MINI 8 A , přebor , 13 kolo : SPARTA PRAHA - FC HÁJE JM 3 : 0 (0:0)

MINI 8 A , přebor , 13 kolo :  SPARTA PRAHA - FC HÁJE JM  3 : 0 (0:0)
Ve druhém jarním kole jsme jeli na půdu horkého favorita celé soutěže a tím je Sparta Praha. Krásný fotbalový areál na Strahově na nás dýchl opravdovou fotbalovou atmosféru, kterou umocnilo slunné jarní počasí .

Vstoupili jsme do utkání s vědomím, že jsme na podzim inkasovali od Sparty pořádný příděl ( 0 : 12). Hned první minuta a všem nám zatrnulo. Kuba Nezbeda nešťastné pouštěl a pak pomalu přihrával malou domů Láďovi Orlichovi,že soupeřův útočník mohl klidně skórovat. Naštěstí se tak nestako, protože zakročil ve skluzu Jirka Důra. Fotbalisté Sparty Praha byli na začátku zápasu aktivnější a my jsme se dostávali do útočné fáze málo. S velkým úsilím jsme bránili soupeřovi nájezdy i s trochou štěstí. To je nutné pravdivě přiznat. V těchto okamžicích nás držel nad vodou skvělý výkon Ládi Orlicha, kterému pomohla i dvakrát tyč. Musím se také zmínit o našich šancích. Asi ve 12 minutě se srdnatě probíjel obranou Sparty David Rodina, ale jeho snaze vstřelit branku zabránil na poslední chvíli skluzem obránce soupeře. V 15 minutě si narazil Jirka Slavík míč s Vojtou Čmelíkem ale jeho střele chyběla razance. Největší příležitost našeho mužstva přišla v 19 minutě. Kapitán hostí Vojta Čmelík udělal po rozehraném rohu kličku obránci a z úhlu minul branku o pár centimetrů! Byla to největší šance z naší strany v prvním poločase.V této fázi již musím napsat, že VŠICHNI kluci hráli na hranici svých možností. Dokonce jsem poprvé viděl, že si po 4 - 5 minutách sami řekli o střídání.
Poločasové skóre bylo jako sen : 0 : 0.

Do druhé poloviny zápasu naskočil soupeř ještě více motivovaný nulou na svém kontě. Jeho hráči to předváděli v každém druhém zákroku, kdy dohrávali zcela zbytečně míče, které byli již pro ně ztracené. Rodiče přítomných sparťanů začínali být nervózní , když se stále hrálo bez branek. Této vypjaté atmosféře podlehl i trenér Sparty Praha a již pravidelně nestřídal dvě sedmičky, ale pouze po jednom hráči a snažil se ze všech sil něco s výsledkem udělat. Naši kluci hráli obětavě a statečně drželi senzační remízu. Časomíra ukázala 41 minutu a my jsme poprvé inkasovali. Sparta zahrála rychle výkop od branky a útočník se ve své šanci nemýlil. Za dvě minuty si nešťastně srazil míč do sítě Kuba Nezbeda, který jinak zahrál velmi dobrý zápas a bylo to 2 : 0. Černou pětiminutovku jsme zakončili neobsazeným záložníkem Sparty, který uzavřel skóre zápasu na 3 : 0. V posledních pěti minutách jsme sice měli dvě střely na branku soupeře (Jirka Slavík a Vojta Čmelík), které ale již nic na výsledku nezměnily.

Co napsat závěrem ? Podle mého názoru rozhodl o výsledku fakt, že motor naší hry Vojta Čmelík vydržel se silami do 40 minuty. Určitě byla Sparta Praha lepším týmem, který měl řadu šancí. Určitě měla více ze hry, ale .....

Musím VŠECHNY kluky obrovsky pochválit za předvedený výkon. Musím říci, že mě řada z nich velmi mile překvapila. Kluci smekám před Vámi pověstný klobouček. Hráli jste výborně. Vyzdvihnout nad výborný a kolektivní výkon celého mužstva musím dva hráče : brankáře Láďu Orlicha a kapitána Vojtu Čmelíka.