MINI 8 A , přebor , 15 kolo : ABC BRANÍK - FC HÁJE JM 0 : 2 (0:1)

MINI 8 A , přebor , 15 kolo : ABC BRANÍK - FC HÁJE JM  0 : 2 (0:1)
V nedělním dopoledni jsme zavítali na hřiště našeho tradičního rivala z Braníka. Prestižní utkání dvou vyrovnaných soupeřů nabídl pravou fotbalovou bitvu.

Vstupovali jsme do utkání s vědomím, že jsme na tomto hřišti přesně před rokem přišli o postup do vyšší soutěže prohrou 3 : 2. Chtěli jsme to Braníku vrátit a také se nám to podařilo.

V úvodu zápasu jsme se nechali zatlačit do defenzívy. Soupeř měl dvě velké příležitosti ke skórování, ale stálo při nás štěstí. Tento tlak Braníku trval asi 10 minut a pak se náš fotbalový stroj začal pomalu rozjíždět do obrátek , kde jej rádi vidíme. Ve 12. minutě ideálně uvolnil Vojta Čmelík na pravém křídle Kubu Vyjídáčka, ale jeho střele chyběla razance. Probudil se i Džery a začal větrat obránce domácích. Škoda, že ve chvíli, kdy přešel přes dva hráče ,slabě přihrával úplně volnému Davidovi Rodinovi, který stál sám před brankou.
Soupeř zahrozil ještě jednou. Přímý kop asi z poloviny hřiště skončil na břevně naší branky. Všechny přímé kopy zahrával brankář Braníka Honza Pospíchal a musím přiznat, že nebezbečně.
V 19. minutě opět zaúřadoval Džery a jeho přihrávku mazácky špičkou poslal k tyči soupeřovy branky David Rodina. Vedli jsme 0 : 1 a tento stav vydržel do konce první půle.

Čekal jsem, že do druhého poločasu vlétne domácí tým s cílem zatlačit nás do defenzívy a vyrovnat. Žádný tlak a nápor se však nekonal. Hra se odehrávala převážně uprostřed hřiště a byli jsme to my, kdo hrozil a byl nebezpečný.
Ve 33. minutě zatáhl kapitán hostů Vojta Čmelík míč po levé straně a snažil se sám zakončit střelou, kterou zblokoval soupeřův obránce. Z následného rohu lehce přistrčil míč David Rodina Džerymu a ten se nemýlil a vedli jsme 0 : 2.
Soupeř měl za celou druhou půli pouze dvě pološance, které v klidu vyřešil Láďa Orlich.
Fotbalová bitva pokračovala dál. Kluci hráli na doraz svých sil a možností. Říkali si sami o střídání a bojovali se zarputilostí, kterou jsem u nich dlouho neviděl. Jirka Důra, Kuba Kloboučník a zvláště Kuba Vyjídáček hráli v těchto chvílích zápasu velmi dobře.
Měli jsme i další šance. Krásnou tvrdou střelou se prezentoval náš stoper Kuba Nezbeda, ale golman byl na místě a vyškrábl míč na roh. Po něm pálil z voleje Jirka Důra, ale opět byl připravený brankář Braníka.
Vojta Čmelík se snažil vrátit nepřesný výkop domácích z voleje do soupeřovy branky, ale jeho střela postrádala ten správný směr.
Kluci dřeli a po závěrečném hvizdu se mohli radovat ve vítězném klubku, které spontálně utvořili.

Byli to nervy, ale stálo to za to!!!!
Myslím si, že jsme si vítězství zasloužili. Nebyl to kdovýjaký fotbalový výkon, ale bylo to sehráno vůlí, bojovností a srdíčkem a to se cení.

branky : Rodina, Slavík

sestava : Orlich - Sedláček(Kloboučník), Nezbeda, Hýbl - Slavík , Čmelík , Vyjídáček(Charvát) - Rodina (Důra)