Turnaje

Finálový turnaj PFS 1. a 2. tříd

Minulý čtvrtek jsme s Květňákem odehráli finálový turnaj 1. a 2. tříd. Tímto čtvrtým turnajem jsme tak završili letošní turnaje v hale, které byly velmi úspěšné.

Ve čtvrtek 8.3. jsme se s Květňákem zúčastnili finálového fotbalového turnaje prvních a druhých tříd. Cestovali jsme kvůli tomu až na druhý konec Prahy do ZŠ Petřiny – jih. Sraz jsme si dali již v brzkých 6:45 a možná se to podepsalo na úvodním výkonu, který byl dost ospalý.

Probojovat se do finálové části, to už něco znamená. Ačkoliv kluci žádný turnaj nevyhráli, vždy se dokázaly probojovat do dalšího kola a myslím, že zaslouženě. Předváděli dobrý fotbal, individuálně patřili mezi nejlepší školy, dokázali však předvést i hezké kombinace.

Finálový turnaj nám však nevyšel podle našich představ. Do prvního zápasu jsme nedali tolik chuti, kolik bylo zapotřebí. I přesto jsme si vypracovali mnohem více šancí než soupeř, ZŠ Hanspaulka, bohužel však bez gólové trefy. Branku jsme dostali 40 vteřin před koncem, kdy soupeř kopal roh a zcela nehlídaný hráč se prosadil.

Další zápas už byl podle našich představ. Konečně kluci předváděli hru jako na předchozích turnajích. Hlavně však měli chuť hrát. Zápas proti ZŠ Webberova se hrál nahoru dolu. Z obou stran to bylo suprové utkání s mnoha brankovými příležitostmi. Neustále si jeden či druhý tým vypracovával šance. My jsme využili tři. Branky vstřelili Tomík, Tonda a Pája. Soupeř vstřelil dvě a vítězstvím 3:2 jsme si tak zajistili postup z druhého místa.

Ve čtvrtfinále nás čekala ZŠ TGM. S touto školou už jsme pár zápasů v předchozích kolech odehráli. Jenže dnes to byl úplně jiný zápas. Ve čtvrtfinále se hrálo 2x6 minut, místo původních 1x12, a nebýt Tondy v bráně, stav po poločase by rozhodně nebyl 0:0, neboť soupeř měl řadu šancí. Po změně stran se soupeř ujal vedení. Díky tomu jsme začali zase hrát fotbal. Měli jsme asi 4 a půl minuty na vyrovnání, ve kterých jsme soupeře drtili, branku jsme však nedali. V těch čtyřech minutách jsme však hráli velmi dobře.

Vypadnutím ze čtvrtfinále jsme tedy skončili na 5.-8. místě v Praze. Byly chvíle, kdy nás někteří pasovali na favorita, ale u těchto dětí je to hrozně ošemetné. Může rozhodnout jedna branka a doposud suverénní tým může náhle vypadnout. To ovšem není to nejpodstatnější. Krásné na tom bylo, že jsme se dokázali měřit se všemi týmy v Praze a v žádném zápase jsme nebyli horší. Celkového vítěze ZŠ Mráčkovu jsme na předchozím turnaji v napínavém zápase po výborném výkonu porazili 3:1.

Dnes se nepodařilo dostat se na bednu, ale jsem pyšný na kluky, kam až to dotáhli. A hlavně fotbalem, jakým se prezentovali, plný kliček, nahrávek, střel a bez nakopávaných míčů. Děkuji jim za vzornou reprezentaci Květňáku a rodičům za to, že přišli klukům přes celou Prahu zafandit.

Květňák reprezentovali: Luky Dirbák, Tonda Řehoř, Pája Hlavatý, Tomík Křižan (Háje 2004), Kryštof Čapek (Háje 2004), Mára Coufal (Háje 2003), Péťa Mašek (Háje 2003)