Muži A, 15.kolo: FC Háje JM - SK Rapid Malešice 3:2 (0:1)

O tomto víkendu jsme přivítali na naší škváře tým, se kterým jsme před tímto kolem sousedili v tabulce, SK Rapid Malešice. Proto bylo nutné neztratit body, aby se nám tým od spalovny bodově nepřiblížil. Dále bylo zapotřebí už Rapid porazit, protože od jeho sestupu z přeboru jsme s tímto soupeřem uhráli pouze jediný bod za loňskou remízu 1:1.

Hosté, kteří si mysleli, že se bude hrát na trávě a byli ze škváry velice rozladění, nastoupili do zápasu mnohem lépe než my a předčili nás snad ve všech herních činnostech. V pohybu i agresivitě jsme se možná snad i malešickým dokázali vyrovnat, ale největší rozdíl byl v kombinaci a snaze hrát fotbal. My jsme pouze balony nakopávali, bez sebemenšího nápadu a překvapení. Jednoduše jsme hráli zoufale. Nutno podotknout, že jsme první půli hráli proti poměrně silnému větru, a proto se hra odehrávala převážně na naší polovině, ikdyž ve vápně nikoliv.

Bohužel těsně před přestávkou jsme po nenápadné akci inkasovali. Malešický útočník přihrál z úhlu po zemi z pravé starny do malého vápna a našich pět hráčů se změnilo v diváky a sledovali dráhu míče až k zadní tyči, odkud soupeř snadno skoroval.

V kabině to bylo hodně o křiku a trenér Sýkora málem přišel o hlas. Do druhé půle jakoby nastoupily jiné týmy. Malešičtí rezignovali na fotbal, zatímco my jsme poměrně vládli na naší "černé trávě". Už asi za 10 minut druhého poločasu bylo vyrovnáno, když po hrubé chybě jinak dobře chytajícího brankáře hostů přihrál Pospíšil Bičaníkovi a ten se hlavou trefil do odkryté branky.

Za dalších 10 minut po souboji ve vápně a faulu na Bičaníka nařídil rozhodčí penaltu v náš prospěch. Tu s přehledem a klidem sobě vlastním proměnil sám faulovaný.(2:1)

Téměř v zápětí se skore měnilo znouvu. Janoušek obral před vápnem o balon kličkujícího stopera, který jinak zakopával balony po celém areálu našich sportovišť, udělal kličku brankářovi a z úrovně desítky došel do branky s balonem a zdviženýma rukama nad hlavu (prej jako Rosický proti Hamburku).

Zápas už se poté jenom dohrával, ikdyž pár minut před koncem soupeřův hráč krásně zakroutil přímý volný kop do šibenice a uzavřel tak skóre zápasu na 3:2 pro náš tým.

Pouze škoda "zbytečných" žlutých karet, které vyřadily z příštího zápasu Hartmana a Bičaníka.