Mladší žáci A

Mladší žáci A,Přebor,14.kolo:FC HÁJE-SK Horní Měcholupy 3:2(2:1)

V sobotu 15.4.2006 jsme doma přivítali souseda z Horních Měcholup. Celý pátek pršelo, tak se dalo předpokládat, že se bude hrát na škvárovém povrchu. Na trávě se hrát nedalo, na více místech byly kaluže. Škvára byla pěkně upravená a hrací ploše nebylo co vytknout. To jsme ještě netušili, že nás čeká nejemotivnější zápas poslední doby.

Nedivím se, že soupeř už nastupoval s tím, že se škvárou nesouhlasí. Jejich kluci škváru neznají, ale jsme na tom úplně stejně, protože naši kluci netrénují na UMT na kterých hrajeme na hřištích soupeřů. Soupeř přijel s jasným cílem vyhrát, protože v prvních 2 utkáních získal 6 bodů a my "jen" 4. Na podzim jsme ho jasně přehráli 5:1, tak nám chtěl tuto krutou porážku vrátit.

Začátek zápasu jsme ovládli a měli hru ve svých rukou. Po delší době naši kluci začali bojovat a vyhrávali osobní souboje. Z tlaku vznikla naše 1.branka. Na nahrávku za obránce si naběhl David Grafnetr a přesně zakončil střelou k tyči. Soupeř vyrovnal po standartní situaci, kdy odražený míč z voleje soupeř trefil pod břevno. Gól v naší síti nás nezaskočil a pokračovali jsme v naší hře. David Grafnetr měl svůj den a 2.gólem zvýšil na 2:1. Davidovi se na soupeře z Měcholup daří, ve 2 zápasech jim vstřelil 5 gólů z 8. V poslední minutě 1.poločasu náš hráč Martin Šplíchal trestuhodně zahodil penaltu. Do druhé půle jsme nastoupili s jasným cílem vyhrát. Ve 40.minutě po kombinaci na pravé straně a následném centru zakončil Josef Šplíchal. Z naší převahy již góly nepadly, ale naopak soupeř v poslední minutě z penalty snížil na konečných 3:2. Naše vítězství bylo zcela zasloužené. Škoda, že jsme nevstřelili více branek. Klukům děkuji za předvedenou hru s maximálním nasazením.

Černou tečkou na tomto utkání byl výkon soupeřovy lavičky. Neustálé napadání rozhodčího, vedoucího i hlavního pořadatele nemělo s fotbalem nic společného a k výchově mládeže rozhodně nepatří. Každý rád vyhráváme, ale umění je i přijmout prohru a to soupeř dnes nedokázal!

Sestava: Bejdl - Vacík, Ryzec, Paszyc, Hančl - Novák (Seneta), M.Šplíchal, J.Šplíchal, Faměra - Solař (Lojda), Grafnetr (Bouzek)

Góly: 1:0 Grafnetr, 1:1, 2:1 Grafnetr, 3:1 J.Šplíchal, 3:2