Slovan Kunratice - FC Háje JM 1:2 (1:1)

Ani v nedělní dohrávce 25. kola pražského přeboru se nepodařilo fotbalistům Kunratic přehrát v tabulce deváté Háje a na své konto si tak už připsali osmou jarní porážku. Háje naopak po čtyřech prohrách v řadě zaznamenaly třetí jarní výhru a s 37 získanými body zaujímají klidný střed tabulky. Ve vyrovnaném utkání sice domácí vedli, ale hostům se podařilo do poločasu vyrovnat a po změně stran ještě jednu branku přidat navrch.

Už ve 3. minutě měl možnost otevřít skóre z přímého kopu domácí Holas, ale pálil nad. Vzápětí na druhé straně se po chybě Chrousta už řítil Hruška na domácí bránu, avšak Kubásek včas vyběhl a šanci zneškodnil. V 9. minutě se po hezké kombinaci domácích dostal do čisté loženky Habětín, jenže místo střely ještě přihrával a bylo po naději.

Domácí byli v úvodních minutách aktivnější, jen chybělo potřebné zakončení. Ve 20. minutě se Kmoch krásnou individuální akcí přes tři protihráče dostal až k bráně, jenže střela mu v rozhodujícím okamžiku vůbec nesedla. O čtyři minuty později byl před šestnáctkou hostů faulován Holas, sám postižený si míč postavil a Tlustý jeho dělovku vyrážel z pod břevna jen s vypětím na roh. Ve 27. minutě pak byl mohutný tlak domácích korunován vedoucím gólem, když Kmochovu přesnou přihrávku z pravé strany pohotově dorážel Chyle.

Za další dvě minuty mohlo být po Šafářově kolmé přihrávce pro hosty ještě hůře, avšak Kmoch své sólo nezakončil šťastně, v tísni pálil vedle. Ve 33. minutě hostující Krejčí vysunul na pravé straně kupředu Vlasáka, ten se dostal s míčem až k rohovému praporku, odtud odcentroval a nabíhající Boháč technickou střelou ke vzdálenější tyči srovnal na 1:1. O čtyři minuty později fauloval těsně před šestnáctkou hostující Pravenec pronikajícího Kmocha a Holas pak z přímého kopu orazítkoval levou tyč Tlustého brány. A když si minutu před pauzou poradil na druhé straně Kubásek s jedovatou střelou Janouška, šla obě mužstva do kabin za nerozhodného stavu.

I začátek druhého dějství patřil aktivně hrajícím domácím. Ve 49. minutě po hezké výměně Nováka s Chylem, prvně jmenovaný zleva odcentroval a nabíhajícímu Přibylovi chyběly ke zdárnému zakončení snad centimetry. Jenže přišla 53. minuta a s ní nečekaný obrat. Hostující Šůs se asi z pětadvaceti metrů opřel do míče a ten napnul síť u pravé tyče Kubáskovy brány. Hosté tak dokonale otočili zápas a šli do vedení.

Domácí, ale ani za tohoto nepříznivého stavu nepřestali bojovat. V 61. minutě unikl na pravé straně hostující obraně Komoch, pak prudce napřáhl, jenže míč proletěl kolem vzdálenější tyče do zámezí. Domácí trenér Václav Šebesta se pokusil oživit hru i zařazením čerstvých hráčů, takže postupně se na trávníku objevili Kuděj, Růžička a Klofáč.

V 73. minutě se před vápnem hostů dostal k odraženému míči právě zmiňovaný Kuděj, ale pálil prudce nad. Hosté mohli své vedení pojistit o dvě minuty později, když se po hezké Hruškově uličce řítil na domácí bránu Soucha, ale vybíhající Kubásek mu skvělým zákrokem šanci zmařil.

V 79. minutě se po dlouhém autovém vhazování Růžičky a přihrávce Kuděje objevil ve slibné střelecké pozici Kmoch, jenže pálil slabě jen do náruče Tlustého. V předposlední minutě se znova Kmoch celkem lacino dostal ve vápně k míči, ale ani napodruhé hostujícího gólmana nepřekonal.

Závěrečný tlak domácích tak vyzněl naprázdno a Háje si se štěstím odvážejí všechny body.

Kunratice - Háje 1:2 (1:1)
27. Chyle - 33. Boháč, 53. Šůs. ŽK: 45. Holas - 54. Boháč, 68. Vlasák.
Rozhodčí: Tomšů - Tikal, Čermák. Diváků: 90.
Kunratice: Kubásek - Přibyl, Švertšal, Chroust, Holas - Viktorin - Habětín (64. Kuděj), Šafář (80. Klofáč), Kmoch, Novák (73. Růžička) - Chyle. Trenér Václav Šebesta.
Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Pravenec - Bednář, Hruška - Soucha (90. Reichmann), Janoušek, Šůs (88. David ) - Boháč (83. Musil). Trenér Zdeněk Slabý.

Václav Šebesta (Kunratice):
„Zápas byl vyrovnaný, bylo to o bojovnosti a asi by byla zasloužená remíza. Prohráli jsme, když se soupeř dvakrát dobře trefil do brány. Vedli jsme 1:0 a oni vyrovnali po naší chybě na levé straně, kde jsme neuhlídali náběh a potom centr, který soupeř trefil do šibenice. Druhý gól padl po hezké ráně z dálky, kdy to levý záložník pěkně trefil. Jinak dvě střely, dva góly. Jinak si myslím, že už jsme se herně zlepšili. Jinak v prvním poločase se mělo víc silově pracovat, šance na góly tam byly. Třeba Novák ve vyložené šanci ještě přihrával. Hráli jsme na jednoho útočníka, abychom vykryli střed hřiště. Když jsme prohrávali, tak jsme pak hráli na dva útočníky.”
Zdeněk Slabý (Háje): „Zatím co v předchozích dvou zápasech jsme hráli velice dobře v poli, hráli jsme dobře a prohráli jsme, tak si myslím, že teď ta hra byla daleko horší a nakonec si odvážíme tři body. V první půli jsem dokonce křičel na hráče, že čekáme až dostaneme gól. Ten jsme taky dostali, a z jedné pořádné akce se nám podařilo vyrovnat. Druhou půli jsme byli v poli alespoň trochu aktivnější a trochu se to blížilo fotbalu. První půle ale byla z naší strany špatná. Dnes nám přálo štěstí.”

Nejlepší hráč Kunratic: Petr Chyle.
Nejlepší hráč FC Háje: Jiří Janoušek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jiří Janoušek (FC Háje).