FSC Libuš - FC Háje JM 3:2 (1:1)

Libuš se na jaře hodně trápí. Nedařilo se jí příliš ani v utkání s mužstvem Hájů. Nakonec se ale radovala z druhého jarního vítězství. Libuš dvakrát vedla, Háje dvakrát dokázaly srovnat krok. Štěstěna stála nakonec na straně Libuše. O jejím vítězství rozhodla až druhá minuta nastavení, když přímý kop Gutheise, z takřka třiceti metrů, trochu překvapivě skončil v síti. Od začátku se hrál zajímavý a vyrovnaný zápas, okořeněný pěti hezkými góly.

Ten úvodní dali domácí v 16. minutě. Hosté ztratili na polovině hřiště míč, přišla rychlá akce domácích po pravé strana a přetažený centr na zadní tyč. Tam Soukup elegantně zpracoval míč na prsa, jedna klička obránci, druhá brankáři a naservírovaný míč na zlatém podnose před prázdnou branku. Nekola se z metru nemohl netrefit.

Hosté ještě do poločasu vyrovnali. Ve 28. minutě unikl po levé straně Šůs, podél vybíhajícího Humpolíka sice poslal míč mimo branku, ale rychlonožka Soucha jej stačil doběhnout a doklepnout do sítě. První poločas tak skončil 1:1.

I ve druhém poločase se bylo na co dívat, i když branky začaly padat až v jeho závěru. V 75. minutě se do vedení podruhé dostala Libuš. Gutheis si na střed hřiště naběhl na přihrávku za obranu a parádním lobem přehodil vybíhajícího Tlustého. Uplynulo jen šest minut a bylo opět vyrovnáno. Akce středem, tentokrát v podání hostů a Václav Hruška upaloval sám na Humpolíka. S přehledem jej obstřelil a bylo to 2:2.

V 85. minutě si obranu domácích povodil Janoušek, na malé vápno předložil míč V. Hruškovi, ten bohužel branku přestřelil. Kalich hořkosti vypili hosté do dna ve druhé minutě nastavení. Nenápadná akce domácích končí faulem takřka třicet metrů před brankou. Míč si připravil Gutheis a přes zeď jej poslal přesně k tyči. Tlustý plachtil vzduchem marně, přímou střelu zřejmě nečekal. Hosté už ani nerozehráli a pískal se konec. I takový umí být fotbal.

FSC Libuš - FC Háje 3:2 (1:1)
16. Nekola, 75. a 90+2. Gutheis - 28. Soucha, 81. V. Hruška. ŽK: 42. Soukup, 46. Růžička,
74. Kuchař, 86. Dvořák (všichni Libuš). Rozhodčí: Cichra - Hurych, R. Hlavnička. Diváků: 80.
FSC Libuš: Humpolík - Pohořelý (50. Pavlů), T. Čížek, Brabec, Růžička - Gutheis, Soukup, Kuchař, Dvořák - J. Moravec (70. Kalfař), Nekola (70. Lumtzer). Trenér: Zdeněk Hruška.
FC Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Boháč (88. Reichmann) - David (72. Musil), Bednář, Janoušek,
V. Hruška - Soucha, Šůs. Trenér: Zdeněk Slabý.

Zdeněk Hruška (Libuš):
„Konečně vítězství, zaplať pánbůh za ně. Mohlo to spadnout tam i tam, nakonec jsme byli šťastnější my. Šance byly na obou stranách, bylo to remízové, ale z vítězství mám pochopitelně radost."
Zdeněk Slabý (Háje): „Asi jsme urazili všechny fotbalové bohy. V poli hrajeme dobře, vypracujeme si šance, ale nedokážeme je proměnit. Dneska jsme měli tři - čytři tutové. Pět minut před koncem Hruška z malého vápna přestřelí branku a pak dostaneme gól z trestňáku ze třiceti metrů. Takový je fotbal. Porážku přijímám, ale mrzí."

Nejlepší hráč Libuše: David Soukup.
Nejlepší hráč Hájů: Jiří Janoušek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jiří Janoušek (Háje).