FC Háje JM - Třeboradice B 1:2 (0:0)

FC Háje JM  - Třeboradice B 1:2 (0:0)
Oba soupeři se s jediným bodem na kontě krčili u dna přeborové tabulky. Po vzájemném duelu už tam jsou jen Háje. Po vyrovnaném poločase se domácí sice dostali do vedení, ale hosté z Třeboradic po hodině hry zápas otočili a odvezli si domů první vítězství v soutěži. Pomohl jim k tomu i nový brankář Jiří Drbout, který v minulé sezoně oblékal dres Královic.

Oba soupeři začali opatrně a čekali co na ně ten druhý vymyslí a tak se v první půli moc šancí neurodilo. Do kabin k přestávce se také šlo za bezbrankového stavu.

První gól po přestávce přišel hodně rychle. Hosté rozehráli z půlky, po krátké kombinaci ztratili míč a bleskový protiútok zakončil volný Soucha, který svůj náběh na Drbouta s přehledem zakončil.

Z vedení se domácí radovali do 60. minuty. To ze středu hřiště posunul Čáp doleva míč na Farkaše, ten našel ve vápně Gondeka, který se bleskově uvolnil a zakočil přesně. Hosté vycítili šanci a začali domácí viditělně přehrávat.

Ovoce jim to přineslo deset minut před koncem. Akci zahájil výhozem na pravou stranu Drbout a míč rychle putoval přes D. Jehličku k Viktorinovi, který jej kolmou přihrávkou posunul na rozeběhnutého Farkaš a ten zacílil za hranicí vápna neomylně - 1:2.

Hosté z Třeboradic si tak připsali první vítězství, naopak Háje zůstaly s jedním bodem předposlední.

FC Háje - Třeboradice 1:2 (0:0)
46. Soucha - 60. Gondek, 80. Farkaš. ŽK: 62. Šůs - 60. Pokorný, 88. Čáp.
Rozhodčí: Musil - Váša, Flimmel. Diváků: 50.
FC Háje: Tlustý - Štípek (12. Hrůza), Vlasák, Krejčí, Pravenec (82. Pánek) - Soucha, Hovorka (46. David), Janoušek, Brož, Šůs - Novák. Trenér: Zdeněk Slabý.
Třeboradice: Drbout - Sedláček, B. Jehlička, Pokorný, Šiler - Zubatý (76. Novák), Čáp, Viktorin, Farkaš - Gondek, D. Jehlička. Trenér: Václav Drobný.

Zdeněk Slabý (FC Háje):
„Je to špatné. Nedaří se, nemá to šmrnc. Jak říká po špatném výkonu Jirka Janoušek: Jsem bezcenej. Tak jsme dnes asi vypadali my. Máme problémy se sestavou, ale to nemůže být výmluva. Chybí nám lehkost, kazíme lehké přihrávky. Dostali jsme se sice do vedení, ale soupeř ve druhém poločase ukázal větší vůli po úspěchu.”
Václav Drobný (Třeboradice): „Samozřejmě jsem spokojený. Konečně jsme hráli to co chceme. Nakopl nás inkasovaný gól a ve druhém poločase jsme byli jasně lepší. Vyhráli jsme zaslouženě a věřím, že tento výsledek nám hodně pomůže.”

Nejlepší hráč Hájů: Jakub Novák.
Nejlepší hráč Třeboradic: Radek Farkaš.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Bořek Jehlička (Třeboradice).