Mladší přípravka B

Dukla - Mladší přípravka 2005 32:21

V neděli jsme nastoupili k prvnímu utkání skupiny "ELITE" proti Dukle Praha. Kluci vkročili do mistrovských utkání po hlavě a v některých fázích byli lepší než Dukla, zejména v prvních dvou čtvrtinách na vzdálenějším hřišti, kdy se domácí zřidkakdy dostávali za půlku.

Na začátku musím zmínit, že jsme hráli na prvoligové trávě, která byla ve výborném stavu. Určitě to přispělo ke kvalitě zápasu.

A nyní již k utkání samotnému. Po dohodě s trenéry jsme hráli 4x12 minut s tím, že auty budeme míto vhazování vyjíždět. Na tréninku již to pár dní tímto způsobem při fotbálku hrajeme a je to mnohem lepší varianta, než házení.

Čtvrtiny pro nás byly ideální, neboť jsme měli pouze jednoho náhradníka na obě hřiště. Tři štvrtiny kluci odběhali v pohodě, až v závěru někteří nemohli.

Sestavu jsme zpočátku rozdělili o fous lepší rychleji se učící partu a na normálně se učící partu. Normálně se učící parta měla ve hře ze začátku trochu chaos, těžko se dostávala zejména v první čtvrtině do zakončení. Druhá čtvrtina však byla o poznání lepší, i přesto však Dukla na tomto hřišti dominovala.
Na druhém hřišti však dominoval jediný tým, a to Háje. Duklu jsme soustavičně tlačili na její vlastní polovinu a snažili se ji dostávat pod tlak. Během dvou čtvrtin se opravdu málo dostávali na naši polovinu a góly dávali hlavně do prázdné brány z půli hřiště, neboť jsme měli vyjetého brankáře, což nám zas tak moc nevadí. Kluci si to na tomto hřišti hezky dávali, ale stále byli hodně v chumlu a málo roztahovali hru do šířky. Byl to však první zápas a určitě to budeme na trénincích více trénovat.

Po druhé čtvrtině jsme udělali dvě vyrovnané party a tím se i vyrovnala hra na obou hřištích. Góly padaly na obou stranách a jednalo se o naprosto vyrovnané utkání. O tom svědčí i dvě remízy v daných čtvrtinách a jedna těsná prohra a jedna těsná výhra.

Závěrem bych rád poděkoval všem klukům za to, jak odehráli tento zápas. Byl to úžasný vstup do sezóny. Určitě bych rád vyzdvihl výkon Honzíka Maršáka, který udělal obrovský pokrok a zápas odehrál velmi dobře. Pochvalu opravdu zaslouží všichni. Výborná byla opět hra "brankářů", kteří vyjížděli přesně tak, jak měli a díky tomu jsme zabránili hodně akcím soupeře. Dokonce jsme dali i brankářem branku, Fíla výborně předskočil útočníka a využil volný prostor před sebou, tak šel sám na branku a s přehledem zakončil k tyči. Poctivě se tedy budeme i nadále fotbalem bavit a uvidíme, jestli to půjde stejně dobře i v dalších zápasech.

Kluci díky. Rodičům děkuji za účast a povzbuzování.

Zápasu se zúčastnili: Tom Järvinen, Adam Karafiát, Alex Klymskyj, Tomík Kolář, Fíla Prachař, Domča Mareš, Kája Hamala, Honzík Maršák, Míra Prosa, Dan Borecký, Páťa Vojíř