MINI 8 A , přebor , 14 kolo : FC HÁJE JM - BOHEMIANS 2 : 3 (2:1)

MINI 8 A , přebor , 14 kolo : FC HÁJE JM  - BOHEMIANS 2 : 3 (2:1)
Ve 14 kole jsme doma na UMT přivítali fotbalisty Bohemians Praha. Po bojovném a obětavém výkonu z minulého kola jsme věřili v bodový úspěch.

Na začátek je nutné dodat, že se nedostavil delegovaný rozhodčí. Z našich tatínků se všichni báli vzít zodpovědnost na sebe a tak jí vzal soupeřův asistent, což se na závěr ukázalo jako rozhodující faktor pro konečný výsledek utkání.

Hráči Bohemias začali zápas náporem a zatlačili nás v prvních pěti minutách k naší brance. Naštěstí měli jejich střelci vychýlenou mušku. Potom jsme se začali osmělovat i my. Přišly šance a s ním také první branka, kterou vstřelil důrazný Filip Jelen. Vedli jsme 1 : 0 a vypadalo to velmi zajímavě. Hra se přelévala od jedné branky ke druhé a šance byly na obou stranách. Ty vyloženě jší jsme měli my. Vojta Čmelík pálil z přímého kopu a jeho střelu se štěstím nadzdvihl obránce hostí nad branku. Závarem skončila i další povedená akce po ose Čmelík - Vyjídáček - Slavík. V těchto chvílích jsme hráli dobře v obraně. Důrazně si počínali hlavně Kuba Kloboučník a David Lipert. Při jednom odkopu od branky Bohemians se dostal útočník hostí za našeho stopera Kubu Nezbedu a již ani vyběhnuvší golman Láďa Orlich nepřekazil hostům vyrovnání na 1 : 1.

Kluci se i nadále pouštěli s vervou do útočné hry. Obzvláště tímto dnes vynikal Filip Jelen, který byl pro mě velké milé překvapení. Asi ve 20 minutě si krásně narazil míč Jirka Slavík s Pavlem Rašpličkou a " Džery " nás poslal do vedení 2 : 1.

Do druhé půle jsme vstoupili s cílem brzy neinkasovat. Tuto taktiku jsme drželi pouze 7 minut. Ve 32 minutě se z nepochopitelných důvodů nedohodli Láďa Orlich a Kuba Nezbeda , kdo bude míč hrát a soupeřův útočník měl snadnou úlohu vyrovnat stav na 2 : 2. Musím říci, že v této části zápasu byla Bohemka lepším týmem, který nastřelil i břevno a jednu vyloženou šanci nedal.

My jsme se dostali k ohrožení branky pouze po úniku Davida Rodiny a jeho zpětné přihrávky, kterou slabou a nedůraznou střelou zakončil Pavel Rašplička.
Pět minut před koncem se ještě kapitán Vojta Čmelík v samostatné akci snažil vystřelit, ale byl z toho pouze roh.

Rozuzlení celého dramatu přišlo přesně 20 vteřin před vypršením 50 minuty.
Vojta Čmelík byl faulován asi sedm metrů před soupeřovou brankou. Rozhodčí - laik odpískal a my jsme čekali, že budeme zahrávat přímý kop. Omyl byl pravdou. Následoval míč rozhodčího, který odkopli fotbalisté Bohemians směrem k naší brance, kde se jej v pohodě ujal nejlepší hráč soupeře a prostřelil našeho brankáře. Utkání bylo rozhodnuto a během pár vteřin také ukončeno.

Co nám zbylo ? Pouze křivda v srdci, že jsme prohrát nemuseli a když tak jiným způsobem.
Kluci byli zklamaní a já pochopitelně také. Nemohu jim upřít snahu, bojovnost a odhodlání, alespoň v první půli. Ve druhé nás Bohemians přehráli, ale scházelo trochu více štěstí. Třeba jej budeme mít v dalších zápasech. Smůlu jsme si za poslední dva zápasy vybrali dost a dost.

Branky : Jelen , Slavík

Sestava : Orlich - Sedláček(Kloboučník) , Nezbeda(Důra), Hýbl(Lipert) - Vyjídáček(Charvát), Čmelík, Slavík (Rašplička) - Rodina (Jelen)