Pražský Přebor muži 13 kolo Aritma - FC Háje JM 2:2 (1:1)

Aritma podruhé v sezoně klopýtla doma, s celkem Hájů brala remízu 2:2 Podruhé v sezoně klopýtla na domácím hřišti v přeboru Aritma. Lídr soutěže remizoval v úvodním představení s béčkem Motorletu 2:2, v pátek v poledne pak bral další bod s celkem Hájů po remíze 2:2. Vokovičtí se hnali za výhrou, ale Háje zlobily, duel nakonec neměl vítěze. Bodovou ztrátu Aritmy tak mohou v sobotu využít Královice a dotáhnout se na dva body.

Úvod zápasu byl na mokrém terénu opatrný. O první vážnější vzruch se postaral domácí stoper Jindrák po osmi minutách hry, když to v pokutovém území přehnal s důrazem vůči Janouškovi a sudí Stránský nařídil ve prospěch hostů penaltu. K její exekuci se postavil gólman Hájů Tlustý a poslal hosty do vedení.

Vokovičtí přidali plyn po patnácti minutách hry, ale jejich akce brzdily špatné finální přihrávky. Ve velké šanci po centru Proška pálil nad branku hostů Bogár. Poté několikrát zkoušel štěstí v koncovce aktivní Rybka, ale dvakrát netrefil mezi tyče. Aritma srovnala gólově krok až ve 30. minutě. Po centru Proška se prosadil ve vzdušném souboji Ambrus a gólman Tlustý neměl šanci.

Tým trenéra Kubra chtěl urvat vedení ještě před pauzou. Ale domácí kapitán Hrabák servíroval míč Rybkovi na paty. Pak hlavičkoval nepřesně Jindrák a stejný hráč se podobným způsobem prosadil i o chvíli později. Míč směřoval pod břevno, ale Tlustý stihl vytáhnout míč nad horní tyč.

Aritma se snažila proti pozorné a obětavé obraně Hájů prosadit i po půli. V síti ale neskončil tvrdý projektil Karhana, z následné akce Bogár vysunul Proška, jeho ránu ale Tlustý stihl vykopnout. Gólman hostů si poradil i s pokusem Vacka, který měl gólové parametry. Háje vyrážely do protiútoků, ale k pokutovému území domácích se dostaly spíš zřídka. V 70. minutě však celek trenéra Zdeňka Slabého udeřil. Boháč kouzlil s míčem na místě pravého křídla, jeho přízemní zakončení zastavil v pokutovém území spoluhráč Janoušek. Ten pak pohotově poslal míč do sítě.

Domácí mužstvo se ale na lopatky nepoložilo a rvalo se o lepší výsledek. V 79. minutě skončila tečovaná rána Vacka na břevně. O chvíli později už ale Aritma srovnala na 2:2, když se po závaru prosadil prvním gólem v sezoně Prošek.

Stejný hráč mohl z pokračujícího tlaku vstřelit vítězný gól, do jeho rány z deseti metrů však stihl jeden z beků vložit nohu a Aritma ze šance vytěžila jen roh. Na druhé straně z brejku měl dvě velké příležitosti hostující Šůs. Nejprve postupoval sám na gólmana, ale Šoukal dobře zasáhl. Podruhé pak Šůs minul míč kousek před brankou po přihrávce Souchy. I proto zápas nenašel vítěze.

SK Aritma Praha - FC Háje Jižní Město 2:2 (1:1)

Branky:
30. Ambrus, 80. Prošek - 9. Tlustý z pen., 70. Janoušek.
ŽK: 73. Prošek, 90. Ambrus - 23. Dub, 44. Slabý, 50. Vlasák, 85. Soucha.
Rozhodčí: Stránský - Suchý, Rod.
Diváků: 40.

SK Aritma Praha: Šoukal - Škornička, Jindrák (76. Čuba), Ambrus, Vacek - Prošek, Hrabák, Birhanzl
(46. Přibáň), Karhan - Bogár, Rybka. Trenér: Tomáš Kubr.

FC Háje Jižní Město: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Slabý - Šůs, Bednář, Hruška, Janoušek, Soucha - Boháč. Trenér: Zdeněk Slabý.

Hlasy trenérů

Tomáš Kubr (Aritma):
Soupeře jsme sami posadili na koně. Hájům se daří a my jsme jim dali čuchnout. Začali jsme hrát až za stavu 0:1, ale dlouho nás brzdily špatné finální přihrávky. Do půle jsme vyrovnali, ale mohli jsme i otočit skore, škoda, že jsme to nedokázali. Soupeř hrál důrazný, běhavý fotbal, ale po přestávce se na naší půlku dostával jen málo. O to víc mrzí, že jsme dostali druhý gól. V závěru jsme šli do rizika a začali hrát na tři obránce. Povedlo se nám vyrovnat, ale vítězný gól jsme nepřidali. I za stavu 2:2 jsme hráli dál na riziko a soupeř nás za to mohl potrestat. Myslím, že soupeře podržel gólman, který zasáhl několikrát proti zakončení zblízka.

Zdeněk Slabý (Háje): Kdyby se nehrály poslední tři minuty, tak bych musel říct, že jsme rádi, že jsme na Aritmě uhráli remízu. V závěru měl ale Šůs dvě tisíciprocentní šance. Na mokrém terénu je ale nedal. Třeba kdyby byl povrch suchý, dopadlo by to jinak. Ale na kdyby se nehraje, podmínky byly pro oba celky stejné. Remíza je asi nakonec spravedlivá. Už před zápasem jsem ale klukům říkal, že bychom na Aritmě měli bodovat a jsem rád, že se nám to povedlo. Řada našich hráčů měla problémy s pohybem a někdy to vypadalo, jako když jsou na ledě.

Nejlepší hráč Aritmy: Martin Ambrus

Nejlepší hráč FC Háje Jižní Město: Vojtěch Krejčí

Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Martin Tlustý (Háje)