Mladší žáci B

SK Dolní Chabry - Mladší žáci B 5:4 (2:2)

V neděli jsme zavítali na druhý konec Prahy do Chaber. Utkání bylo oboustranně atraktivní. Nakonec se po přestrelce radovali domácí z výhry 5:4.

Milé prostředí Dolních Chaber nás vítalo na další zápas mladších žáků B. Hrálo se na vysoké trávě, která hlavně ze začátku dělala klukům problémy, neboť nebyli důrazní na přihrávce, jak jsme si před zápasem říkali.

Ještě před zápasem jsme museli řešit dvě věci okolo našeho brankáře Pepči. Zaprvé jsme neměli brankářský dres, domácí nám ho ochotně zapůjčili. Ještě před zápasem se však Pepčovi po střele Lukyho N. roztekla krev z nosu, která přestala téct až v průběhu prvního poločasu.

Úvod utkání byl velmi slibný a dostali jsme se do tlaku. Hned ze začátku jsme si vypracovali značné množství šancí. Naše střely však mířily vysoko nad branku, a tak nás soupeř z brejku a první střely na branku potrestal - 1:0. Následovala úsměvná situace, kdy po faulu ve vápně domácích ponechal rozhodčí výhodu namísto toho, aby odpískal penaltu :-). Soupeř zanedlouho poté podruhé vystřelil a bylo z toho již dvoubrankové vedení Chaber. My jsme se však nedali a po gólech Lukyho a Filipa jsme poločas dotáhli na remízu.

V druhé půli jsme se chtěli hecnout, problémem druhých poločasů však u nás bývá slabší fyzická kondice. Někteří hráči si bohužel neuvědomují, že neběhají a ještě mají řeči, když jsou střídáni.

Chabry se dostávaly pomalu na koně, nám se však z brejku podařilo vstřelit branku na 2:3. Filip krásně našel volného Štěrbiče, který se nemýlil. Bohužel uprostřed druhé půle Chabry otočily dvěma slepenými góly vývoj utkání. Nám se však podařilo vyrovnat na 4:4 a řekli si ještě o zajímavý konec utkání. Ten však byl šťastnější pro domácí, který po rohu vstřelili rozhodující branku na 5:4.

Musím pochválit zejména výkony Ríši Malíka a Lukáše Nerada, kteří po celý zápas jezdili tak, jak by měli jezdit všichni. Měli chuť hrát a neustále byli aktivní. To, že se něco nepovede, je normální, je to fotbal, ale bez chuti hrát a vydat ze sebe všechno to nejde. V zápase byly dobré kombinace, ale bylo jich málo. Chyběl nám větší důraz v zakončení, jak se říká, větší hlad po gólech. Utkání mohlo skončit vítězstvím jakéhokoliv týmu, naneštěstí pro nás se nakonec radovali domácí.

Sestava: Pepa Bára - Luky Nerad, Ríša Malík, Jirka Routek, Tomáš Fortelka, Míša Štěrba, Tomáš Filip, Filip Trefný, Pavel Vála, Patrik Dědič