FK Meteor Praha B - FC Háje JM 5:0 (2:0)

Gólový apetit mladíků z Meteoru přinesl debakl Hájů.

Prognózy obou soupeřů před startem nové sezony vzaly za své hned v úvodním kole. Optimismus Hájů dostal drtivou ránu v podobě pětibrankového debaklu. Předsezonní obavy Meteoru rozptýlili svřenci trenéra Vávry neutuchajícím gólovým apetitem a do sítě Hájů nasázeli pět kousků. V první půli dva a po přestávce přidali další tři góly. V Libni bylo v sobotu dopoledne veselo.

Úvod zápasu byl vyrovnaný. Pak ale přišly tři minuty, ve kterých domácí prakticky zápas rozhodli. Ve 25. minutě obrana hostů nedokázala pořádně odvrátit míč, k němu se dostal Bublík a po narážece měl před sebou jen brankáře Tlustého, kterého s přehledem obstřelil. Za tři minuty chyboval v rozehrávce Hrůza a situaci musel řešit ze cenu faulu, po kterém dostal žlutou kartu. Centrovaný míč z přímého kopu těsně za středovým kruhem propadl překvapivě až do sítě a bylo to 2:0.

Tři minuty po přestávce si domácí vybojovali výhodu rohového kopu. Na přetažený centr na zadní tyč si naskočil Wimmer a nekompromisní halvičkou zavěsil míč pod břevno. Tento gól definitivně zlomil odpor hostů a ti inkasovali v posledních deseti minutách ještě dvakrát.

V 80. minutě kopali hosté roh, dlouhý odkop vybojoval v důrazném souboji ještě na vlastní polovině Opelka a probojoval se s míčem až před Tlustého. Kličkou se golmana hostů zbavil a do prázdné branky zvýšil na 4:0. Za tři minuty zakončil další brejkovou akci domácích Vobořil. Přetlačil obránce hostů a podél vybíhajícího Tlustého s přehledem poslal míč do sítě Hájů popáté.

Meteor B - FC Háje 5:0 (2:0)
28. a 48. Wimmer, 25. Bublík, 80. Opelka, 83. Vobořil. ŽK: 28. Hrůza, 75. Janoušek, 85. Brož (všichni Háje). Rozhodčí: Stumpf - Les, Trska. Diváků: 35.
Meteor B: Kohlbeck - Jiřík (83. Schuster), Wimmer, Zezula, Topinka - Bublík (78. Opelka), Míča, Trnka, Vobořil - Boháč, Junek (73. Horváth). Trenér: Jan Vávra.
FC Háje: Tlustý - Vlasák, Hrůza (63. David), Krejčí, Pravenec - Novák, Bednář, Janoušek, V. Hruška, Šůs - Brož. Trenér: Zdeněk Slabý.

Jan Vávra (Meteor B):
„Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Máme mladý mančaft a výsledky v přípravě byly nic moc. Řekli jsme si v kabině, že se o to porveme a budeme se rvát o výsledek. Pomohly nám první dva góly a rychlý třetí těsně po přestávce. Soupeř měl šance, ale nás podržel golman Kohlbeck. Utkání se nám vydařilo a jsem opravdu moc spokojený.”
Zdeněk Slabý (FC Háje): „Kdybych to přirovnal ke školní docházce, tak bych řekl, že Meteor už seděl v lavicích a my jsme ještě byli na prázdninách. Co jsme s Meteorem hráli, byl to asi jejich nejlepší výkon. Dobře organizovaná hra s patřičným důrazem. My jsme hráli bídně. Zlomil nás šťastný druhý gól a rychlý třetí po přestávce, kterému asi předcházel faul na našho golmana. Chyběli nám někteří hráči, ale na to nemůžeme vymlouvat. Prohráli jsme naprosto zaslouženě.”

Nejlepší hráč Meteoru B: Jan Kohlbeck.
Nejlepší hráč Hájů: Vojtěch Krejčí.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jiří Wimmer (Meteor B).