FC Háje JM - Loko Vltavín 5:2 (2:2)

Nadějně rozehráli fotbalisté rezervy Vltavínu zápas na Hájích: už po 16 minutách vedli 2:0 a vypadalo to, že míří k důležitým bodům, které potřebují k záchraně v přeboru. Háje ovšem ukázaly svou sílu. Pěti góly dokázaly zápas otočit, soupeře popravily hlavně vydařenými kolmicemi. Z následných samostatných nájezdů daly tři branky.

Háje šly do zápasu jako favorit. Na domácí umělé trávě se jim daří, soupeři se těžko vyrovnávají s jejich kombinační hrou. Vltavín B ale zažil parádní začátek. Už ve 2. minutě se tým dostal na pár doteků až k vápnu soupeře, míč si převzal De La Puente a trefil se přesně k tyči.

A bylo ještě veseleji, když Sedláček z nenápadné akce zvýšil na dvoubrankový náskok, když se trefil z otočky a podobné pozice jako De La Puente.

Domácí se snažili o svou hru plnou krátkých přihrávek, ale šance dlouho nepřicházely. Až po dvaceti minutách vyslal Janoušek kolmicí do úniku Šůse, ten nasměroval ostrý centr po zemi před branku, kde chyběl Boháčovi krok k tomu, aby uklízel balon do sítě.

Hájům tak pomohla velká chyba hostů: Neuberg zahrál špatně malou domů, kterou vystihnul Šůs, obešel gólmana Krayzela a předložil Souchovi míč před prázdnou branku – 1:2.

Vltavín spoléhal na brejky a šikovného De La Puenteho, který byl jednoznačně největší hrozbou pro obranu Hájů. Po přihrávce Krimláka se ocitnul v jasné gólovce, ale míč trefil špatně, takže se doplazil vedle tyče.

Místo zvýšení náskoku přišlo rychlé vyrovnání, když Janoušek nastartoval parádní kolmicí 20letého rychlíka Šůse, který své sólo proměnil jako starý mazák – střelou po zemi k tyči dal na 2:2.

Ve druhém poločase začal Vltavín odpadávat, šance byly dlouho už jen na jedné straně. Vlasák si naběhnul na dlouhý míč, dokázal přehodit brankáře Krayzela, který nesmyslně vyběhnul proti němu, ale netrefil se mezi tyče.

Litovat ale nemusel. V 54. minutě Janoušek poslal další báječný pas, tentokrát ho převzal Soucha a i on nevymýšlel žádné složitosti: střelou kolem Krayzela poslal Háje do vedení.

Vltavín nevypadal, že by měl sílu na zvrat a dorazit ho mohl Hruška. Ten předvedl nejkrásnější akci zápasu, když vzal míč na vlastní polovině, neuvěřitelně akceleroval, prošel přes čtyři hráče a zastavila ho až kosa Vajnera na hranici pokutového území. Sudí Váša ale hříšníka ušetřil a dal mu jen žlutou kartu. Tady se klidně mohlo vylučovat.

V plném počtu se tak ještě Vltavín, respektive De La Puente, mohl pokusit o zvrat. Další souboj s Tlustým tenhle 22letý Španěl prohrál, když hlavičkoval po rohu jen do míst, kde stál připravený brankář Hájů.

A tak přišlo na další kolmici za obranu Vltavínu. Bednář vyslal do sóla střídající Davida, i on si vedl skvěle: střelou kolem brankáře dal domácím uklidňující dvougólové vedení.

Přesto mohlo být z utkání ještě drama. De La Puente nejdřív v pokutovém území kličkoval tak dlouho, až prováhal ideální okamžik ke střele, když pak vyplul sám před brankářem, svou další gólovku neproměnil, protože proti němu Tlustý vytasil perfektní zákrok.

V poslední minutě přidal do prázdné branky pátý gól další střídající hráč Reichmann po průniku Souchy.

Háje – Loko Vltavín B 5:2 (2:2)
Branky: 29. a 54. Soucha, 40. Šůs, 75. David, 90. Reichmann – 2. De La Puente, 16. Sedláček. ŽK: 67. Vajner, 80. T. Krimlák (oba Loko Vltavín B). Rozhodčí: Váša – Stránský, Vojtěch. Diváků: 70.
Háje: Tlustý – Vlasák, Krejčí, Dub, Pravenec (46. Hrůza) – Soucha (83. Reichmann), Bednář, V. Hruška, Janoušek, Šůs – Boháč (65. David). Trenér: Zdeněk Slabý.
Loko Vltavín B: Krayzel – V. Neuberg (65. Štochl), Klepal, Vajner, Palkoska – Sedláček, Richtrmoc, Uhlíř (81. Štěpánek), Kubrycht (87. Nedvěd) – T. Krimlák, De La Puente. Trenér: Jan Holčák.

Zdeněk Slabý (Háje): „Tohle utkání se mi hodnotí dobře, máme tři body a důležité vítězství. Je to už naše klasika, že v zápasech prohráváme, tentokrát dokonce o dva góly. Pak se ale náš výkon zvednul, hráli jsme to, co jsme zvyklí předvádět doma, vyrovnali jsme na 2:2 a soupeř podle mě psychicky odpadl. Od té chvíle se mi hráči Vltavínu zdáli odevzdanější. Navíc se nám dařily brejky s kolmicemi, které jsme dokázali i úspěšně zakončit.“
Jan Holčák (Loko Vltavín B): „Začali jsme velmi dobře, brzy jsme šli do dvougólového vedení, jenže potom jsme dostali hloupý gól a soupeři jsme umožnili jeho hru. Dělali jsme pořád stejné chyby. Háje něco patnáctkrát udělaly a my jim to patnáctkrát sežrali. Ve druhém poločase už byli domácí jasně lepší, mohli jsme dostat ještě víc gólů. Nedá se nic dělat, jedeme dál, šance na záchranu pořád žije, budeme se rvát.“

Nejlepší hráč Hájů: Jiří Janoušek
Nejlepší hráč Vltavínu B: Eduardo De La Puente
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Matěj Soucha (Háje)