Pražský Přebor muži 14 kolo - FC Háje JM - Zličín 2:0 (0:0)

Pražský Přebor muži 14 kolo - FC Háje JM - Zličín  2:0 (0:0)
Háje stoupají tabulkou, porazily Zličín Háječtí fotbalisté se vzpamatovali z dvouzápasového výpadku doma s Kunraticemi a na Vltavínu. Od té doby v dalších třech kolech nastřádali sedm bodů a vyšplhali se už na 5.místo tabulky. Tentokrát si doma poradili se Zličínem, když se gólově prosadili v úvodu a závěru druhé půle. Hosté bez střelce Merty nepředvedli nic, čím by domácí potrápili. Navíc dohrávali bez vyloučeného Skály.

Domácí začali velmi aktivně a už v 5.minutě pálil zprava Janeček, mířil však nepřesně. Za dvě minuty minuty Janoušek šikovně prostrčil míč do vápna bednářovi. Tomu v poslední chvíli míč ukopl Zahálka a hodně si oddechl, že míč skončil těsně mimo vlastní branku.

V 10.minutě mohli udeřit hosté. Dub v souboji s Redžičem zaváhal, ale útočník hostů toho nevyužil. K míči se však dostal na levé straně May a naservíroval jej zpět před branku Redžičovi, ten nepochopitelně levačkou promáchl a bylo po nebezpečí. Za další tři minuty měli velkou šanci domácí, když Hruška kolmou přihrávkou poslal za záda Šindeláře rozeběhnutého Janečka, te střílel přes celoýu branku těsně mimo.

Pak se dlouhé minuty na hřišti nic zajímavého nedělo. Až ve 28.minutě zahrávali hosté přímý kopa a Zahálka pálil těsně nad branku. Další střelecký pokus Maye skončil v náruči Tlustého. Ve 31.minutě se středem hřiště prosadil Hruška, připravil koncovku pro Boháče, ten však mířil nad branku. Vzápětí golmana hostů vyděsil spoluhráč Skála, jehož malou domů bodlem krotil jak se dalo.

I další šance ve 38.minutě patřila domácím. Na další kolmou přihrávku středem hřiště si naběhl Boháč, udělal kličku Zajíčkovi, ale z úhlu branku netrefil. Ve 43.minutě Hruška po rohovém kopu míč mezi tyče neusměrnil a na druhé straně hosté výhodu rohového kopu také nevyužili.

Chleba se lámal krátce po přestávce. Ve 47.minutě domácí rozehráli rohový kop, na penaltě zůstal volný Janeček a s trochou štěstí dopravil míč do branky. Domácí se po úvodní brance stáhli do obrany a čekali co na ně hosté vymyslí. Ti však nic nebezepčného nevymysleli. Navíc v 70.minutě na půlce hřiště Skála zajel do Hrušky a po druhé žluté kartě musel umělý trávník opustit.

Paradoxně v oslabení aktivita hostů narostla a dvakrát se do šance probíjel May. Poprvé stačil ještě přetáhnout centr na Aliapuliose, ten všal volej nezvládl. Pak se May prosadil přes Slabého, ale zamířil jen do rukou Tlustého.

Hosté stále více otevírali obranu a brejky domácích byli hodně nebezpečné. Vyšel však až ten dvě minuty před koncem. Kdy si na pravou stranu naběhl Bednář, v klidu si počkal na dobíhající spoluhráče a míč naservíroval před branku střídajícímu Davidovi. Ten zpečetil výsledek na 2:0.

FC Háje - FC Zličín 2:0 (0:0)

Branky: 47. Janeček, 88. David.
ŽK: 50. Janoušek - 53. Skála, 61. Valoušek.
ČK: 70. Skála (Zličín).
Rozhodčí: Havlín - Klíčman, David.
Diváků: 30.

FC Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Slabý - Janeček (78. Musil), V. Hruška, Bednář - Janoušek -
Boháč (85. David), Soucha (58. Šůs). Trenér: Zdeněk Slabý.

FC Zličín: Zajíček - Valoušek, Žák, Zahálka, M. Šindelář - Aliapulios, Goldman, Skála, Maxmilián
(55. Zelený) - Redžič, May. Trenér: Radovan Hromádko.

Zdeněk Slabý (FC Háje):
Se Zličínem jsme před zápasem sousedili v tabulce, takže se střetli vyrovnaní soupeři. Chtěli jsme zápas vyhrát a potvrdit dobrý výkon doma s Královicemi a na Aritmě. Jsem rád, že se to povedlo. Zličín si z divize přinesl na můj vkus až příliš velkou agresivitu. My jsme ale byli fotbalovější, lépe jsme kombinovali. V první půli jsme si připravili tři šance. Vyšlo to až krátce po přestávce po standardní situaci. Pak jsem hru v klidu kontrolovali a když to hosté museli v závěru otevřít, měli jsme několik dalších nadějných brejkových akcí a z jedné zasloužené vítězství potvrdili.

Radovan Hromádko (FC Zličín): První půle jakž takž vyrovnaná, ale minutu po přestávce necháme po rohovém kopu volného hráče na penaltě a dostaneme hloupý gól. Museli jsme to otevřít. Po vyloučení Skály jsme chvílemi hráli vzadu na dva obránce a domácí to jednou využili. Fotbal je o gólech a chybách, hloupých chybách. My jsme góly nedali a hloupé chyby jsme vyráběli. Jestli chyběl Merta nemá cenu rozebírat. Jde hrát i bez Merty, minule s Čafkou se mu nedařilo a vyhráli jsme.

Nejlepší hráč FC Háje: Václav Hruška

Nejlepší hráč FC Zličín: Lukáš Žák

Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Václav Hruška (Háje)