Turnaje

Fotbalový turnaj PFS pro děti 1. a 2. tříd - semifinále

Minulou středu jsme se s Mendelkou a Květňákem účastnili semifinálových bojů turnaje 1. a 2. tříd. Odehráli jsme hezká utkání a s Květňákem se probojovali do finálového turnaje.

Ve středu 15.2. jsme se zúčastnili semifinálového kola turnaje 1. a 2. tříd pražských základních škol. Tentokrát šli dohromady prvňáci a druháci. Oproti předchozím turnajům se hrálo 4+1. Na turnaji byly dvě skupiny po čtyřech týmech, po skupinách následoval pavouk.

Mendelova:

Mendelova – Kateřinky 1:1

Proti škole z Jižního Města jsme začali velmi dobře a výkon z tohoto zápasu předpovídal dobré vystoupení kluků na turnaji. V první polovině zápasu se hrálo převážně před bránou soupeře, z tlaku jsme však dokázali vytěžit jediný gól, který vstřelil Jacob. V druhé půli už to tak jednoznačně nevypadalo, Kateřinky nás přitlačily, a nakonec zápas skončil spravedlivou remízou.

Mendelova – Sázavská 0:2

Takto jsem viděl kluky hrát poprvé. Byl to nemastný, neslaný, nebojovný výkon, kdy jsme byli převážně zalezlí na své půlce, aniž bychom chtěli vstřelit branku. Byla to škoda, protože jsme určitě měli na to, abychom pár branek Sázavské vstřelili, ale přišlo mi, že kluci nemají v tomto zápase chuť.

Mendelova – Jižní 0:2

Toto byl podobný zápas jako proti Sázavské. Vystřelili jsme snad jedinkrát na bránu. Soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál 0:2.

Čtvrtfinále Mendelova – Plamínková 1:2

Do čtvrtfinále jsme postoupili ze 4. místa ve skupině a narazili tak na vítěze opačné skupiny. Jednalo se ale o náš nejlepší zápas na turnaji. Plamínková měla sice zpočátku více ze hry a ujala se vedení, ale co následovalo od 7. do 12. minuty, jen málokdo uvěří. Kluci si vytvořili neuvěřitelný tlak, zamkli soupeře před jeho bránou a snažili se vyrovnat. Nastřelovali však pouze tyčky či brankáře Plamínkové, ale gól ne a ne do sítě padnout. I přes obrovskou touhu vyrovnat a dostat se mezi 4 nejlepší školy na turnaji, kluci nevyrovnali, přesto za tento zápas zaslouží obrovskou pochvalu. Branku vstřelil Vojta Nevečeřal.

Nakonec jsme se umístili na hezkém pátém místě. Kluci ukázali, že fotbal hrát umí, ale jak jsem již psal, dnes mi chybělo více chuti si zahrát. Oproti předchozím turnajům jsme dali mnohem méně branek, ale není každý den posvícení. Důležité je, že se kluci pořádně vyblbli, zahráli si fotbálek a užili si to. Příští rok se třeba povede dostat se dál, protože fotbalově jsou kluci moc šikovní.

Mendelku reprezentovali: Vojta Nevečeřal, Víťa Horník, Filda Filinger, Filda Manina,  Tom Čížek, Ondra Michálek, Jirka Vybíral, Jacob Mauersberger

Květňák:

Květňák – Plamínková 2:2

Úvodní utkání patřilo mezi ty nejtěžší na turnaji. Plamínková byla mírně lepší, tedy abych to upřesnil, jeden hráč Plamínkové, který celý tým táhnul. U nás to bylo rozložené mezi více hráčů, individuálně jsme se však také prosadili, dva góly vstřelil po samostatném průniku Mára a zajistil tak remízu 2:2.

Květňák – Mráčkova 3:1

S Mráčkovou jsme se setkali již na předchozím turnaji a zjistili, že patří mezi opravdu silné školy. Ale to, co jsme předvedli v tomto utkání, stálo za to. Nedali jsme Mráčkovce ani čuchnout, vlétli na ni a projevili naši převahu a bojovnost brankovými příležitostmi. Tři z nich jsme přetavili v gól, kdy se prosadil dvakrát Péťa a jednou Mára. Mráčkovka pak upravila skóre na 3:1, ale to bylo z její strany vše. A to hlavně díky našim borcům, kteří zahráli neuvěřitelný zápas.

Květňák – Nový Porg 2:1

V dalším utkání zase kluci předvedli kombinační dovednosti. Chvílemi jsem na ně musel zírat s otevřenou pusou, a to zejména při brance Tondy, které předcházela vynikající série krátkých přihrávek plná náběhů. Druhou branku přidal Mára. Kluci se tímto zápasem evidentně bavili.

Čtvrtfinále Květňák – Kateřinky 6:0

Kluci pokračovali ve skvělé hře i v nadcházejícím utkání proti Kateřinkám. Na hřišti chvílemi probíhala exhibice v podání našich borců. Mára vstřelil 3 branky, Péťa dvě a Pája jednu.

Semifinále Květňák – Sázavská 1:2

Hodně smolné utkání. Sázavská snad po celé utkání bránila ve dvou lidech, což nám dělalo problémy se přes ně prosadit. Soupeř spoléhal zejména na brejky, v zápase dostal dvě příležitosti a obě využil. I když jsme tlačili, nevyrovnali jsme a Sázavská se tak mohla radovat z postupu do finále. Herně jsme však byli lepší, občas se stane, že to nevyjde gólově.

O 3. místo Květňák – Plamínková 2:0

Kluci samozřejmě byli zklamaní z předchozí prohry, ale stále jsme si připomínali, že jsme si přišli zahrát a dát hodně branek. V zápase o třetí místo jsme byli lepším týmem a zaslouženě dvěma brankami Toma vyhráli.

Dnes byla radost sledovat hru kluků. Fotbalem se bavili, předváděli hezké individuální akce, hezky kombinovali a vstřelili poměrně dost branek. Tím, že se umístili na třetím místě, si vybojovali postup do krajského finále!!! To však nebylo to nejdůležitější, výsledky bývají ošemetné, podstatné je to, že si vybojovali postup skvělou dominantní hrou a ukázali ostatním, že Květňák umí hrát fotbal. Doufám, že v podobném duhu budeme pokračovat i na finálovém turnaji, který se uskuteční 8.3. na Petřinách.

Květňák reprezentovali: Péťa Mašek, Tonda Řehoř, Maty Kučera, Mára Coufal, Pája Hlavatý, Tomík Křižan, Kryštof Čapek, Luky Dirbák

úterý 21.2.2012 | Otmar Mansour | Přečteno: 1805