Mladší přípravka A

Turnaj ročníku 2005 - 2. místo

Na turnaji v Uhříněvsi jsme protočili další kluky. Zahráli jsme si hezký fotbálek a nastříleli mnoho branek (26).

V sobotu 28.1. jsme odehráli další z řady turnajů. Tentokrát v nedaleké Uhříněvsi. Podařilo se nám zajistit florbalové mantinely, a tak jsme netradičně hráli o ně, aby hra měla větší spád.

Celkem nás čekalo 5 soupeřů. Hrálo se tedy každý s každým. Průměr vstřelených branek na zápas byl 5,1, což je krásné číslo, o které se však postarali pouze Alex, Adam a Tom, kteří byli veleúspěšnými střelci na turnaji.

Tentokrát šli napůl kluci, kteří již na turnaji byli, protože ti, kteří ještě nehráli, nebyli daný týden na tréninku. Doplnili je i tací, pro které to bylo poprvé a bylo hezké pozorovat, jak se zápas od zápasu zlepšují.

Celkově se kluci po celou dobu turnaje zlepšovali. Jako tradičně jsme nehráli na výsledky, ale na to, abychom se postupně učili jak hrát. Řekli jsme si s klukama hlavně tři věci, které jsme se po dobu turnaje snažili plnit. První je, že jsme nechtěli za žádnou cenu nakopávat, a to se zápas od zápasu dařilo více a více. Druhou bylo nedělat chumel, což nám moc nešlo, ale to není záležitost, které se zbavíte během jednoho turnaje. To bude náš velký cíl pro jaro. Třetí věcí bylo netančit okolo míče. Hlavně v prvních zápasech se nám stávalo, že když měl soupeř balón, tak jsme okolo něho tančili namísto toho, abychom mu jej vzali. Přitom na tréninku do sebe kluci jdou hlava nehlava J.

Háje – Tempo 2:1

Úvodní zápas, ve kterém jsme Tempo téměř k ničemu nepustili, hrálo se převážně na jejich půlce. V utkání bylo k vidění spousta hezkých akcí, a to na obou stranách. My jsme nakonec dali dvě branky (obě Alex) a soupeř jednu.

Háje – Suchdol 8:0

Paradoxně bych řekl, že to byl náš nejhorší zápas, i když jsme nastříleli nejvíce branek. Pro Suchdol to byl nejspíš jeden z prvních turnajů. Ukázal se na něm ovšem ve velmi dobrém světle, i přes výsledkovou nepřízeň, která v této kategorii není ta nejdůležitější, se stále snažil hrát a navíc s úsměvem. Do branky se postavil Vojta, ale jelikož by na něj nešla asi žádná střela, hráli jsme v pěti v poli, bylo by zbytečné, aby jen 14 minut stál v bráně. Individuálně jsme byli silnější, ale v zápase bylo až moc nakopávaných míčů. Čtyři branky dal Alex, tři Adam a jednu Tomík.

Háje – Vršovice 4:1

Moc hezké utkání, soupeř byl týmově lepší, my zase individuálně silnější a hlavně bojovnější. Do vedení jsme se dostali po skvělém průniku Tomíka, který nahrál do jasné příležitosti Adamovi, který proměnil. Tuto akci bych považoval za jednu z nejlepších na turnaji. Soupeř vyrovnal, ale my jsme přidali další branky (2x Alex, 1x Adam, 1x Tom) a dotáhli tak zápas do zdárného konce.

Háje – Dukla JM 7:1

Zápas odehraný na půlce Jižního Města a po většinu chumlu. Opět jsme hráli v pěti, protože se soupeř téměř nedostal za půlku. V zápase už to bylo téměř bez nakopávaných balónů. 4x se prosadil Alex, 3x Adam.

Háje – Březiněves 1:5

Kluci byli natěšení předchozími výhrami. Zápas s Březiněvsí se hrál o první místo a k němu nám stačila remíza. Jak jsem u Suchdolu psal, že to byl náš nejhorší zápas, tak s Březiněvsí to byl zápas nejlepší, i když jsme prohráli. Celou dobu se hrálo ve velikém tempu, roztáhli jsme hru, nebyli jsme tolik v chumlu, navíc se nám proti fyzicky vyspělejšímu soupeři nedařilo tolik individuálně, a tak jsme to museli řešit spoluprácí. Super zápas, ve kterém jsme dali jen jeden gól, který vstřelil Alex, nás posunul na krásné druhé místo.

Gratuluji klukům k hezkému umístění a radosti z medailí, které si vyhráli zaslouženě.  Po celou dobu turnaje se prezentovali velmi dobře, snažili se pochopit, co jsme si říkali a v zápasech to chvílemi bylo vidět. Zlepšovali se v průběhu turnaje, hlavně to bylo vidět na těch, pro které to byl první turnaj, zvláště v předposledním a posledním zápase. To je pro mě mnohem podstatnější a důležitější, než aktuální výhra. Mám větší radost z toho, když se kluci pokusí o hezkou akci, při které můžou udělat chybu a dostat branku, než kdybychom třeba bránili v posledním zápase nakopáváním výsledek nula nula, a skončili tak první. Opět se v každém zápase vystřídal jiný brankář. Možná se mnou rodičové, kteří na turnaji byli, nebudou souhlasit, ale nejvíc se mi v bráně líbil Kubík, který chytal v posledním zápase. Výborně vybíhal, měl pro to skvělý cit, to, že pak nezvládl danou situaci technicky, je druhořadé. Podstatnější bylo, že byl v pravý včas na správném místě. To se naučí.

Závěrem bych rád poděkoval rodičům za účast a podporu kluků.

Turnaje se zúčastnili: Kuba Petržílek, Honzík Maršák, Vojta Haišman, Tomas Järvinen, Míra Prosa, Alex Klymskyj, Adam Karafiát

neděle 12.2.2012 | Otmar Mansour | Přečteno: 2186