Starší přípravka B

ABC Braník - Starší přípravka 2001

V neděli 3.6. jsme odehráli velmi dobré utkání na Braníku. Původně jsme vůbec nevěděli, zda se sejdeme, nakonec nás bylo přesně 12, a tak jsme neměli nikoho na střídání.

Pro tento zápas jsme zvolili na jednom hřišti novou taktiku, která se nám velmi osvědčila. Vzhledem k tomu, že jsme neměli na druhém hřišti brankáře, zkusili jsme hrát bez něj. David Nováček sice "chytal", ale chtěli jsme po něm, aby hrál takového stopera.

Na hřišti s Fílou se hrála klasika brankář - stoper - dva krajní obránci - a dva útočníci. Kluci hráli vyrovnané utkání a opět je škoda, že neproměnili více šancí, do kterých se dostali. Dovolili si hezké kombinace i hezké kličky a je jen škoda, že počet gólů nebyl vyšší.

Na druhém hřišti jsme hráli takto: brankář (stoper) - dva krajní obránci - záložník - dva útočníci. Chtěli jsme na soupeře vytvářet tlak, což se nám v rámci možností (postupně jsme odpadali fyzicky) dařilo. Hlavně jsme si zvykali na to, že hrajeme bez brankáře a museli si na to zvyknout i přihlížející rodiče, pro které to byl velký nezvyk. Jasně jsme se ale /sice až při zápase :-)/ dohodli, že si brankáře budu řídit já. A Davídek to hrál velmi dobře. V první třetině byl velký chaos v obraně, kdy kluci špatně obsazovali hráče, často však danou situaci vyřešil dobře vyběhnuvší David. Tlakem jsme si také vytvořili dobré šance. Mnohdy však chybělo důraznější zakončení, a to se týkalo jako Fíly, tak Burkiče.

Druhá třetina byla o poznání lepší, branky jsme dostávali hlavně ze špatné rozehrávky od brankáře, což se stane, neboť David s tím nemá zkušenosti. Hra však byla velmi dobrá a druhá třetina patřila mezi ty nejlepší. Kluci lépe obsazovali, dobře podporovali útok a byli mnohem důraznější před oběma bránami.

Třetí třetinu už jsme neustáli fyzicky, do brány šel Kuba Kulhavý, protože na bejčkovi už moc nemohl.

Celkově jsme prohráli o 9 branek, což znamená o 1-2 v každé třetině na obou hřištích. Je pravda, že Braník mnoho šancí spálil. My jsme si sáhli na dno, bez střídání jsme odehráli velmi dobrý zápas. Všichni kluci si zaslouží pochvalu.

Zápasu se zúčastnili: Honza Uhmann, Vojta Semecký, Honza Hadraba, Matouš Kruppa, Dan Kolář, Fíla Kincl, David Nováček, Matěj Zábranský, Kuba Kulhavý, Marťas Výstup, Kuba Burka, Fíla Anděl