Bohemians Praha - FC Háje JM 2:1 (2:1)

Fotbalisté Bohemians Praha B sahají po konečné druhé příčce v nejvyšší metropolitní soutěži. V předposledním dějství porazili 2:1 Háje, zatímco jejich libušský konkurent v boji o stříbrnou pozici ztratil dva body. A právě ty nyní dělí oba celky na 2. a 3. místě. V epilogu se představí v Kunraticích a pokud na hřišti sestupujícího Slovanu zvítězí, už jim nikdo post korunních princů nevezme.

Rezerva druholigového týmu nastoupila bez posil z áčka, navíc soupeř z Jižního Města přijel do Březiněvsi ověnčen vítězstvím 11:2 s Meteorem B. Ale lepší vstup do zápasu měli domácí, v 7. min. po přihrávce Sekery nikým nehlídaný Jakub Hájek střelou z hranice vápna po zemi k tyči poprvé překonal Tlustého: 1:0.

V podzimním vzájemném souboji režíroval vítězství Hájů v poměru 2:1 záložník Janoušek, ten se ale tentokrát nestihl vrátit z Vratislavi, kde v pátek večer sledoval naše reprezentanty v jejich duelu s Ruskem na ME. Naopak jeho spoluhráč Musil to zpátky z Polska stihl a navzdory noční jízdě do Prahy byl na hřišti hodně vidět. Díky němu bylo také už za pět minut srovnáno: autor sedmi branek proti Meteoru B Šůs rozehrál trestný kop a právě Musil u vzdálenější tyče využil zaváhání gólmana Chroboka: 1:1. Háje mohly jít i do vedení, po trestném kopu David trefil břevno a kromě brankové konstrukce byl proti i sudí Gotthard, jenž odpískal hraní rukou. Vzápětí Šůs pálil těsně vedle.

Přesně v polovině první půle však centr dorostence Sopa našel o 25 let staršího Mráze a ten chytrým lobem využil zaváhání celé hostující defenzivy: 2:1. V tu chvíli šlo o teprve druhý střelecký pokus domácích, leč obě střely našly svůj cíl. Vzápětí se dostali do čtyř šancí za sebou hosté, jenomže Hruška, Bednář ani nadvakrát kapitán Dub rozchytaného Chroboka nepřekonali. V závěru poločasu se naopak na druhé straně dvakrát chytal za hlavu Sop, svůj první start v základní sestavě gólem neoslavil.

V polovině druhé půle mohl po přihrávce od výborně hrajícího Hrušky vstřelit svůj druhý gól a znovu vyrovnat Musil, v čisté šanci ale trefil jen dobře vyběhnuvšího Chroboka. Akcie Bohemians držel vysoko, kromě gólmana, zejména Mráz. Přestože na sklonku letošních prázdnin oslaví 44. narozeniny, byl hodně vidět především ve druhé půli, kdy o generaci mladším fotbalistům již ubývaly síly. Dostal se také do tří šancí, ale všechny promarnil. Ještě pět minut před koncem našel mazáckým obloučkem Kuťáka, ten však zblízka trefil jen tyč. Na ukazateli skóre tak zůstal stav 2:1.

Výsledek znovu potvrdil, že ve vzájemných soubojích těchto dvou celků mají navrch hostitelé. Z dosavadního tuctu přeborových duelů vykazují Bohemians Praha B domácí bilanci s Hájemi 4 - 2 - 0, naopak Háje doma proti rezervě zelenobílých dokonce 5 - 1 - 0.

Bohemians Praha B - FC Háje Jižní Město 2:1 (2:1)
7. J. Hájek, 23. Mráz - 12. M. Musil. ŽK: Bez karet. Rozhodčí: Gotthard - Musil, Vojtěch. Diváků: 55.
Bohemians Praha B: Chrobok - Ivanov, Kovář, Pařízek, Žampach - Sop (79. Gazmend), J. Hájek, Strnad, Sekera - Kuťák (89. Václavíček), Mráz. Trenér: Ladislav Kurucz.
Háje: Tlustý - Hanzlík (46. Štípek), Krejčí, Dub, Hrůza - M. Musil, Bednář, Hovorka (73. Reichmann), Šůs - Hruška, David. Trenér: Zdeněk Slabý.

Ladislav Kurucz (Bohemians Praha B):
„Nastoupili jsme výhradně s hráči z béčka a s dorostencem Sopem, který se objevil poprvé v naší základní sestavě a z pozice pravého záložníka podal výborný výkon. Poprvé v sezoně jsem také zvolil vyčkávací taktiku a přestože jsme po chybě gólmana inkasovali jako první, musím říct, že kluci to odehráli takticky výborně. Navíc ve druhé půli Chrobok zachytal jako bůh. V týmu Hájů podal výborný výkon hráč Hruška, ale rozhodla naše větší touha po vítězství. Mohli jsme dát i víc branek, oba útočníci Kuťák s Mrázem měli k tomu několik šancí. Těší mě, že jsme se vrátili zpátky před Libuš na druhé místo tabulky, doufám, že ho již uhájíme. Jenom na tu stovku vstřelených branek už asi nedosáhneme, to bychom jich musel dát v posledním zápase na hřišti sestupujících Kunratic deset.”
Zdeněk Slabý (Háje): „Zápas odpovídal závěru sezony, bylo to oboustranně bezstarostné a otevřené, přátelské, skoro až pouťové utkání. Domácí nastoupili bez posil z áčka a nám rovněž chybělo pět až šest hráčů. Za stavu 1:1 jsme měli dvě tutovky, které jsme nedali a hned nato jsme inkasovali druhý a rozhodující gól. Náš brankář se nedomluvil s obráncem a Mráz toho využil, když přehodil Tlustého. V Březiněvsi jsme hráli poprvé, je tady hezká tráva a příjemné hřiště. Dnes jsme prohráli, celkově nás však může těšit fakt, že poprvé v historii našeho klubu skončíme v první polovině tabulky pražského přeboru. Vzhledem k podmínkám, ve kterých to děláme, můžeme být spokojeni.”

Nejlepší hráč Bohemians B: Martin Sop.
Nejlepší hráč Hájů: Václav Hruška.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Pavel Mráz (Bohemians Praha B).