Třeboradice - FC Háje 1:2 (1:0)

Jediný zápas tohoto kola na přírodní trávě se hrál v Třeboradicích. Háje, zvyklé na umělou trávu, těžký terén nezaskočil a odvezly si tři první jarní body. Poprvé se v dresu domácích představila největší posila Miroslav Baranek. Přeborovou premiéru mu pokazili hosté z Hájů, kteří ve druhém poločase výsledek zápasu otočili ve svůj prospěch. Alespoň bod mohl domácím zachránit právě Baranek, ale dvě minuty před koncem trefil jen tyč.

Natěšení diváci od začátku hnali domácí na zteč, ale první střelecký pokus Poláčka byl sice pohotový, leč nepřesný. Vzápětí si dlouhý pas Drobného za obranu Poláček nedokázal zpracovat. V 10.minutě poprvé naznačili hosté, že i oni mají útočné choutky. Zmatky v domácí obraně vyvolal Soucha, ale do koncovky se neprosadil. Po sedmi minutách pálil opět Soucha, ale branku minul.

Velký vzruch v hledišti vyvolal hostující Krejčí, který si velmi důrazně vyšlápl na Baranka, ale vyvázl jen s domluvou. Uplynulo dvacet minut hry, když se na pravé straně uvolnil domácí Stupka, posunul míč do šestnáctky Poláčkovi a ten křížnou střelou poslal míč přesně k tyči - 1:0. Domácím patřil i závěr poločasu. Baranek kolmou přihrávkou vysunul Poláčka, který před brankou spoluhráče nenašel. Za minutu posadil Drobný z přímého kopu míč na hlavu Stupky, ten ale zamířil těsně nad branku.

Po přestávce se větší aktivita stále více přesouvala na kopačky hostů. V 62.minutě mířil Boháč těsně vedle. V 69.minutě se Soucha prodral přes Šilera, ale Šůs se k dorážce před brankou nedostal. V 73.minutě se hosté dočkali. Akci středem hřiště potáhl Václav Hruška a posunul míč doprava na Souchu. Ten vypálil po zemi, Željazkov jeho střelu jen vyrazil a střídající Musil už napálil míč do prázdné branky.

Hosté vycítili šanci a dál se tlačili dopředu. Vlasák lajdácky z hranice vápna pálil nad branku a po centru Souchy Željazkov krotil míč až nadvakrát. V 88.minutě přetáhl Soucha dlouhý míč na levou stranu, tam jej podskočil Sedláček a Slabý pohotově poslal přihrávku před branku, kde se prosadil Boháč a doklepl do sítě vítězný gól. Alespoň bod mohl pro domácí získat Baranek, který se protáhl za obranu Hájů, obstřelil Tlustého, ale míč zastavila tyč branky hostů. Pak už se pískal konec a Háje oplatily domácím podzimní porážku na vlastním hřišti.

Třeboradice - FC Háje 1:2 (1 :0)
21. Poláček. - 73. Musil, 88. Boháč. ŽK: 72. Rodr - 24. Vlasák, 80. Bednář, 87. Krejčí.
Rozhodčí: Hurych - Havel, Vojtěch. Diváků: 80.
Třeboradice: Željazkov - Sedláček, Jehlička, Sklenář, Šiler - Drobný - Poláček, Baranek, Pokorný, Rodr
(84. Lhota) - Stupka. Trenér: Václav Drobný.
FC Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Slabý - V. Hruška - Soucha, J. Hruška (65. Musil), Bednář, Boháč
(90. Reichmann) - Šůs (74. David). Trenér: Zdeněk Slabý.

Václav Drobný (Třeboradice):
Věděli jsme jak Háje hrají, mají rychlé hráče a dlouhými balony se dostávají do šancí. Při druhém gólu jsme právě tohle nezvládli. První míč dlouhý přes celou šířku hřiště, druhým dotykem přihrávka před branku a třetím dotykem gól. Při prvním gólu to měl brankář udržet a ne vyrážet. V poli to bylo vyrovnané, ale soupeř dal o gól víc a tak vyhrál zaslouženě.
Zdeněk Slabý (Háje): Víte, že tráva není náš terén, takže jsme z toho měl obavy. I když jsme první půli prohrávali, cítil jsem, že hrajeme dobře a jsme lepší. To jsme dokázali po přestávce, kde jsme začali domácí přehrávat a dokázali výsledek otočit. Možná v tom bylo trochu štěstí, ale myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.

Nejlepší hráč Třeboradic: Miroslav Baranek
Nejlepší hráč Hájů: Václav Hruška
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Václav Hruška (Háje)