MINI 8 A , přebor , 16 kolo : FC HÁJE JM - ČAFC 4 : 1 (1:0)

MINI 8 A , přebor , 16 kolo : FC HÁJE JM  - ČAFC 4 : 1 (1:0)
V 16 kole jsme přívítali na svém domácím hřišti mužstvo Čafky. Podle postavení v tabulce a vzhledem k podzimní jasné výhře jsme všichni očekávali jednoduchý průběh zápasu. Opak byl pravdou.

Utkání začalo naší platonickou převahou a nedůraznou až bázlivou rozehrávkou. V prvních 10 minutách jsme na hřišti spali a mysleli si, že se soupeř porazí sám.
Naše záložní řada nenacházela žádný recept na důsledně bránící mužstvou Čafky. Měli jsme několik rohů, které trestuhodně prolétly celým pokutovým územím, ale kluci nedokázali skórovat. Nedařily se nám ani přímé kopy. Dvakrát Kuba Nezbeda a jednou Jirka Slavík netrefili ani soupeřovu branku. Je pravda, že soupeř neměl žádnou šanci a k naší brance se dostával sporadicky. Asi ve 20. minutě jsme ostřelovali branku soupeře , ale pokusy Davida Rodiny a Vojty Čmelíka skončily těsně vedle. S nerozhodným stavem pohnul až důraznou dorážkou Jirka Důra. Do kabin se šlo za stavu 1 : 0 pro nás.

Jediný hráč, který se pral o každý balón, byl v první půli Filip Jelen, který jde se svými výkony nahoru.

O poločasové přestávce přelétla přes naší kabinu vlna nespokojenosti s naší předváděnou hrou. Důrazně jsem klukům připoměl, že takto se o vítězství nebojuje a že očekávám výrazné zlepšení.
Druhá půle byla z naší strany přeci jenom důraznější, fotbalovější a vstřelili jsme i tři branky.

Uklidnění mohl přinést Pavel Rašplička, kterého ideálně uvolnil Vojta Čmelík, ale bohužel se Pavel zalekl vyložené šance a nedůrazně zakončil.
Hráli jsme stále na jednu branku, ale ne a ne dát uklidňující druhý gól. Po rozehraném rohovém kopu se míč šťastně odrazil od soupeřova obránce a Kuba Nezbeda poslal míč pod břevno. Bylo to 2 : 0. Hra byla v této fázi zápasu z naší strany neurovnaná a zbrklá. Mohli jsme soupeře dorazit, ale střelecké kopačky si zapoměli doma jak David Rodina, tak Vojta Čmelík i Jirka Slavík.
Soupeř zahrával ve 42. minutě přímý kop a míč skončil v naší síti. Čafka snížila na 2 : 1.

Kluci se ale nevzdali a snažili se dál hrát dopředu. Z řady rohů, které jsme dnes zahrávali, si obránce hostů srazil míč do vlastní sítě. Bylo rozhodnuto. Stav utkání : 3 : 1. V závěrečné pětiminutovce se ještě trefil Pavel Rašplička a stanovil konečné skóre na 4 : 1.

Co říci k utkání ? Zachránili nás sváteční střelci. Branky dávali kluci, kteří se moc střelecky neprosazují. Zaplaťpánbů za to. Osvědčení šutéři dnes spalovali jednu šanci za druhou a musím i přiznat, že jsme měli i trochu smůly.
Bojovné, neurovnané a trochu i ze začátku laxní utkání jsme dovedli do vítězného konce. I takovéto zápasy se hrají a já jsem rád, že jsme získali " povinné " tři body.

Musíme se ale zlepšit a navázat na velmi dobré výkony ze začátku jarní sezóny.

Branky : Důra , Nezbeda , vlastní , Rašplička

Sestava : Orlich - Kloboučník(Zelinka), Nezbeda, Důra - Slavík(Charvát) , Čmelík, Vyjídáček(Rašplička) - Rodina(Jelen)