MINI 8 A , přebor , 12 kolo : FC HÁJE JM - OPTIMUM 8 : 0 (4:0)

MINI 8 A , přebor , 12 kolo :  FC HÁJE JM  - OPTIMUM 8 : 0 (4:0)
Tak je to tady ! Začalo nám fotbalové jaro ! Po dlouhé zimní přípravě začala jarní část soutěže. Na úvod jsme doma přivítali Optimum Praha.

Začátek zápasu asi ovlivnily dva faktory. Prvním bylo, že soupeř je poslední v tabulce a nezískal ještě ani bod a tak se soustředil pouze na bránění a odkopávání. Druhým faktorem podle mě bylo, že se hrálo na UMT, která je menší než klasické hřiště, na kterém se mini kopaná hraje ( polovina fotbalového hřiště ) a tak se hůře hraje proti soupeři, který jenom brání. Hra se nedá tak roztáhnout do šířky.
Kluci se 10 minut snažili dobývat branku soupeře, ale marně. Vysvobodil nás bránkář Optimu, který podcenil ne příliš prudkou střelu Vojty Čmelíka a vedli jsme 1 : 0. Uklidnění a vlastně rozhodnutí celého zápasu přišlo o pět minut poté, kdy se opět trefil Vojta Čmelík. Zkompletovat hatrick se vzápětí kapitánu domácích podařilo. Do poločasu přidal branku ještě Jirka Slavík.
Poločasové skóre znělo 4 : 0.

Druhá půle byla obdobou té první. Soupeř byl zalezlý před svojí brankou a na našeho brankáře Láďu Orlicha vůbec nevystřelil. Kluci naopak v pohodě přidali další čtyři góly. Ten poslední netradičně hlavou Pavel Rašplička.
Na závěr musím říci, že se mi pár akcí líbilo, ale bylo toho také dost ,co bych chtěl změnit. Např. zdlouhavá rozehrávka od brankáře přes krajního obránce, anebo neproměňování vyložených šancí.
Nebudu hodnotit jednotlivé hráče, všichni zahráli, vzhledem k soupeři , průměrný zápas. Bylo to povinné vítězství.
Příští kolo hrajeme na Strahově proti Spartě Praha. Doufám, že tak hodného a neškodného soupeře jako bylo Optimum nám, nepředvedeme my na Spartě.

Branky : Čmelík 4 , Rodina 2 , Slavík 1 , Rašplička 1

Sestava : Orlich - Sedláček (Kloboučník) - Nezbeda - Hýbl (Důra ) - Charvát (Slavík ) - Čmelík - Rašplička - Rodina (Jelen)