Mladší žáci A

Danone cup - ročník 2000

Včera proběhlo první kolo Danone cupu. Turnaje se účastnily tři týmy - výběr Aritmy, výběr Tempa a výběr Hájů. O postupujícím rozhodlo první utkání mezi naším a tempáckým výběrem, ve kterém jsme v napínavém zápase podlehli 4:3.

Turnaj se odehrál v areálu Motorletu na hezké, vysoké trávě. Jeden zápas měl původně trvat 2x20 minut, ale mezi sebou jsme se dohodli, že se bude hrát 2x30 minut, aby si kluci dostatečně zahráli. Na začátku se losovala barva jednotlivých týmů, na nás připadla červená, tudíž jsme jako jediný tým nehráli dva zápasy po sobě, ale měli jsme záaps pauzu. Netradičně se hrálo podle pravidel Danone v počtu hráčů 8+1. Zvolili jsme tedy rozestavení 3-3-2.

Celý turnaj řídil pan Buřil, který si zaslouží pochvalu, neboť znal pravidla, což se nám v soutěži tak často nestává. Turnaj odpískal naprosto v pohodě a bez chyb.

Do prvního utkání jsme nastoupili proti výběru Tempa. Po chvilce oťukávání a poznávání hry v osmi hráčích v poli se oba týmy otrkali a začali hrát dobrý fotbal. Chvílemi byli lepší modří (což byla barva dresů soupeře), chvílemi my. Na kluzkém trávníku jsme nutili kluky často ke střelbě ze střední vzdálenosti, která se jim velmi dařila. Podařilo se nám vstřelit branky z dorážek, neboť brankář modrých střely pouze vyrážel. Do poločasu jsme se ujali vedení a nabádali kluky v aktivním pojetí hry. V druhé půli jsme však polevili a modří získali více iniciativy na své kopačky. Zápas otočili na 4:3 a i když jsme si v závěru vypracovali nějakou tu šanci, vyrovnávací gól nepadl, a tak jsme prohráli nejtěsnějším rozdílem.

Zápas se zelenými (výběr Aritmy) se po chvíli proměnil v jednoznačné utkání, neboť zelení fyzicky nezvládli dvě utkání v řadě. Soupeři jsme po velmi dobrém výkonu nastříleli asi 8 nebo 9 branek. V tomto zápase byla hra kluků velmi dobrá, už si na sebe zvykli a bylo k vidění mnoho hezkých kombinací s velmi dobrým zakončením. A když hrozili zelení z brejku, podržel nás brankář.

Do dalšího kola tak postupují modří. Kluky však musím pochválit za super výkony. Škoda jedné ne příliš povedené půle. Místo Tempa a okolí jsme mohli jet do Roudnice my. Ale to vůbec nevadí. Měl jsem velkou radost z toho, jak si kluci z různých týmů vyhověli a na turnaji působili jako velmi dobrá parta. Dělali si ze sebe navzájem legrácky a na turnaji s nimi nebyl jediný problém. Bylo jedno, jestli byl z Měcholup nebo z Hájů, všichni táhli za jeden provaz. A z toho mám největší radost. Rád bych tímto poděkoval vedoucím jednotlivých oddílů za pomoc s výběrem nominace. Děkuji rodičům kluků, kteří se přišli na turnaj podívat a kluky povzbuzovali.

Výběr červených: Michal Fiala, Filip Kotě, Jáchym Kolář (všichni Kolovraty), Pavel Hrubý, Honza Šmejkal, Kuba Peták (všichni Horní Měcholupy), Martin Výšek (Uhříněves), Lukáš "Brouk" Kovařík, Honza "O2" Hýsek, Kuba Březina (Hostivař), Kuba Seger, Patrik Popovič, Jirka Řemenář, Tomáš Kodada, Šíma Dvořák (všichni Háje)