FC Zličín - FC Háje JM 1:2 (0:2)

Na podzim prohrál Zličín na Hájích 2:0 a ani jarní odveta se mu nepovedla. Háje si ze Zličína odvážejí tři body za vítězství 2:1. Za chladného počasí se ve Zličíně hrál velmi solidní přeborový fotbal a podíl na tom měla obě mužstva naleděná především a ofenzivní notu. Šancí bylo na obou stranách jako máku, ale v první půli je dokázali proměňovat jen hosté, kteří si vybudovali dvoubrankový náskok.

Už v úvodu hosté ukázali, že mají chuť na vítězství. Boháč vybojoval roh. Ten rozehrál Soucha. Domácí obrana sice míč odvrátila, ale hosté jej poslali zpět do šestnáctky, Souchovu střelu ještě Schopf vyrazil, ale na další pokus Boháče už byl krátký. To běžela třetí minuta.

Domácí se snažili rychle vyrovnat, ale trefit branku nedokázali. Nejdříve po rohovém kopu mířil vedle Zahálka. Pak jej napodobil Goldmann a dvakrát střelecky selhal Šourek. Hosté podnikli několik rychlých brejků. Boháčovu střelu tečoval na roh Zahálka a stejný hráč domácích po dalším brejku vykopával z lajny střelu Souchy.

Kapitán domácích byl i udalší akce hostů. Hrůzův nakopnutý míč netrfil, ten mu poklouzl pod nohou a za ním už měl Hruška otevřenou cestu k brance. Obešel i Schopfa a zvýšil na 0:2. K přestávce tak šli s veselou náladou hosté.

Po půli domácí oživili hru střídajícím Mayem, který nahradil zeškala a od začátku druhého poločasu dostali hosty pod tlak. Zelený ve dvou slibných šancích pálil nad branku. A tak mohli opět udeřit hosté. V 57. minutě po dlouhém pasu Janouška zatáhl rychlou akci po pravé straně Soucha a jeho přízemní centr usměrnil Zahálka do břevna vlastní branky.

Kontaktního gólu se domácí dočkali v 72. minutě a opět u toho byl jejich kapitán Martin Zahálka. Naběhl si do šestnáctky na přesný centr Šindeláře z levé strany a hlavou poslal míč přesně do horního růžku branky hostů.

Domácí se nadechli k mohutnému náporu. Ale vyrovnat se jim nepodařilo. Střelu Žáka vykopával za překonaným Tlustým z lajny Krejčí. Po rohovém kopu se k dorážce nedostal ani Zahálka ani May. Centrované míč spolehlivě sbíral ze vzduchu brankář Hájů Tlustý.

Tečku tak za zápasem mohl udělat hostující Hruška. Po rychlém protiútoku z hranice vápna zamířil těsně vedle. Hosté ubránili i dvouminutové nastavení a odvezli si ze Zličína možná překvapivé vítězství.

FC Zličín - FC Háje 1:2 (0:2)
72. Zahálka - 3. Boháč, 39. V. Hruška. ŽK: Šourek (Zličín). Rozhodčí: Šmakal - Gotthard, Cichra. Diváků: 60.
FC Zličín: Schopf - Valoušek, Zahálka, Šourek, Šindelář - Goldmann - Žák, Merta, Kuchler - Zmeškal (46. May), Zelený (62. Adam). Trenér: Radovan Hromádko.
FC Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Hrůza - Bednář - Soucha (89. David), Janoušek, V. Hruška, Šůs (90+1. Reichmann) - Boháč (40. Musil). Trenér: Zdeněk Slabý.

Radovan Hromádko (FC Zličín):
„Dneska to byl hezký fotbalový den, S výkonem mužstva jsem spokojený, cyhběl tomu jen úspěšný výsledek. Herně to bylo dobré, mělo to kvalitu. Hráčům jsem v kabině za výkon poděkoval. Výsledek samozřejmě mrzí, ale sledoval jsem hlavně herní projev a s tím jsme byl spokojen. V minulých zápasech nám to tam padalo, dneska bohužel ne. Proto jsme prohráli.”
Zdeněk Slabý (FC Háje): „V první půli jsmě měli šance my i domácí. My jsme ale dali dva góly a to asi rozhodlo. Zbytečně jsme se pak zatáhli a bránili výdsledek. Vypadalo to, že si nevěříme. Druhý poločas nás proto domácí dostali pod tlak a měli víc šancí. Stálo při nás i štěstí, ale to k fotbalu patří. Samozřejmě jsem spokojený a myslím, že jsme si vítězství zasloužili.”

Nejlepší hráč Zličína: Jan Goldmann.
Nejlepší hráč Hájů: Martin Tlustý.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Dub (Háje).