FC Háje JM - Bohemians Praha B 2:2 (0:2)

Fotbalisté Hájů doma nikdy neprohráli s Bohemians Praha B. A tahle věta platí i po sobotě, ač se mohla měnit: hosté vedli na Jižním Městě díky dvěma gólům zkušeného Pavla Mráze 2:0, ale v závěru zápasu odpadli a byli rádi za remízu 2:2. Domácí tak po sedmém utkání na vlastním hřišti mají s Bohemians Praha B velmi úspěšnou bilanci – 5 výher a 2 remízy.

Háje šly do zápasu po propadáku v prvním zápase, kdy podlehly 0:5 na hřišti Meteoru B. To soupeř měl opačné „starosti“, když rozstřílel 5:1 ČAFC. Na hřišti ale nehrály výsledky z úvodního kola Pražská teplárenská přeboru žádnou roli. Domácí začali velmi aktivně a už po pěti minutách mohli a měli vést o dvě branky. Nejdřív se řítil útočník Šůs sám na brankáře Chroboka, jenže ukvapeně vystřelil a gólman lehce zasáhl. Za pár vteřin Hruška obešel obránce a přihrál před zcela prázdnou branku Brožovi. Tomu se ale míč zamotal mezi nohama a z pár metrů se vůbec nedostal k zakončení. Tohle byla obrovská šance!

Další ohrožení pro branku Bohemians Praha B přišlo po deseti minutách, kdy Faitl při obranném zákroku napálil balon tak nešťastně, že skončil těsně vedle tyče a kopal se roh.

Tým Bohemians nehrál špatně, ale vůbec se nedostával do zakončení. Všechno se ale změnilo ve 20. minutě. To po ztrátě Hrušky ve středu pole poslal Szabo obloučkem do sólového nájezdu Mráze a 44letý útočník zakončil hodně zkušeně: brankáře Tlustého elegantně přehodil – 0:1.

A z téměř totožné situace padnul i druhý gól. Ztráta Hrušky ve středu pole, tentokrát však Mráze poslal do sóla z pravé strany Strnad, ale koncovka byla stejně úspěšná. Jen místo střely vzduchem přišlo „uklizení“ míče k tyči po zemi.

Háje byly otřesené, místo jasného vedení doháněly dvoubrankové manko. Chybující Hruška chtěl odčinit své chyby, ale jeho pumelici zpoza vápna tečoval před brankou jeden ze spoluhráčů mimo tyče. Smůlu měl i ve druhém poločase, kdy jeho pokus, stejně jako střelu Šůse, vykopl v krátkém časovém sledu stoper Pařízek z branky.

Hráči Bohemians odpověděli rozehraným přímým kopem, kdy Mráz nabil Szabovi a jeho pokus těsně přeletěl břevno. Na druhé straně Vlasák zakončoval po přímém kopu ve skrumáži, ale Chrobok byl pozorný.

V 62. minutě šel ze hry útočník Mráz a jakoby s ním odešlo sebevědomí hostů. Háje stupňovaly nápor a dočkaly se kontaktní branky. Brož z levé strany odcentroval do pokutového území, kde Soucha zblízka snížil. Byla to první trefa Hájů v letošním ročníku přeboru – po 158 minutách hry. A za další dvě přibyla druhá. Hruška šel ze středu hřiště sám na Chroboka a s přehledem ho obstřelil. Vyrovnáno.

Blízko byl i třetí gól, kdy Janoušek rozehrál signál na Šůse kolem postavené zdi, jenže ránu hbitého útočníka vyrazil Chrobok u tyče na roh. To by byl famózní obrat. Vše se seběhlo během pěti minut.

V tu chvíli se vrátil vystřídaný Mráz z kabin a nevěřil. Místo poklidného vedení jeho tým už málem prohrával...

Výhru ovšem mohl strhnout na svou stranu. Po nedůrazně odvráceném přímém kopu pálil z úhlu Sekera, ale Háje podržel brankář Tlustý, který chytil u pravé tyče jasný gól. O další šanci se hosté připravili sami, když byl Sop sám před brankářem, ale místo střely nesmyslně přihrával vedle sebe do ofsajdu.

Závěrečnou příležitost měly Háje, když na pravé lajně vyjel parádně obránce Vlasák, poslal centr před branku, kde se dral do zakončení střídající Novák. Po střetu s bránícím Kovářem se ke střele nedostal, situace zaváněla penaltou, ale rozhodčí Gotthard střet posoudil jako dovolený.

Háje – Bohemians Praha B 2:2 (0:2)
Branky: 68. Soucha, 70. Hruška – 20. a 31. Mráz. ŽK: Moravec (Bohemians Praha B). Rozhodčí: Gotthard – Hlavnička, Petrášek. Diváků: 50.
Háje: Tlustý – Vlasák, Krejčí, Dub, Štípek – Soucha (80. Novák), Bednář, Hruška, Brož – Janoušek – Šůs. Trenér: Zdeněk Slabý.
Bohemians Praha B: Chrobok – Kovář, Pařízek, Faitl, Moravec – Žampach (83. Václavíček), Strnad, Szabo, Subič – Sop, Mráz (62. Sekera). Trenér: Ladislav Kurucz.

Zdeněk Slabý (Háje): „Po celý zápas to z naší strany nebylo ono, jsme schopní hrát lépe. Utkání ovlivnila pátá minuta, kdy jsme měli dvě obrovské šance – ta druhá Brože by neměla skončit jinak než brankou. Místo vedení 2:0 jsme 0:2 prohrávali. V naší hře byl zmatek a chaos, každý chtěl zápas strhnout na naší stranu, rozhodnout ho, ale byl to jen zmatek. Ve druhém poločase jsme se zlepšili, dostali jsme se do hry, i když soupeř možná v závěru trochu odešel. Každopádně jsme dali dvě hezké branky a měli tam i další náznaky. Když se na to podívám tak, že jsme o půli prohrávali o dva góly, remíza je asi dobrá.“

Ladislav Kurucz (Bohemians Praha B): „V minulém zápase jsme rozebrali Čafku ve druhém poločase fotbalově i kondičně, dnes jsme druhou půli nezvládli. Vedli jsme 2:0, máme v sestavě několik zkušených kluků, měli jsme to zvládnout a výhru udržet. Ale překvapil mě soupeř: před zápasem jsem zaslechl, jak se bavili o tom, že jeden přijel z dovolené, druhý netrénoval, jenže hráči Hájů jezdili jak psi. Měli jsme na výhru, ale po tom závěru cítím, že můžeme být rádi za bod.“

Nejlepší hráč Hájů: Jakub Šůs
Nejlepší hráč Bohemians Praha B: Pavel Mráz
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Pavel Mráz (Bohemians Praha B)