Mladší přípravka B

Starší přípravka A, I. třída, 12. kolo: Dukla Praha - FC Háje 2:2 (2:2)

První jarní zápas odehrál tuto neděli i A tým starší přípravky. Zimní příprava se letos nevydařila zcela podle představ trenérů, ať už vinou extrémního počasí, ve kterém se jen obtížně hledalo vyhovující tréninkové zázemí, tak i vinou častých absencí hráčů v nepopulární části přípravného období. Těžko někomu sahat do svědomí, otázkou zůstává, zda u některých hráčů chybějící kilometry fyzické přípravy neovlivní jejich výkony v zápasovém zatížení... Buď jak buď, pravdou zůstává, že od začátku listopadu jsme se sešli víceméně v optimálním složení poprvé až v prvním mistrovském zápase.

Úvodní oboustranné oťukávání obou soupeřů na skvěle připravené trávě hlavního hřiště na Julisce (jakoby ani žádná zima nebyla!) vzalo velice rychle zasvé. Už ve druhé minutě uháněl k brance soupeře osamocený Vašek Moravec, bohužel si míč posunul v rozhodující chvíli příliš dopředu a zakončoval tak ?na dlouhou nohu? nepřesně. Vzápětí jsme vyrobili závar před bránou soupeře, nedokázali jsme však důrazně zakončit a tím jsme nastartovali smrtící kontr domácích ? slabou střelu obránci hravě zpracovali a rychle rozehráli dopředu, rychlonohý forward soupeře se na půlce protáhl kolem nezvykle nedůrazného Pavla Smoláka, zatáhl míč směrem k naší bráně a po další nedůslednosti v pokrývání hráčů jsme rázem prohrávali již ve třetí minutě 0:1. To byla po slibném úvodu studená sprcha. Nahoru nám mohl pomoci výtečně zahraný trestný kop Milana Worsche, který s největší pravděpodobností skončil v síti střežené gólmanem Dukly, čehož si bohužel nedokázal všimnout po celý zápas velmi nepřesný arbitr (který se zjevně přes své mládí rozhodl celé utkání odpískat ze středového kruhu bez jediného popoběhnutí, což mělo za následek mnoho fatálních omylů, naštěstí alespoň rovnoměrně rozložených mezi oba soupeře). Zápas pokračoval v poměrně vysokém tempu se šancemi na obou stranách a po jedné z nich jsme se dočkali v 19. min. i vyrovnání ? Dan Hájek výborně uvolnil naší zimní posilu Martina Machýčka, který tvrdou a přesně mířenou střelou nekompromisně srovnal skóre. Naše radost však neměla dlouhého trvání, neboť hned o minutu později se po chybě zadních řad soupeř opět ujal vedení. V těchto fázích utkání se hrál vskutku otevřený zápas s množstvím příležitostí na obou stranách a oba týmy se snažily strhnout jeho vývoj na svoji stranu. Naše vyrovnání na 2:2 přišlo na samém konci první půle, kdy nádherný protiútok s přečíslením čtyř útočících hráčů na dva obránce soupeře po ose Hájek ? Moravec ? Podhorský zakončoval do prázdné brány s přehledem posledně jmenovaný.

Ve druhém poločase se hra přece jen uklidnila a bylo patrné, že oba soupeři přišli na hřiště s cílem zabezpečit více obranu, zbytečně neinkasovat a rychlou akcí strhnout vítězství na svoji stranu. Obranná řada hostí se vrátila ke svému obvyklému složení a na její práci to bylo znát. Bohužel s přibývajícími minutami jakoby docházely síly krajním záložníkům a to se negativně projevovalo na naší útočné aktivitě, ve které zůstával Dan Hájek příliš osamocen. Příznačná pro druhý poločas byla akce ze 45. minuty, kdy právě náš kapitán skvěle prolétl kolem čtyř hráčů až k pokutovému území soupeře, odpovídající odezvy svých spoluhráčů se však již nedočkal... Stabilní nebezpečí tak pro brankáře a obranu Dukly znamenaly zejména trestné a rohové kopy, které jejich exekutoři (Worsch, Hájek) prováděli znamenitě, vzniklé situace v pokutovém území jsme však nedokázali efektivně vyřešit. Přestože se i domácí dokázali ve druhém poločase prodrat do některých nadějných příležitostí, gólu se již diváci za příjemného fotbalového počasí na Julisce do konce utkání nedočkali. Zápas tak vyústil do smírného a vzhledem k předvedené hře a počtu šancí na obou stranách i vcelku spravedlivého remízového zakončení.

Vzhledem k tabulkovému postavení obou týmů je nutno mluvit o ztrátě dvou bodů, na druhou stranu jsem přesvědčen, že Dukla v její nedělní sestavě a formě patří výše než na aktuální 8. příčku. Z našich hráčů je nutno vyzdvihnout výkon brankáře Marka Bindera, který tým svými zákroky několikrát jednoznačně podržel a kapitána Dana Hájka, který se ze všech sil snažil dotáhnout prapor hostí k plnému bodovému zisku. Světlé okamžiky předvedla v útoku i posila Martin Machýček, ocenit je třeba i statečný výkon naší jediné posily ? Vojty Čmelíka (coby ročník 1997 se dokázal srdnatě bít s borci o dva roky staršími). Posily z řad hráčů týmu r.n. 1995 se nám bohužel do boje o postup do přeboru získat nepodařilo...

Góly:

3' 1:0

19' 1:1 Machýček (Hájek)

20' 2:1

25' 2:2 Podhorský (Moravec, Hájek)

Sestava: Binder ? Kasl, Worsch, Smolák, Moravec, Hájek (c), Hejný, Machýček, Merrell, Podhorský, Čmelík, Madej