FC Háje JM - SK Aritma Praha 0:2 (0:1)

Ani na Hájích favorizovaná Aritma nezaváhala a zásluhou bratří Pánků si zaslouženě odváží všechny body. Zaznamenala tak už desátou jarní výhru a její neporazitelnost v jarní části i nadále trvá. Domácí Háje naopak prohrou přerušily svoji úspěšnou sérii tří vítězných utkání v řadě. Šest kol před koncem soutěže si tak Aritma na čele dál drží solidní sedmibodový náskok.

Lepší vstup do utkání si snad ani hosté nemohli přát. Už v 5. minutě našel Rybka přesnou přihrávkou ve vápně nabíhajícího M. Pánka a jeho nápřah s přispěním vzdálenější tyče znamenal rychlé vedení - 0:1. Domácí odpověděli po dvou minutách táhlou střelou Šůse, která však proletěla těsně nad levým růžkem Šoukalovy brány.

Ve 20. minutě se po rozehraném přímém kopu Hrabáka dostal k odraženému míči hostující obránce Ármai, ale míč napálil těsně vedle levé tyče. Za dalších deset minut se po Bednářově uvolnění podařilo Souchovi dopravit míč za Šoukalova záda, jenže pro předem odmávnutý ofsajd nebyla nakonec vyrovnávací branka uznána a radost domácích tak byla předčasná.

Ve 36. minutě vysunul Rybka dlouhým pasem na levé straně I. Pánka, ten zpětnou přihrávkou namazal do běhu Honetschlägerovi a jeho přízemní dělovku stačil jeden z domácích zadáků srazit v posledním okamžiku na roh. Po jeho rozehrání se znova dostal k míči Honetschläger, ale hlavou mířil nad. Když se pak dvě minuty před pauzou nevešla mezi tyče jedovatá rána domácího Hrušky, odcházeli do kabin s jedním gólem na vrch mnohem spokojeněji hosté.

Úvod druhé půle přinesl šance na obou stranách. Hned ve 46. minutě se po Rybkově kolmici vřítil do vápna domácích I. Pánek, ale Tlustý si s jeho střelou z ostrého úhlu poradil. O tři minuty později se po Davidově vysunutí objevil před hostujícím gólmanem Boháč, jenže ho neobešel ani nevystřelil. Vzápětí na druhé straně po další Rybkově lahůdkové přihrávce za obranu mohl přidat pojistku I. Pánek, avšak vybíhajícího Tlustého nepřeloboval.

Rybka byl dál při chuti a připravoval pro své spoluhráče jednu šanci za druhou. V 53. minutě našel ve vápně domácích přesným padáčkem zapomenutého Ambruse, ale ani ten svou šanci nezužitkoval a napálil míč lehce nad pravý růžek Tlustého brány. Hned v následné minutě mohl prokázat i sám Rybka své střelecké kvality, když si na hranici šestnáctky zpracoval přihrávku Hrabáka, jenže místo toho, aby postupoval ještě k brance, tak pálil ukvapeně nad.

Ani domácí nezůstávali v aktivitě pozadu a v 57. minutě měli vyrovnání málem na dosah. Soucha z pravé strany rozehrál rohový kop přesně na hlavu Janouška, ten jej prodloužil do skrumáže před branku, kde nabíhající Krejčí snad z pěti kroků pálil prudce nad. A když se neujala tato jedinečná šance domácích,udeřili o devět minut později na druhé straně hosté. Po hezké spolupráci M. Pánka s Rybkou, našel prvně jmenovaný přesnou přihrávkou svého bratra Ivana, který zblízka pohodlně dorážel na 0:2.

V závěrečných minutách si hosté dvoubrankové vedení s přehledem pohlídali. Naopak v 78. minutě se mohl po chybě domácí obrany ještě jednou střelecky prosadit I. Pánek, ale ani nadvakrát Tlustého nepřekonal.

FC Háje - Aritma 0:2 (0:1)
Branky:
5. M. Pánek, 66. I. Pánek. ŽK: 63. Rybka, 87. Moravec (oba Aritma).
Rozhodčí: Musil - Nykl, Hlavnička. Diváků: 80.
FC Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Pravenec (73. Reichmann) - Soucha (73. Musil), Bednář, Janoušek, Hruška, Šůs (20. David) - Boháč. Trenér: Jan Slabý.
Aritma: Šoukal - Ármai, Rožánek (73. Blažek), Ambrus, Moravec - Honetschläger - Prošek, Hrabák, Rybka, M. Pánek (83. Šiška) - I. Pánek (89. Sýkora). Trenér: Tomáš Kubr.

Hlasy trenérů
Jan Slabý, asistent trenéra (FC Háje):
„Myslím, že soupeř byl lepší, měl víc šancí a vyhrál zaslouženě. Do druhého gólu jsme je ještě zatlačili v druhé půli, měli jsme šance. Potom, co jsme dostali druhý gól, tak už to bylo jasné. Celkově soupeř projevil větší vůli po vítězství, my jsme sice bojovali, ale málo jsme běhali.”
Tomáš Kubr (Aritma): „Jsme rádi,že jsme tady vyhráli. Háje považuji za jedno z hodně technických a dobrých mužstev, hlavně doma na té umělce. Jsou to kluci, kteří chtějí hrát fotbal a umějí ho. Nám se tady léta nedaří a dostáváme hodně gólů. Dnes jsme tomu přizpůsobili taktiku. Chtěli jsme co nejvíce zahustit střed hřiště. Využili jsme první příležitosti ke vstřelení gólu. Pak jsme mohli hrát zezadu v klidu a nepouštěli jsme domácí do nějakého přečíslení. Škoda, že jsme nedali druhou branku dříve, šance na to byly. Po druhém gólu jsme už soupeře do ničeho nepustili. Jsme rádi, že jsme ten náročný program zvládli a doufám, že to bude takhle pokračovat.”

Nejlepší hráč FC Háje: Vojtěch Krejčí.
Nejlepší hráč Aritmy: Ondřej Rybka.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Ondřej Rybka (Aritma).