Motorlet - FC Háje JM 2:1 (0:1)

Stadion Motorletu v Jinonicích je pro fotbalisty Hájů zakletý. Za posledních pět sezon tady jen jednou remizovaly. Jinak vždycky domácí zvítězili. Nebylo tomu jinak ani tentokrát. První poločas Háje vedly 1:0, ale ani to nestačilo. Po hodině hry domácí vyrovnali a v první minutě nastavení Malčánek zajistil rezervě Motorletu tři body.

První poločas domácí vysloveně prospali. Nedostali se prakticky do šance. Zato hosté jich měli celou řadu. Ve 13. minutě vychytal Boháče Kučera. Za tři minuty vyběhl Kučera včas proti Šůsovi a v tvrdém střetu mu míč ukopl. V 19. minutě se protáhl do vápna V. Hruška, ale zasekávačka mu nevyšla a ke střele se nedostal.

Ve 24. minutě závar před domácí brankou zakončoval Krejčí ze dvou kroků do tyče a odražený míč Boháč napálil do ležícího Kučery. Ve 33. minutě už se hosté dočkali. Hezkou kombinaci mohl zakončit volný Soucha, ale viděl ještě lépe postaveného Šůse a naservíroval mu míč před prázdnou branku. Kulhající Šůs zasunul míč do sítě a to bylo poslední, co na hřišti předvedl. Pro zranění byl vzápětí vystřídán.

Domácí se do první vážnější šance dostali až ve 38. minutě, kdy se zprava na Tlustého hnal Golovko, ale golman hostů jeho střelu nohou dokázal vyrazit. Do kabin k přestávce tak veseleji vykračovali hosté.

I úvod druhé půle patřil hostům. Ve 48. minutě Boháč vystihl kličku brankáře Kučery mimo šestnáctku, posunul míč zpět Janouškovi, ten však opuštěnou branku netrefil. Za dvě minuty vtipnou uličkou uvolnil Janoušek V. Hrušku, ten  Kučeru neprostřelil.

Domácí poslali do hry čerstvého Osvalda a ten jejich hru řádně rozhýbal. Po minutě pobytu na hřišti levačkou zamířil těsně mimo branku. Pak se z pravé strany prodral do vápna Podvín, ale místo přihrávky pod sebe na volného Osvalda střílel a byl z toho jen roh. V 61. minutě Osvald vlétl do šestnáctky hostů jako vítr, ustál i faul a parádně vrátil míč zpět na vápno Faktorovi. Jeho rána byla sražená, ale míč doputoval k nohám Golovka, který už jej propálil do sítě a bylo vyrovnáno.

V 74. minutě chyboval Kučera, když si míč položil na zem a opět jej zvedl. Nepřímý kop uvnitř šestnáctky však hosté nevyužili. Střela skončila na zdi domácích hráčů. Závěr zápasu patřil domácím. Nejdříve technická střela Faktora jen těsně minula horní růžek branky Hájů. Pak zleva zacentroval Rapant a Faktor rybičkou poslal míč opět jen těsně vedle.

Když sudí Stránský ohlásil minutové nastavení, hosté nezvládli poslední akci zápasu. Tu vymyslel Osvald a na jejím konci byl Malčánek, který levačkou propálil Tlustého. Tři body tak nakonec zůstaly v Jinonicích.

Motorlet B - FC Háje 2:1 (0:1)
Branky:
61. Golovko, 90+1. Malčánek - 33. Šůs. ŽK: 51. Malčánek (Motorlet B).
Rozhodčí: Stránský - Hurych, David. Diváků: 50.
Motorlet B: Kučera - Čadek, Machurka, Podvín, Malčánek - Golovko, Řepka (86. Rapant), Faktor, Soukup - Lukeš, Kundelásek (54. Osvald). Trenér: Jaroslav Šturma.
FC Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Pravenec - Soucha (80. David), Janoušek, V. Hruška, Bednář, Šůs (33. Musil) - Boháč (67. Reichmann). Trenér: Zdeněk Slabý.

Hlasy trenérů
Jaroslav Šturma (Motorlet B):
„První půli to z naší strany vůbec nebylo dobré. Pořádně jsme si nepřihráli a do koncovky jsme se nedostali. Naopak jsme inkasovali gól a hosté měli další šance. Po půli se to hodně zlepšilo, zejména příchodem Osvalda. Začali jsme si vytvářet šance a nakonec i se štěstím strhli vítězství na svou stranu.”
Zdeněk Slabý (FC Háje): „Tady snad nikdy nevyhrajeme. Dneska jsme to měli dobře rozjeté. V první půli jsme byli jasně lepší a mohlo to být klidně 0:3. Ale vyhrát se nám zase nepovedlo. Soupěř měl tři - čtyři šance a dal dva góly. My jich měli minimálně dvakrát tolik a dali jsme jen jeden gól. To hovoří za vše.”

Nejlepší hráč Motorletu B: Kirice Golovko.
Nejlepší hráč Hájů: Jan Boháč.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Kirice Golovko.