tým k výhře 4:2 nad Královicemi v Pražská teplárenská přeboru. "Nikdy jsem nebyl žádný velký kanonýr, toho hattricku si vážím," říká 21letý Boháč, který kombinuje fotbal s golfem.

Gól hlavou po rohu, rána z 10 metrů po rychlé orientaci v pokutovém území, nakonec snadná dorážka do prázdné branky. Tak vypadal premiérový třígólový zápis Jana Boháče v nejvyšší pražské fotbalové soutěži.

"První trefa? To byla náhoda, míč propadl na zadní tyč a já tam naštěstí byl. U druhého jsem se dobře zorientoval po odrazu ve vápně, třetí branka už byla hodně jednoduchá, Honza Slabý mi to předložil nádherně, to se nedalo nedat," říkal skromně Boháč po duelu s Královicemi.

V sobotu střelecky zazářil, přitom z něj mohl být jen muž, který gólům zabraňuje. Ještě v dorostu nastupoval pravidelně jako obránce. "Ale vždycky mě to táhlo dopředu. Teď se v mi v útoku docela daří, tak uvidíme, co předvedu v příštím kole na Aritmě."

Háje se v pátek dopoledne představí na hřišti vedoucího celku přeboru, ale i díky Boháčovi mohou jít do zápasu v klidu: jeho hattrick zajistil výhru nad druhým celkem tabulky z Královic. "Byla to pro mě docela euforie, moc si těch tří gólů vážím, ale budou s nimi spojené i nějaké výdaje," ví Boháč. "Do kasy dám za hattrick 333 korun, plus další peníze za první rozhovor. To se mi ty Královice prodraží," směje se.

V minulé sezoně dal 7 gólů, teď je na čtyřbrankové metě, ale žádné zásadní střelecké výkony od sebe nečeká. "Nemám velké ambice, čas od času vynechávám zápasy, je pak těžké dávat víc gólů," říká Boháč.

Kromě fotbalu se totiž umí i dobře ohánět golfovou holí. "Víc se věnuju fotbalu, ale když je vypsaný nějaký amatérský turnaj na lákavém hřišti, jdu si zahrát golf. Ten poslední jsem dokonce vyhrál," pochlubí se.

Za triumf dostal i peněžitou odměnu. "Nějaké tisíce to byly, ale nic na uživení. Já golf moc netrénuju, jdu tak jednou týdně do Hostivaře. Nemám v něm žádné velké ambice, ale to ani ve fotbale. Řekl bych, že jsem trochu lepší golfista než fotbalista a střelec. Oba sporty takhle kombinuju, abych se tím bavil," vysvětluje. "Dobře se to doplňuje. Fotbal je sport, golf spíš taková procházka, u které se párkrát švihne holí, tím to končí."

Pokud se mu ale takhle bude ve fotbale dařit i dál, můžou Háje dosáhnout na historicky nejlepší umístění v přeboru. Zatím se v pěti sezonách dostaly nejvýš na deváté místo, a to celkem třikrát. "Být tak kolem pátého místa, to by bylo hezké," zasní se Boháč.

Našlápnuto k tomu má jeho tým slušně. Už teď se dostal na hranici 20 bodů, což je klubové maximum po podzimu. Mužstvo nikdy nemělo víc. "Teď je ale v přeboru víc týmů, takže ekvivalent k těm dvaceti bodů je o tři nebo čtyři body víc," usmívá se trenér Zdeněk Slabý, který mohl být proti Královicím spokojený s výkonem svého týmu hlavně v prvním poločase. Od domácích to bylo opravdu velmi povedené a sebevědomé představení, do kabin šli s náskokem 3:0. "Kdybychom v každém zápase odehráli takový poločas, a pak se trochu přiblížili našemu standardu, co jsme zvyklí hrát, pak bychom v soutěži asi neměli problémy se záchranou, spíš bychom museli hrát v první pětce," myslí si Slabý.

Zatím Háje v přeboru nezažily sezonu bez nervů se záchranou. Dočkají se teď? Po dvanácti kolech jsou sedmé, ztrácí ale jen tři body na druhé Královice, bodové odstupy na špičce jsou minimální. "Přebor je vyrovnaný, stačí dvakrát prohrát a jsme tam, kde jsme byli zvyklí se pohybovat. Rádi bychom se dostali do horní poloviny tabulky, ale ještě nám něco chybí. Třeba takový lídr, jako je Chvátal v Čafce. Kluk, který to umí strhnout, jít příkladem, prostě persona. On jde na roh, pak se obrátí a hrabe vší silou zpátky. To u nás jsou takoví bohémkové... Jirka Janoušek, Vašek Hruška, to je samé čuču (napodobuje jejich mazlení se s míčem) a zpátky v chůzi," usmívá se Slabý.

Převzato z http://www.fotbalpraha.cz/zpravodajstvi/bohac-z-haju-dal-prvni-hattrick-v-muzich-jsem-ale-lepsi-golfista-nez-strelec-usmiva-se/

středa 26.10.2011 | Klub | Přečteno: 2770