MINI 8 A , přebor , 17 kolo : LIBUŠ - FC HÁJE JM 1 : 3 (1 :2)

MINI 8 A , přebor , 17 kolo : LIBUŠ - FC HÁJE JM  1 : 3 (1 :2)
17 kolo mělo přinést z naší strany bezproblémovou výhru, protože jsme jeli na půdu soupeře, kterému patří předposlední příčka pražského přeboru a bude mít asi velké starosti ze záchranou.

Nastoupili jsme do utkání bez Vojty Čmelíka, který je na ŠvP a doufali jsme, že jeho absence ve středu hřiště nebude proti Libuši moc znát. Opak byl však pravdou.

Úvod utkání byl však přesně takový, jaký jsme si přáli. Zatlačili jsme soupeře do hluboké defenzívy a dobývali jeho branku.

Ve středu naší zálohy nastoupil alergií celý týden nemocný Jirka Slavík, kterému se v 8. minutě podařila krásná časovaná přihrávka mezi obránce Libuše a Martin Chárvát se tváří v tvář bránkáři nemýlil. Vedli jsme 0 : 1. Kluci stále útočili, ale jejich snaha se rozbíjela na nepřesné střelbě a zbrklosti. Zahrávali jsme jeden rohový kop za druhým, ale dorazit do branky míč bylo nad naše síly.

Až přišla 18. minuta zápasu. Kuba Vyjídáček ideálně posunul míč na rozběhnutého Davida Rodinu, který křížnou přihrávkou našel zcela volného Davida Liperta a vedli jsme 0 : 2.

V této fázi utkání jsem si myslel, že to bude zcela pohodové dopoledne. Mýlil jsem se. Soupeř se dostal poprvé za půlící čáru ve 20. minutě a byl z toho hned gól. Vysoký odkop libušského stopera trestuhodně podběhl Kuba Nezbeda a v následujícím obranném skluzu podrazil soupeřova útočníka. Jasná penalta. Kapitán domácích se ze značky pokutového kopu nemýlil. 1 : 2. Těsně před přestávkou jsme měli další vyloženou šanci. Po faulu na Filipa Jelena se kopala penalta i na druhé straně. Bohužel Jirka Slavík jí kopl přesně do náručí brankáře. Poločasové skóre znělo 1 : 2.

Do druhé poloviny zápasu jsme vstoupili bázlivě a zakřiknutě. Soupeř nám dával prvních 10 minut najevo, že se chce o výsledek ještě poprat. Nikdo z hráčů nedokázal uklidnit hru, rozehrát a něco vymyslet. Odkopávali jsme míče bezhlavě a nahrávali tak domácím do karet. Naštěstí byl soupeř v útoku bezzubý a nedůrazný. Co se však dělo od 35. minuty do konce utkání stojí za zmínku.
Měli jsme asi šest vyložených šancí. Martin Charvát nedokázal dopravit míč do branky soupeře ani z té nejvyloženější šance. Zdárně mu v této činnosti sekundoval David Rodina a Filip Jelen. To, co kluci neproměnili, se nedá popsat, to se musí vidět. Ve 45. minutě se štěstím dokázal prostřelit soupeřova brankáře asi náš nejlepší hráč na hřišti Kuba Vyjídáček. Zaplaťpánbů ! Stav utkání 1 : 3.

Co napsat závěrem ? Hra celého mužstva byla žalostná. Místo toho, aby jsme soupeři nasázeli v první půli čtyři či více branek , tak se bojíme o výsledek. A to neproměňování šancí ? Hrůza. Chybělo nám vše , co nás zdobilo v utkáních s Bohemkou, Braníkem a Spartou. Nebojovali jsme a hráli laxně.

Jestli podobný výkon předvedeme za týden proti favorizovanému Meteoru, tak se máme na co těšit.

Branky : Charvát, Lipert , Vyjídáček

Sestava : Orlich - Kloboučník , Nezbeda , Hýbl (Důra) - Charvát (Lipert), Slavík, Vyjídáček - Rodina (Jelen)