Mladší přípravka B

Starší přípravka A, I. třída, 13. kolo: FC Háje ? FK Meteor Praha VIII 3:0 (3:0)

Při jarní premiéře na domácím hřišti starší přípravka přivítala svého tradičního rivala, tým Meteoru Praha VIII. A premiéra to nebyla ledajaká ? příznivé počasí v kombinaci s nedobrým stavem škvárového hřiště umožnilo aktérům zápasu jako vůbec prvním po dlouhé zimě zahájit provoz hájecké trávy. Dlužno dodat, že travnatý povrch není dosud skutečně v dobré formě a nezbývá než doufat, že z něj nebude na konci sezóny pouze hrbolaté oraniště...

Nejednu vrásku na čele trenérům přidělala neúčast dvou hráčů obvyklé základní sestavy, klíčových pro ofenzivní činnost týmu ? kapitána (a lídra kanadského bodování mužstva) Dana Hájka a Vaška Moravce. Zejména mezera na postu špílmachra a tvůrce hry bývá pro herní projev velice citlivou záležitostí, nasazení Martina Machýčka na tento post se však ukázalo být výtečným tahem. Druhou absenci nám svým velmi solidním výkonem pomohl vyplnit Tonda Krejčík z týmu mladších žáků ? přípravky. Do zápasu vstoupili naši hráči aktivně, postupně si vytvářeli herní převahu, která vyústila i v první brankové příležitosti (2 x Krejčík), bohužel bez úspěšného zakončení. Střed hřiště si pro sebe zabral Martin Machýček, z jeho chuti do hry pak v ofenzivní činnosti těžili i ostatní hráči. Soupeř se jedinkrát nadechoval k nebezpečnému brejku do otevřené obrany, tomu však rezolutním skluzem (oceněným poněkud přísnou žlutou kartou) zamezil zastupující kapitán Pavel Smolák.

Poté už přišlo i gólové vyjádření naší převahy. Ve 20. minutě se k velkému sólu nadechl Martin Machýček a po sprintu s míčem přes půl hřiště jej nekompromisní střelou uklidil k tyči meteorské brány. Vedení přineslo na naše kopačky uklidnění a posléze (ve 22. minutě) i gólovou pojistku. Centr do pokutového území soupeře trefil výtečně hlavou Vojta Podhorský, brankář sice stihl zareagovat, míč však dokázal zkrotit až za brankovou čarou, což po chvíli váhání uznal i rozhodčí a hbitý záložník si tak mohl připsat druhý gól v druhém jarním zápase. Poločasový účet pak uzavřel v poslední minutě Tadeáš Madej, když pohotově zužitkoval nahrávku Tondy Krejčíka. Dlužno dodat, že tříbrankové vedení bylo zcela zasloužené, dobře fungující zadní řady soupeře k ničemu nepouštěly a při lepší produktivitě mohl být náš náskok ještě výraznější.

Ve druhém poločase jsme pohříchu upustili od své kreativní a aktivní hry, s postupem času polevila záložní řada od tempa úvodních pětadvaceti minut a protože ani hosté nepřidali na fotbalové invenci, utkání se v podstatě pouze dohrávalo. I přes některé náznaky gólových příležitostí (Krejčík, Madej) jsme si už skóre vylepšit nedokázali, přesto o vítězi zápasu nebylo ani na okamžik nejmenších pochyb. Příslibem do dalších bojů o čelo tabulky byl vynikající výkon Martina Machýčka z prvního poločasu, ocenit je nutno dle mého (omlouvám se, pokud příliš subjektivního) názoru i způsob, jakým se vypořádal s rolí ?zastupujícího? kapitána Pavel Smolák. Celý tým pak po zimních rozpacích a při neúčasti dvou opor ukázal zejména v prvním dějství svůj potenciál a je zřejmé, že v kompletním složení bude i nadále schopen dosahovat velmi solidních výsledků. Závěrem bych rád za všechny hráče, fanoušky i členy realizačního týmu popřál našemu kapitánovi, Danu Hájkovi, brzké uzdravení a návrat na fotbalové trávníky! Ostatně ? trochu sobecky přiznávám, že to vlastně přejeme i sami sobě...

Góly:

20' 1:0 Machýček (bez asist.)

22' 2:0 Podhorský (Merrell)

25' 3:0 Madej (Krejčík)

Žlutá karta: 18' Smolák

Sestava: Binder ? Hejný, Worsch, Smolák(c), Kasl, Machýček, Podhorský, Havránek, Madej, Merrell, Ryzec, Krejčík (host MŽP)