Sokol Královice - FC Háje JM 1:4 (0:1)

Anglický týden svědčí Hájům. Tři zápasy v šesti dnech a tři vítězství. Sice bez trenéra Slabého, který je pracovně mimo republiku, přesto si poradily i na hřišti Královic. Pomohlo jim vyloučení brankáře Královic Mašína ve 49. minutě. Oslabení domácí sice dokázali vyrovnat, ale v závěru už jim docházely síly a během dvou posledních minut hosté zápas definitivně rozhodli.

Domácí začali ofenzivně a už v 11. minutě Randa orazítkoval bčřevno branky hostů. Ti hru postupně vyrovnali a ve 32. minutě se dostali dokonce do vedení. Zleva zacentroval Šůs a míč vyražený Mašínem doklepl do sítě Musil. Vyrovnání měl minutu před přestávkou na kopačce Dufek, který se prosadil přes tři hráče, ale koncovku nezvládl.

Klíčový okamžik zápasu přišel čtyři minuty po přestávce. Domácí brankář Mašín si pustil pusu na špacír a sudí Stumpf ho poslal zpátky do kabin. Hřiště opustil i Randa, kterého nahradil Tureček, který se postavil do branky.

Oslabení domácí měli kupodivu iniciativu na svých kopačkách a v 61. minutě ji propměnili ve vyrovnávací branku. jejím autorem byl Kahuda. Domácí hýřili touhou po vítězství a stále více otevírali obranu. V 75. minutě přišel rychlý protiútok hostů a Boháč hlavou dostal Háje podruhé do vedení.

Závěr už domácí nezvládli. V 88. minutě zacentroval Soucha a Šůs upravil na 1:3. V poslední minutě si pak ve vápně do míče plácl Plánička a Tlustý z penalty upravil výsledek na konečných 1:4.

Královice - FC Háje 1:4 (0:1)
Branky:
61. Kahuda - 32. Musil, 75. Boháč, 88. Šůs, 90. z penalty Tlustý. ŽK: 12. Randa, 71. Formáček,
89. Plánička (všichni Královice). ČK: 49. Mašín (Královice). Rozhodčí: Stumpf - Gotthard, Vojtěch.
Diváků: 90.
Královice: Mašín - Krejča, Plánička, Slováček, Dufek (78. Tancibudek) - Novák - Kahuda, Šmíd, Randa
(50. Tureček), Formáček - Zikmund (60. Socher). Trenér: Jiří Novák.
FC Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Pravenec - Soucha, Bednář, V. Hruška, Musil (87. Reichmann), Šůs - Boháč (79. David). Vedoucí mužstva: František Bubeník.

Hlasy trenérů
Jiří Novák (Královice):
„Z výsledku jsem hodně zklamaný, ale opravdu jen z výsledku. Hráli jsme dobře, měli jsme i šance. Dostali jsme zbytečný gól po chybě v rozehrávce do plné obrany. Přišlo hloupé vyloučení Mašína a i v oslabení jsme dokázali vyrovnat. I pak jsme měli šance. Bohužel přišel gól na 2:1 a pak už do otevřené obrany dva v samotném závěru. Výsledek určitě neodpovídá průběhu hry. Zklamal mě rozhodčí. Zatím jsem byl s jejich výkony v letošním ročníku spokojený, moc se mi líbily. Kvůli němu jsme sice neprohráli, ale znehodnotil celý zápas.”
František Bubeník (vedoucí mužstva FC Háje): „Jsme maximálně spokojení. V šesti dnech tři zápasy a tři vítězství. Zápas to byl vyrovnaný. Po vyloučení Mašína jsme jsme přebírali iniciativu a v závěru jsme domácí přehráli.”

Nejlepší hráč Královic: Jan Kahuda.
Nejlepší hráč Hájů: Jakub Šůs.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Martin Tlustý (Háje).