Muži A, 17.kolo: FC Háje JM - PSK Union Praha 6:1 (2:0)

Zápas 17.kola proti PSK Union Praha jsme neodehráli v tradičním termínu tj. v sobotu od 10:30, ale kvůli podmáčené trávě až ve středu 19.dubna od, na I.A třídu neobvyklých, 19:30 na umělé trávě týmu SK Horní Měcholupy. Na tomto hřišti se hrálo proto, že se naše vedení obávalo z, velice reálného, zničení našeho travnatého hřiště. A asi to bylo rozhodnutí správné, protože kvůli jednomu zápasu bysme museli odehrát zbývající domácí utkání na "poli".

Tým PSK se před tímto utkáním sice nacházel v dolní polovině tabulky, takže se od nás očekávalo poviné vítězství, ale při pohledu pouze na jarní část tabulky se utkala mužstva z 1. a 2. místa. PSK vyhrál všechny tři zápasy a vévodil tabulce s devíti body, zatímco my jsme měli pouze o dva bodíky méně.

Ovšem už od úvodních minut bylo poznat kdo chce urvat všechny tři body z tohoto zápasu. Zatímco my jsme na hřišti, které bylo osvětleno reflektory z šesti stožárů, hýřili pohybem, hřáči hostí chodili. Zatímco my jsme se snažili o kombinační hru, soupeř pouze odkopával balony s vyjímkou tří hráčů, kteří se sice snažili hrát technicky ale utápěli se v kličkách a nebyli schopni si přihrát alespoň 3x za sebou.

A tak se nám po několika střeleckých pokusech z pozavápna podařilo v osmé minutě vybojovat volný přímý kop asi z 20 metrů od soupeřovy branky. K balonu se postavil "učitel" Jirka Hartman a přízemní střelou kolem zdi, na stranu, kde obyčejně stojí brankář, otevřel skóre zápasu.

I nadále jsme diktovali tempo hry a pokoušeli jsme se o ztěč soupeřovy branky. Ale až ve 25. minutě chytrou přihrávkou uvolnil Janoušek na levém křídle Ostrihoně, který chytře obehrál dva obránce, vylákal z branky golmana a naservíroval Jakubovi Pospíšilovy balon tak, že ten už měl velice snadnou pozici a rozvlnil síť v brance podruhé.

Poté byla hra dost neuspořádána a supeř se snažil o vyvinutí tlaku, ale zcela bez jakéhokoliv účinku. A tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro "domácí".

Nástup do druhého poločasu odpovídal všemu co sme si řekli v kabině a na soupeře sme opět vlítli s tím že chceme přidat ještě jeden, uklidňující gól. To se nám podařilo po pěti minutách druhé půle, když Janoušek našel, z levé strany ,na malém vápně, Pepika Bičaníka a ten, ač tísněn dvěma protihráči, elegantně zasunul balon k pravé tyči a upravil na stav 3:0.

Poté se hra přesunula do středu hřiště a vypadala jako na konci poločosu prvního. V 75. minutě se ovšem po rychle vráceném balonu do vápna k míči dostal Pepik Bičanik a skóroval v dnešním zápase už podruhé. Tuto pozici mu navíc usnadnil fakt, že hráči Unionu opět reklamovali ofsajd a opět nadávali rozhodčímu, ostatně jako v průběhu celého utkání.

Sopeř poté hrál už velice odevzdaně, což vyhovovalo hráčům, kteří přišli na hřiště až v průběhu utkání a velice nebezpečně se zapojovali do dalších nebezpečných útoků.

Po jednom takovém se v 85. minutě k balonu u lajny dostal Michal Bílek a ideální přihrávkou podél velkého vápna našel Jirku Hartmana a ten z voleje vyrovnal střelecký účet Pepika Bičanika na dva góly v zápase a zvýšil na 5:0.

Toho ovšem chtěl dosáhnout i Jakub Pospíšil a po několika kličkách u brankové čáry ho fauloval brankář PSK a kopala se penalta. Ikdyž fotbalové nepsané pravidlo říká, že faulovaný hráč by neměl kopat penaltu, Jakub jí kopal a proměnil. NIc naplat, že si před penaltou o šanci o zaútočení na hattrick střihali Bičaník s Hartmanem. Jakub si se sebevědomím sobě vlastním o zahrání penalty řekl.

Poté jsme měli ještě obrovskou možnost, kdy Bílek našel ve vápně Jablonského, ale ten tváří v tvář brankařovi neuspěl. A tak došlo na nedáš dostaneš. Hned z protiútoku se hráčů Unionu podařilo si přesně přihrát 6x za sebou a v 93. minutě alespoň korigovali na i tak hrozivých 6:1.

To už byl ovšem konec zápasu, a tak se Petrovicemi, naším dočasným domovem nesl pokřik vítězství vybojovaného v noci.:-)))

Sestava FC Háje JM:

TLUSTÝ Martin - TESAŘ Jiří, HARTMAN Jiří, CHROBÁK Marek, SLABÝ Jan - POSPÍŠIL Jakub, JANOUŠEK Jiří, HRŮZA Karel, OSTRIHOŇ Tomáš - BIČANÍK Josef, KASAL Tomáš

Střídání: 55' NEUMANN Martin za Tesaře, 65' BÍLEK Michal za Hrůzu, 70' JABLONSKÝ Jan za Kasala

Nenastoupili: MATĚJOVSKÝ Jan a MARVAL Josef

Branky: 8' HARTMAN (1:0), 25' POSPÍŠIL (2:0), 50' BIČANÍK (3:0), 75' BIČANÍK (4:0), 85' HARTMAN (5:0),
90' POSPÍŠIL (6:0), 93' ... (6:1)